REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Kokořínsko na MTB: od hradu Kokořín na Housku a zpět

60 %

1 hodnocení

Autor: JUST Live|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, Horské kolo
Datum vložení: 28.04.2015
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Kokořínsko
GPS: 50.439, 14.5777 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 35 km
Náročnost: Střední
Charakter: lesní cesty a traily, silnice, šotolina

Popis

Kokořínsko je stále oblíbenějším turistickým místem s rozmanitým terénem vedoucím pískovcovými skalami. V posledních letech se do těchto míst vrací mnoho pěších turistů, ale místní traily a sjezdy jsou velkým lákadlem i pro mnoho cyklistů. Navíc z Prahy do Mělníka je to kousek a můžete tak objevovat další zajímavá místa. 
 
Trasa začíná na parkovišti u restaurace Pobuda. Odtud vyrazíte po silnici k hradu Kokořín. Když vystoupáte k hradu, dáte se doleva kolem kruhovitého posezení a vjedete mezi dvě skály na první trail od hradu. Ze začátku je cesta neznačená, ale v polovině se napojuje na zelenou turistickou u skalního hradu Nedamy. Odtud pokračujete po zelené, přes závěrečný těžký výjezd až na silnici k Malé Jestřebici.
 

Je libo sváču anebo kešku?

 
Na Kamenném stole se nechá dobře svačit,<br> ale i odkládat helmy nebo bolavé nožky:)

Na Kamenném stole se nechá dobře svačit,
ale i odkládat helmy nebo bolavé nožky:)

Na silnici se dejte doprava a následně doleva na značenou modrou vyhlídkovou trasu (modrý a bílý trojúhelník), kudy se zábavným sjezdem dostanete do Šemanovického dolu. Zde se napojíte na červenou vyhlídkovou trasu, po které se dáte doprava do kopce přes Kamenný stůl do Jestřebic.
 
Odtud se po silnici přesunete do obce Dobřeň. Po cestě si můžete zajet ke Kamennému stolu. K němu se dostanete, když se u autobusové zastávky dáte doleva na širokou cestu, opět doleva a nakonec doprava po cestičce dolů. U stolu si můžete dát svačinu nebo najít kešku a po stejné cestě zpět na silnici a do Dobřeně.
 

35 km dlouhý bikový okruh po Kokořínsku


Nevynechte báje a pověsti hradu Houska

 
Skoro prales

Skoro prales

Z Dobřeně pojedete po zelené po široké písčité cestě na Planý důl, kde se napojíte na modrou. Cesta je rychlá, ale po deštích tu vznikají velké rigoly, tak raději opatrně. Po modré pojedete směrem na Vojtěchov. Před Vojtěchovem odbočíte doleva a kolem penzionu V Údolí rovně do lesa na stoupavý trail. Tudy dojedete na žlutou turistickou k Olešnu, odkud po širší a místy zábavné cestě na Zbrázděný vrch. Zde pravá na zelenou přes Údolí bílých skal do Konrádova. Po odbočce následuje sjezd přes hliněné schody, které mohou pěkně nakopnout. Z Konrádova musíme opět po silnici do Tubože. Na křižovatce doprava a za starým mlýnem opět doprava na cyklostezku po staré zámecké cestě až na hrad Houska. Pokud vám čas dovolí, zajděte si na prohlídku hradu. Místní kastelán a pověst a bráně do pekel stojí za to.

Z Housky se vydáte po modré turistické a následné červené přes louku až na rozcestí Pod Drnclíkem, odkud doprava na zelenou na Zkamenělý zámek. Cesta začíná jako stoupaný trail, následně sjezd přes šotolinu a rychlý trail až k zámku. Od zámku začíná sjezd, který končí kamenným korytem a skokem a následně rychlá zatáčka do prudkého sjezdu na louku odkud sjedete opět do Konrádova. Na silnici doleva na Ráj odkud můžete jet dále po silnici nebo po červené pod Pokličkami zpět do Kokořínské doliny, odkud se začínalo.

I v Čechách najdeme rozeklanou divočinu


Popisovanou trasu najdete v outdoormapě a GPX pro stažení je zde.

Foto: JUST Live

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Jezevec race 2017

Jezevec race 2017

Rychnov u Jablonce nad N, Tyršova 597, 4

100

%

100

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

JUST Live| 28.04.2015 |

Komentáře

21.07.2015 16:28| Leona K.

Kokořínsko, to je jako jezdit ve staré české pohádce. Kochací trailové ježdění jedna báseň.

06.04.2016 12:52| Láďa K.

ahoj Kokořín znám velmi dobře srdeční záležitost ,,vím ještě o několika trasách ,občas ale musí člověk dát kolo na rameno :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner