REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Krakonošův trek 2015: Přehlídka podvlíkaček

80 %

1 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běžkování, Orientační sporty
Datum vložení: 20.02.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Východní Krkonoše
GPS: 50.6302, 15.609
Délka trasy: 2 dny
Náročnost: Vyšší
Charakter: scorelauf

Popis

„Už vim, proč se to jmenuje trek: protože na běžkách je to děsnej vopruz,“ nadával Tomáš s běžkami v ruce cestou z Vrchlabí na první kontrolu (vrchol Žalého). Na upravené cesty jsme si sice museli při tomhle dvouetapovém běžkařském scorelaufu počkat až na další postup, účasti jsme ale rozhodně nelitovali.

Když jsme se dozvěděli, že umístění kontrol je oba dny stejné, jímala nás hrůza. To jako pojedem dva dny za sebou z Vrchlabí na Výrovku a zpátky? Naštěstí měly kontroly každý den jinou bodovou hodnotu (některé i nulovou), takže výsledné trasy se překrývaly docela málo.


Sobota oranžově, neděle zeleně

Sobota oranžově, neděle zeleně

Vykutálená stavba trati


Po vyškrtání nebodovaných kontrol byla v sobotu základní kostra trati jasná: přes Žalý na Mísečky, dolů do Špindlu a přes Pláně do Vápenice, kde se spalo. V neděli se nabízely směry dva: Z Vápenice přes Strážné do Špindlu, nahoru na Pláně, na Výrovku pro desetibodovku a přes Lahrovky do Strážného a do Vrchlabí. A nebo přesně opačně. My jsem zvolili druhou variantu, abychom měli víc času na rozhodování, jestli se znovu spouštět do Špindlu.

Na Pláních nám z pětihodinového limitu zbývala půlka. Rozhodnutí vykašlat se na to a svištět rovnou do Vrchlabí a tam na loukách posbírat ještě pár jedno- a dvoubodových kontrol jsem oživená svačinou Tomášovi rozmluvila. Při krátkém stoupání k vrchní stanici lanovky jsem sice začala rozhodnutí litovat a nahlas kňourat, ale Tomáš už změnu plánu nedovolil.

Rozjeli jsme se tedy po sjezdovce dolů (my nešikovní po zadku), vědouce, že tímhle riskem můžeme získat oproti sebrání všech lučních kontrol ve Vrchlabí jeden ubohý bod navíc. Risk vyšel a tak jsme se mohli v cíli radovat ze skalpu nesmrtelných manželů Horových, kteří nám v sobotu dali pěkně na frak.


Přehlídka podvlíkaček


Specialitou Krakonošova treku je večerní zábava – soutěže jak na dětském táboře. Na komičnosti jim dodává jak věk účastníků, tak přehlídka podvlíkaček (kdo by si s sebou bral převlečení do chaty, když musíte celou cestu táhnout i spacák, že).

Pravda, chvílemi to byla bojovka, ale pořádného závodění jsme se taky dočkali. Tak třeba co by vás donutilo vybruslit ze Špindlu na rozcestí U Krásné Pláně na jeden zátah? Já si tam běžně zoufám už pod lanovkou cestou tak třikrát svačím. Ale vědomí, že za dvě hodiny musím být ve Vrchlabí, mě hnalo docela fest.


Závod Krakonošův trek můžeme tedy jedině doporučit. No kde jinde dostanete v rámci startovného 1300 Kč za dvojici dva dny závodu, tři teplá jídla, snídani a nocleh na horské chatě?

A jedna rada na závěr: Až se na Krakonošův trek sami vydáte a druhý den ráno budete na své jediné mapě zoufale přečmárávat bodové hodnoty ze soboty těmi na neděli, věřte že napsat si je prve lihovkou na mapník, není úplně špatný nápad.

Foto: Pořadatelé Krakonošova treku 2015

Mapa

Absolvovali

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 20.02.2015 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Banner