Popis
V současnosti asi nejlepší síť singletrailů u nás se nachází v Jizerských horách na hranici s Polskem u Nového Města pod Smrkem. Celkem 80 km stezek ve čtyřech obtížnostech navrhoval Dafydd Davis, hvězda v projektování trailů. Traily jsou rozděleny do tří okruhů z nichž vás jeden zavede přes hranici do Polska a zpět.
Stezky se příjemně vlní – nejste pořád ve sjezdu a je občas potřeba něco vyšlápnout – a jejich „flow“ je téměř magické. Jsou také skvěle upravované, takže si vystačíte s běžným horským kolem. Pokud byste chtěli zkusit „trailbike“, je k dispozici půjčovna kol.
Hlavní nástupní místo je v Novém Městě pod Smrkem. K dispozici je zde přírodní koupaliště s pláží, kemp, wc, sprchy a bistro. Mimo to se tu nachází servis kol a bikeshop. Kdo nebude mít po ježdění dost, může se vyblbnout na pumptracku.
V průběhu sezony se zde pořádají výukové kempy a festival.
Vstup na traily je samozřejmě zdarma. Pokud na traily nastoupíte v Lázních Libverda z parkoviště u Obřího sudu, zaplatíte parkovné (50 Kč).
Z klimatických důvodů bývá Singltrek přes zimu (zhruba do konce března) mimo provoz.
Přečtěte si článek:
Jaro je tu: Singltrek pod Smrkem otevřen! (4/2015)
Spojení
Ideálně vlastním vozem – v závislosti na tom, odkud přijíždíte, buď přes Liberec (většina republiky), případně přes Polsko nebo kolem Souše.
V sezoně bývá vypravován z Prahy cyklobus, který vás vezme ráno tam a večer zpět.
Web
http://www.singltrekpodsmrkem.cz
Foto: Aleš Trýzna
Související zážitky
Rychnov u Jablonce nad N, Tyršova 597, 4