REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

6,7km běžecká trasa z Třebsína do Žampachu

60 %

1 hodnocení

Autor: Jana Tylová|33 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Cyklistika, Trail running, Turistika a treking
Datum vložení: 04.06.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Třebsín–Žampach
GPS: 49.8558, 14.4604 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 6,7 km
Náročnost: Nižší
Charakter: převážně lesní cesty

Popis

Taky jste na léto tak netrpělivě čekali? Tak ho tu konečně máme! Nádherný pařák! Spousta z nás ale při takových teplotách přestává fungovat a jediné, kde sport připadá v úvahu, je stín. A stín, to znamená ideálně les. A jestli chcete krásný les, vyrazte do Třebsína a z něho do Žampachu.


Skoro celé ve stínu


V Třebsíně necháte auto a vyrazíte po zelené až na rozcestí Pod Třebsínem. Tady se napojíte na červenou, která vede celou cestu nad údolím Sázavy až do Žampachu. Tato část cesty je z celé trasy nejkrásnější. Ze Žampachu se pak dostanete zpátky vrchem po modré.

Trasa v mapě

Trasa v mapě

Trasu v outdoormapě najdete: tady
GPX ke stažení: tady


Tuhle trasu si i v parnu, jako je teď, můžete v klidu zaběhnout. Vede prakticky celá příjemným lesem. Ale rozhodně nečekejte jen stromy, stromy a zase stromy. Tady je totiž spousta dalších věcí než jen zelené koruny. Cestou vás čeká spousta krásných skalních strží a mostků přes ně. Kolem cesty je navíc plno spadaných kmenů přes hluboko zaříznuté potoky. Tam si můžete prověřit svojí rovnováhu. Ale bacha, občas je to fakt slušně vysoko. Lezci cestou ocení bouldrovací skalku (přímo u cesty).

Cestou je dokonce pár vyhlídek, ze kterých je ale bohužel málokdy něco vidět. Stromy jsou vysoké a zarostlé, takže údolí Sázavy jen tušíte někde pod sebou. Málokdy ho ale vidíte. K vodě se dostanete prakticky až v Žampachu.

Naboso jen pro zkušené


Trasa láká i bosoběžce nebo bosochodce. I to je varianta. Ale pokud se sem bosky vydáte, vemte si určitě boty s sebou. Je tu těžký povrch s ostrými kamínky a pokud nemáte chodidla z oceli, tak občas boty rádi nazujete.
 

PŘEČTĚTE SI: Bosky nebo obutý? Obojí je pro tělo přínosem


Biker bude nosit, ale užije si to


Bikeři občas přenášejí. Foto: Michal Tyl

Bikeři občas přenášejí. Foto: Michal Tyl

Na trase je spousta bikerů, ale občas i ten nejšikovější z nich musí svého miláčka přenést. Rozhodně to ale za projetí na kole stojí!

Pokud je pro vás 6,7 km málo, protáhněte si trasu po červené až do Kamenného přívozu. Zpátky byste ale museli buď stejnou cestou po červené, a nebo po naučné stezce na druhém břehu. Pak byste ale v Žampachu museli využít přívoz, protože tady není most ani lávka přes řeku. Případně můžete řeku přeplavat nad jezem, pokud si troufáte do naší krásné hnědé Sázavy. S kolem to ale půjde asi trochu ztuha...

A co dodat na závěr? Teď už chybí snad jen hospoda. Tak tu najdete cestou zpět na modré v Rakousech (Posázavská hospoda Stodola - docela příjemná, s velikou zahrádkou.) a nebo na závěr v Třebsíně.

Foto v článku: Michal Tyl

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Jana Tylová| 04.06.2015 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)


Banner