REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Lužická jezera na in-linech. A na handbiku!

100 %

1 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, Handbike, In-line
Datum vložení: 16.09.2015
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Lužická jezera, Německo
Délka trasy: 30/75/55 km
Náročnost: Nízká
Charakter: Plochý terén, převážně asfalt
Dobré pro děti: Ano
Ke stažení:

Lužická jezera (3 GPS trasy v zip souboru)

Popis

„Jedem bruslit na Lužický jezera.“ „Copak oni sou zamrzlý?“ Ne, ale obasfaltovaný. Němci se totiž rozhodli, že bývalé hnědouhelné doly, vzdálené jen 2 a půl hodiny od Ústí nad Labem, zatopí a promění v turistickou oblast protkanou cestami s hladkým asfaltem vhodným pro bruslaře a nově vzniklá jezera obsypou písečnými plážemi, kempy i hogofogo hotely.

Přestože na mnoha místech je asfalt přímo prvotřídní, sem tam ho znenadání vystřídá zámková dlažba podélná (to se na bruslích ještě dá), příčná (to už dost drncá) a nebo rovnou štěrk (a to se teda nedá). Smůla je, že z mapy povrch nepoznáte, i na těch nejnovějších rozlišují jenom stezky fertig a im Bauen, což navíc dost často neodpovídá realitě. Nejlepší je tedy spolehnout se na aktuální doporučení bruslařů na různých fórech a nebo to prostě risknout.


30+75+55=160 km za tři dny


My jsme si pro první, podvečerní výlet zvolili 30km okružní jízdu kolem Senftenberského jezera, kterou komplikoval jenom úsek zámkové dlažby a hrubšího asfaltu v severozápadní části. Zmrzlinárny hledejte na severním okraji jezera, nudapláž tamtéž, pláž pro psy na západním okraji a rozhlednu na jihu.

1 nudapláž, 2 zmrzlina, 3 zámková dlažba, 4 psí pláž, 5 100m úsek se štěrkem, 6 rozhledna


Druhý den (75 km) jsme si vybrali za cíl Knappensee, to je ovšem celé v renovaci a dostat se k němu není možné, z map to ale nikde nevyčtete. Cestou jsme se několikrát nachytali na cyklostezku, která končila šotolinou, chvilkami jsme museli popojet po větších silnicích. 


ČTĚTE TAKÉ: Handbike: Nohy mám polámaný, tak jsem zapojila ruce


Jednou jsme se dokonce trefili do místa, kde asfalt zrovna pokládali. Bruslařům tedy nezbylo nic jiného než zout a sledovat handbikera, jak jim po šotolině mizí v dálce: „Hele, už na nás čeká!“ „To se jenom přilepila do horkýho asfaltu...“

Když kouknete do mapky s poznámkami níže, našich největších chyb byste se měli vyvarovat.

1 nepříjemný úsek po silnici, 2 nachytání na cyklostezku končící šotolinou, 3 jezero v rekonstrukci, ke kterému se nedá dostat, 4 nefrekventovaná silnice, 5 hospoda, 6 start Knappenmanu 2015, 7 silnice, 8 nepříjemná silnice, 9 pokládání nového asfaltu


Poslední den (55 km) jsme se v Grossräschenu konečně dočkali pravého enderáckého kebabu i nanuků na zatím nedobudované pláži na trávníčku už dobudovaného, ale liduprázdného hotelu. Silniček v severní části výletu není třeba se bát, mimo jeden traktor jsme potkali tak maximálně 5 aut.

V outdoormapě najdete všechny tři trasy tady, můžete si je také stáhnout v gpx (den 1den 2den 3).

 

ČTĚTE TAKÉ: In-line trasy v Praze i za Prahou

1 málo frekventovaná silnice, 2 kebab, 3 zmrzlina a v budoucnu pláž, 4 zrezivělá rozhledna

Na co pozor


Bacha si dejte, pokud si neplánujete vézt svačinu. Projet ve 12 kolem otevřené hospody se slovy „těch ještě bude“ nedoporučujeme, zejména ve všední den. A doplnění vody? Na pítka zřejmě z evropských peněz nezbylo, a tak rozhodně nepřehlížejte cedule Friedhof, tam najdete vodu vždycky. Stejně tak nepohrdejte označenými plážemi, mimo ně je obvykle vstup k vodě zakázaný.

A jestli výlet plánujete na poslední víkend v srpnu, určitě zauvažujte nad účastí na triatlonu Knappenman!

Foto: Ondra Pospíšil


Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 16.09.2015 |

Komentáře

16.09.2015 10:53| Marta

Pohodová lokalitka, dá se i na víkend.

16.09.2015 22:18| Míla Cajdová

To značení je vážně mizerné, rozhodně z něj nepoznáte, kde se dá jet na bruslích a kde ne. Na kole je to všude v pohodě, ale na takovouhle rovinu jsou zábavnější brusle. Mohu ale potvrdit, že i jízda na bruslích po silničkách je celkem bezpečná, provoz je většinou minimální.

Banner