REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.



Zážitky

Detail zážitku

Dümler Hütte: Skialpová oblast 4 hodiny od Prahy

60 %

1 hodnocení

Autor: Kuba Vondrášek|37 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Freeskiing, Lyže a snowboard, Skialpy, Sněžnice, Vysokohorská turistika
Datum vložení: 18.03.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Dümler Hütte, Totes Gebirge
GPS: 47.7017, 14.2741 |GPS trasa ke stažení
Náročnost: Vyšší
Ke stažení:

Všechny trasy v gpx ke stažení zip

Popis

Chata Dümler vám poskytne skvělé útočiště nejenom při skialpových výletech v pohoří Totes Gebirge (Mrtvé hory). Na své si zde přijdou skialpová batolata, která se na zalesněných nebo mírných svazích okolo chaty nemusí bát lavin, vyřádí se tu ale i zkušení machři, kteří můžou vystoupat třeba na vrchol Toter Mann (Mrtvý muž, 2 317 m). 

Svoje auto nechte na parkovišti v Roßleithenu (v outdoormapě je zde) a vydejte se proti proudu potoku Pießlingbach po turistické cestě č. 293. Při dobrých sněhových podmínkách můžete nazout lyže hned za městečkem. Čeká vás asi tří- až čtyřhodinový výstup k chatě Dümler (1 485 m, v outdoormapě zde). Od auta nastoupáte asi 800 m.
 

Teplý a útulný winterraum

 

Ubytování all inclusive

Ubytování all inclusive

V zimě je sice chata zavřená, ale ničeho se nebojte. Hned vedle chaty je totiž perfektní winterraum, tedy malá místnost pro bivakování. Naleznete zde velkou palandu, na které jsme se v pohodě vyspali v patnácti lidech. Na posteli jsou připraveny deky a polštáře, takže pokud chcete mít lehký batoh, nemusíte se tahat se spacákem.

Ohřát se můžete u kamen s připraveným dřevem a uvaříte si hezky u stolu, dokonce sem čas od času chatař připraví i basičku s pivkem. Za vše se platí do kasičky: Ubytování je pro členy Alpenvereinu za 8 eur a pro ostatní za 15.


 

Na závěr freeride s naloženým batohem
O víkendech je tu dost plno

O víkendech je tu dost plno


Těžké batohy můžete nechat na chatě a vyrazit na túry. Kolem chaty je hned několik krásných vrcholků. Pro méně zdatné můžu doporučit Rote Wand (1 872 m) nebo impozantní stěnu Stubwieswipfel (1 786 m). Tyto vrcholy jsme si zvolili za cíl i my. Trasu naší cesty a cesty na chatu si můžete stáhnout jako GPX zde. Zdatnější skialpinisti pak určitě nepohrdnou vrcholkem Toter Mann (Mrtvý muž, 2317 m).
 

Pohled na Stubwieswipfel

Pohled na Stubwieswipfel


Při slunečných zimních víkendech zde potkáte spoustu dalších skialpinistů nebo lidi na sněžnicích, kteří vyrážejí z lyžařského střediska Spitalu am Pyhrn. Ale ničeho se nebojte, i když je zde poměrně hodně lidí, svojí čistou lajnu na freeride si zde vždycky najdete.
 
Když už se budete chystat zpátky domů k mamce na bábovku, čeká vás ještě krásný a dlouhý sjezd zpět k autu. Nejlepší je vydat se od chaty směrem za nákladní lanovkou, která vás dovede téměř až na parkoviště.

Freeride s těžkým batohem na zádech je nic moc, takže budete rádi, že se v půlce napojíte na širokou cestu, po které budete moc pohodlně sjet.

Foto: Kuba Vondrášek

Svojí lajnu si ale vždy najdeš

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Wilder Kaiser

Wilder Kaiser

Wilder Kaiser, Rakousko

90

%

90

%

Diskuze (4)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Kuba Vondrášek| 18.03.2015 |

Komentáře

08.04.2015 20:21| Petra N

Ahoj! byla tam sekera když jste přišli? my jsme jí po Vás nemohli najít, tak jsme museli štípat motykou :D

Re: Petra N

09.04.2015 09:34| Kuba V.

Ahoj, já jsem se bohužel rozdělávání ohně nezúčastnil, takže nevím, ale myslím, že tam už byli třísky a polínka připravený, takže sekyrka nebyla třeba.

Re: Kuba Vondrášek

12.04.2015 11:46| Petra N

V pohodě, jen je třeba příště připravit chatu, tak jak jste jí našli. Uklidit a připravit třísky. Vždycky to tak bylo. Skialpu zdar ;)

Re: Petra N

13.04.2015 01:44| Kuba V.

A kdy jste tam byli? Já si myslím, že po nás bylo vše v pořádku. Nejsme žádní dobytci a nevychovanci.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 885 lidí)


Banner