REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Běhání v Brdech

70 %

2 hodnocení

Autor: Outfanatic.com|158 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Trail running
Datum vložení: 20.10.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Praha-západ
GPS: 49.9035, 14.2654
Náročnost: Střední
Charakter: hlavní cesty asfalt, zbytek kombinovaný terén
Dobré pro děti: Ano

Popis

Brdy se nacházejí jihozápadně od Prahy. Více než 70 km dlouhé pohoří je pokryto lesy, které si místy zachovaly svůj původní smíšený charakter.

Kromě sítě značených turistických cest tu můžete využít i množství dalších stezek a pěšin, mimo jiné i částečně na území vojenského výcvikového prostoru. Ten je v rámci zvláštního režimu přístupný o víkendech a o svátcích od 7 do 21 hodin pro pěší a cyklisty.

Kromě nejvyššího vrcholu Tok (865m n.m) mají Brdy ještě dalších devět "osmistovek". Klíčová je červená hřebenová cesta, na kterou lze nastoupit už na Zbraslavi, případně u Černolických skal. Provede Vás první polovinou Brd až do Hořovic, tedy zhruba k hranici vojenského prostoru. Pozor ale na to, že ve starých mapách jsou některé její části značeny žlutě.

Hřebenovka, stejně jako většina dalších hlavních cest má z větší části asfaltový povrch, takže milovníci terénu musí volit častější odbočky. Celkově je ale možné tu bez problémů najít všechny druhy terénů.

Brdy mají podlouhlý tvar, a tak je ideální dělat okruhy směřující k jednotlivým vrcholům nebo nakombinovat delší cestu s návratem vlakem nebo autobusem.

Díky svému kopcovitému charakteru jsou Brdy místem konání mnoha závodů, za všechny lze jmenovat například outdoorovou sérii Brdman Adventure nebo 50km závod Brdskou stezku, která je součástí Europacupu.

Příklady běžeckých tras najdete v naší mapě outdooru (odkaz vedle fotografie).
 

Spojení


Vzhledem k rozloze Brd se do nich dostanete ze spousty míst; z Prahy je to nejjednodušší třeba přímo ze Zbraslavi (bus zastávka Báně), odkud se můžete vydat po červené turistické značce směrem na Cukrák.

Mapa

Absolvovali

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Outfanatic.com| 20.10.2015 |

Brdy aktivně| 10.08.2016 |

Komentáře

28.07.2015 00:00| Standa D.

Není ta hlavní fotka od Padrťských rybníků? Celá brdská oblast je super a dá se běhat i ve vojenském prostoru, je doporučuju vyhýbat se otravným panelkám.

Banner