REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Bike Adventure Challenge očima vítězného týmu EPO / Outfanatic

80 %

1 hodnocení

Autor: Hvězdář|3 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, Orientační sporty
Datum absolvování: 18.07.2015 - 19.07.2015
Datum vložení: 24.07.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Monínec
GPS: 49.5495, 14.5215
Náročnost: Vyšší
Charakter: 6+4 hodiny

Popis

Superior Bike Adventure (BA) je neprestižnější dvouetapový orientační závod na kole a jezdí ho nejvíc lidí. Letošní již 15. ročník se konal v krajině, kde se vyrábí Sedlčanský hermelín. Dostanete se tam z Prahy, když se vydáte do Prčic. A letos jsem díky Outfanaticu mohl startovat zadarmo, a tak jsem se snažil, abychom sponzora zviditelnili na bedně. To se nám nakonec povedlo, ale jednoduché to nebylo. Tým EPO / Outfanatic byl složen: Petr Pruner řečený Hvězdář a Martina Štursová. 
 
Součástí BA je i speciální závod pro náruživější cyklisty – BA Challenge (BA-CH). Základní princip této varianty závodu je stejný jako u klasického Bike Adventure, závodníci se však po první etapě nevracejí zpět do centrálního kempu, ale nocují v určeném místě někde na trase závodu, ve stanu, který si společně s dalším povinným vybavením vezou s sebou (stan, spacák, vařič, jídlo). Letos se ve výsledcích BA-CH nerozlišovaly kategorie podle pohlaví zúčastněných.

Přihlásit se na Challenge znamená absolvovat trať s velkým baťohem nebo s brašnami. V letošním tropickém vedru to představovalo velkou výzvu a bylo to skutečně náročné.
 
Jel jsem ve dvojici stejně jako předloni, s přední českou laufařkou a reprezentantkou v adventure race  Martinou Štursovou. Za soupeře jsme měli zkušeného účastníka survivalových závodů Petra Dvořáka a jednoho z nejlepších orientačních běžců Martina Nývlta. V sobotní etapě kluky významně zdržel defekt a s Martinou jsme na ně vyjeli slušný bodový náskok, který v neděli již nedokázali smazat.


K TÉMATU: O Bike Adventure
 
Místem závodu bylo centrum Sportrelax Monínec pod sjezdovkou z Javorové skály u Prčic a mapový prostor se rozkládal směrem na západ až k nádržím Kamýk a Orlík. Náš plácek na přespání stavitel trati umístil poblíž středu mapy. To nám v sobotu umožnilo dojet až na nejvzdálenější kontroly k přehradám, protože jsme to měli do cíle etapy mnohem blíž, než účastníci klasického BA.
 

Jako na bojišti po boji, jenže nás čekal ještě druhý den :)


Bez koupačky to nešlo

 

Bylo strašné vedro. Kde to šlo, jsme se smáčeli, nebo se rovnou vykoupali. Po půlce závodu se začalo projevovat mé astma a měl jsem stále větší problémy s dýcháním. Pozitivní na tom ale bylo, že jsme pošetřili nohy do dalšího dne. Vedro ale lezlo na palici a závěr etapy jsem dojel se zimnicí a pocitem na chcípnutí v příkopu u silnice. Poslední hodinu jsme museli jet naplno, protože ke stanovišti to bylo ještě 20 km a do kopce. Ale povedlo se nám to stihnout.
 
Nevím, jak to v sobotu večer vypadlo v centru v Monínci, u nás na louce u potoka kdesi mimo Prahu v přírodě jsme se po dojezdu položili do potoka, uvařili jídlo a čekali, jestli se ochladí nebo alespoň zaprší. K večeru teplota klesla pod třicet a spadlo pár kapek. U ohně jsme vypili piva, co jsme dostali odměnou za úspěšné absolvování první etapy a opekli jsme ňáký buřty. Diskuze se nejvíce točila o schopnosti / neschopnosti cateringu v centru rychle natočit pivo k snídani.
 


Konec dobrý, všechno dobré…

 
V neděli jsem byl mapově úplně mimo, mozek mi nefungoval (následek dojezdu sobotní etapy) a ztratili jsme 20 minut kufrováním. Jeli jsme ale celkem svižně a povedeným závěrem jsme udrželi pozici.
 
Na nejvyšším stupni tedy vyhlásili tým EPO / Outfanatic, čímž jsme se revanšovali za to startovné. Vím, že v BA Challenge není taková konkurence jako v hlavním závodě, ale mě se ale tato varianta jet na těžko a přespat v přírodě někde na trati moc líbí. Člověk není v kempu se stovkami dalších závodníků, ale s partou nadšených lidí.


Foto: Bike Adventure
 

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Czech Adventure Race 2016

Czech Adventure Race 2016

Šumava, Plzeňský kraj, Czech Republic

100

%

100

%

Diskuze (3)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Hvězdář| 24.07.2015 |

Komentáře

24.07.2015 09:03| Michal T.

Podle mě jakýkokoliv tým s Outfanaticem v názvu vyhrává zaslouženě :-)

24.07.2015 09:07| Outfanatic.com

Martině a hvězdářovi ještě jednou gratulace a díky za skvělou reklamu :-) Jinak kdo to ještě nevíte, tak pravidelně rozdáváme Outfanaťákům startovné na partnerské závody zadarmo. Teď zrovna ještě máme volné startovné na nejbližší survival Císař Challange. Kdo byste o něj měl zájem, napište nám soukromou zprávu na profil Outfanaticu (najdete ho nejrychleji přes vyhledávání).

28.07.2015 13:43| Standa D.

Na astmatika slušnej výkon, vyhrát BA v takovym vedru :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner