REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Uloveni fotopastí při skirogainingu v Krušných horách

60 %

1 hodnocení

Autor: Outfanatic.com|158 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běžkování, Horský orientační běh, LOB, Orientační sporty
Datum absolvování: 01.03.2015
Datum vložení: 13.03.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Klíny, Krušné hory
GPS: 50.6382, 13.5513
Náročnost: Vyšší

Popis

Byl to náš 1. skirogaining. Naše mládežnické ego nám podsouvalo bláhové představy, jak zvládneme objet všechny kontroly, avšak zdravý rozum nám to poté, co jsme dostali mapu, rozmluvil (to ovšem nic nemění na tom, že naše ambice byly vysoké).

Po úspěšném sebrání první kontroly se nám sebevědomí začínalo postupně vracet (ne na dlouho). Plní mládežnického elánu a povzbuzeni předešlým úspěchem jsme se hnali k další kontrole. Bohužel nějakou nešťastnou náhodou (a opravdu si nedovedu vysvětlit, jak se to mohlo stát, protože jsem mapoval já), jsme vyjeli z mapy a dalších 25 minut nám trvalo, než jsme se opět našli.

Po slavném nalezení 2. kontroly nám v dalším postupu stála černá sjezdovka, kterou jsme sjeli (po zadní partii našeho těla). A hurá ke 3. kontrole! Bohužel (a opět netuším jak) jsme se ztratili a tentokrát v Německu. Po půlhodinové projížďce německými lesy jsme společně určili další směr postupu.

Krakonošovo království v Krušných horách


Netušíce kde jsme, trmáceli jsme se lesní cestou vzhůru na kopec. Najednou se před námi rozevřelo velké prostranství, na kterém byly rozestaveny krmelce a různá krmítka pro zvířátka. Nic takového jsem v životě neviděl. Bylo to obrovské. Můj parťák to nazval Krakonošovo království a já myslím, že se krásně trefil (teda až na detail, že to bylo v Krušných horách).

Pokochali jsme se, pořídili si fotečku místní fotopastí (i když né záměrně) a upalovali jsme dál. Při pokusech nazout si zpět běžky se ukázalo, že zvířecí trus se z běžkových bot dostává podstatně hůř nežli sníh. Po překonání i této nesnáze jsme upalovali dál a nějakou šťastnou náhodou se nám poštěstilo nalézt hledanou kontrolu. Naštěstí se zbytek závodu obešel bez dalších nesnází a zdárně jsme se dostali (i když poměrně zničeni) do cíle.

Autor textu: Matěj Mach
Foto: Pořadatelé Skirogainingu

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

3. Sudetské Tojnárkovo Bloudění

3. Sudetské Tojnárkovo Bloudění

Pískovcové skály v Ostrově u Tisé

100

%

100

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Outfanatic.com| 13.03.2015 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 902 lidí)


Banner