REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Bumperball: tak trochu jiný fotbal

60 %

1 hodnocení

Autor: Kuba Vondrášek|37 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Další sporty
Datum vložení: 28.08.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Náročnost: Nízká

Popis

Asi si právě říkáte, co na outdoorovém webu pohledává článek o hře jako je fotbal, který je plný simulantů, nagelovaných hezounků a podplacených rozhodčích. Ale bumperball má s fotbalem společné asi jen to, že se míč uvádí do pohybu kopnutím a cílem hry je dát gól. No vlastně ten hlavní cíl je, aby si každý hru co nejvíce užil. Já jsem například absolutní fotbalový antitalent. Kopané nerozumím, nebaví mě a popravdě mi ani trochu nejde, ale bumperball mě nadchnul.

A o čem je vlastně řeč? Bumperball neboli bodyzorbing je nafukovací koule o průměru 1,5 m. Koule má uprostřed díru, do které vlezete a ven vám čouhají jen nohy. Prckům jako jsem já, sahá koule až ke kolenům. Uvnitř koule jsou dva popruhy, které si nasadíte jako batoh. Ty zabraňují tomu, abyste z koule vypadli. Vevnitř ještě najdete dvě madla, za která kouli přizvednete, aby se vám nepletla pod nohy.
 

O fotbal tu nejde

 

Zdroj: wikimedia.org, autor Milan Škoda

Zdroj: wikimedia.org, autor Milan Škoda

S touto koulí se dá hrát hned několik her. Tou nejzajímavější je asi klasický fotbal s tím, že strkání se doporučuje. Na začátku hry se každý tým postaví před svoji bránu a na písknutí se rozběhne za míčem uprostřed. Padne-li gól, začíná se opět tímto způsobem. Když se dostanete k míči, musíte rychle jednat, protože za chvíli se na vás sesypou protihráči, kterým ani tak nejde o míč, jako o to aby vás skolili na zem. Za chvíli každému dojde, že o fotbal tady jde až v druhé řadě.

My jsme bumperball hráli na konci července, když bylo neskutečné vedro a v tomhle vedru se zavřete do gumové koule a běháte jak fretka. Takže je vám asi jasné, že dlouho to nevydržíte. My jsme dávali každých deset minut pauzu a potili jsme se jak dveře od chlíva.
 Další super věc na bumperballu je, že ho může hrát opravdu každý. Holky, kluci, malí, velký, všichni si hru užívali. Je pravda, že při střetu dvoumetrového kluka s křehkou dívenkou je vítěz jasný a dívka odletí jak vystřelená z děla. Nikomu se ale nic nestane a hraje se dál.
 
Zábavný je bumperball i pro diváky, ale hra je hra a tak jsme nakonec přesvědčili i ostatní, co se po včerejším večírku moc necítili ve své kůži, ale jen co se trochu proběhli, byla kocovina pryč. Ono se opravdu není čeho bát. Já jsem například zvládnul hrát i se zlomeným nártem.
 
Když už nás omrzel fotbal, doporučil nám instruktor, ať zkusíme další hru. Ta spočívá v tom, že se všichni postaví do kruhu a na písknutí se do sebe pustí. Když někdo spadne, zůstane leže. Jak už vám asi došlo, vyhrává ten, kdo zůstane poslední na nohách. Tady sice byli silnější ve výhodě, ale jak říká staré pořekadlo: „Není důležité být první, ale zúčastnit se.“
 

PŘEČTĚTE SI: Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horáchCo dodat závěrem? Bumperball je super zábava a rozhodně bych jí doporučil každému, ať už jako teambuilding nebo jako zpestření akce s kamarády. Suma sumárum nás deset koulí na hodinu vyšlo na 1 500 Kč a pronájem úmělky ještě na dvě kilča. Vzhledem k tomu, že nás hrálo asi dvanáct, byla cena více než příznivá.

Absolvovali

Diskuze (5)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Kuba Vondrášek| 28.08.2015 |

Komentáře

28.08.2015 09:44| Klárka

Chachaa, to je vtipný.. Teda už jsem to viděla jednou naživo a přišlo mi to jako hrozná psina a přitom asi i docela dřina...

31.08.2015 17:28| Monika N.

No ve svahu bych tohle asi nehrála :-)

31.08.2015 17:31| Sharky

Ahoj, kde se dá tahle legrace půjčit? Počítám zase jenom někde u Prahy? :)

Re: Sharky

31.08.2015 18:02| Kuba V.

Ahoj, my hráli v Kamenných Žehrovicích u Kladna, ale kluk co nám to pujčoval, dojede prý kamkoliv. Tady jsou jejich stránky http://bumperballs.cz/ . Nicméně to v Čechách provozuje už zpousta agentur, tak se zkus zeptat strejdy Googla

Re: Kuba Vondrášek

02.09.2015 08:38| Sharky

Jo jo, o Googlu jsem slyšel, spíš mi šlo i o nějaký doporučení :-) Díkes

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner