REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Outdoor made in China, den 1.: Utržená šlapka

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Extrémní závody
Datum vložení: 08.11.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Wuhan, Čína
Náročnost: Vysoká

Popis

Volá Palonc. „No nazdar!“ „Nazdar, bojíš se, kam tě vytáhnem, co?“ „Jo.“ „Pojedeš s náma do Číny?“ „To nemáte nikoho lepšího?“ „Ne.“ „Oukej.“

Když čekám před čínskou ambasádou s žádostí o vízum a na protějším chodníku meditují protestanti proti potlačování lidských práv, přemýšlím, jestli oficíři nebudou dělat vošlehy, když jako zaměstnavatele uvedu neziskovku, která se mimo jiné zabývá lidskými právy. Naštěstí jim to neva.

Osm hodin před odletem jsou víza hotová, a tak necelé dva týdny po telefonátu s Paloncem už sedíme v sobotu u snídaně nad miskou děsně mastných nudlí. Čeká nás první etapa závodu Wuhan Outdoor Quest, tedy tříetapového outdoorového závodu čtyřčlenných týmů: 7,5 km běhu, 15 km kola, 6 km orienťáku podle googlemapy, 12 km kajaků, žumarování a závěrečný 1,5 km běh do cíle s přelézáním zdi.

Nejedná se o nonstop závod a každá z etap by měla trvat maximálně kolem šesti hodin. Rozhodně se tedy nedá počítat s tím, že když je psáno běh, tak to bude ve skutečnosti trek s popobíháním, jak to bývá mnohdy u vícedenních AR. Na tomhle závodě se běhá. A dost rychle.

Projížďka den před startem

Projížďka den před startem

Před závodem kluci strašili s 3:30 na kilák. Tak to chci vidět, tak běžim leda tak na dráze, když trénuju kiláky. Zas tak daleko od pravdy ale nebyli: po 12 minutách koukáme na GPS a ta hlásí 3 km. Pravda, bylo to trochu skopce a já jsem byla na gumě, ale stejně.

Patnáctikilometrové kolo, na které jsem se tentokrát po tom honu dost těšila, se jelo mezi políčky chvílemi po asfaltu, chvílemi po cestičkách. Z kopce se bojim, do kopce mě táhnou. Zhruba v půlce Paloncovi upadla klika a bylo po srandě. Velký imbus s sebou nemáme, a tak Palonc balí kliku do kapsy a doufá, že posbíral všechny vysypané součástky, a já mu přenechávám místo na gumě. Do kopců stejně musí pěšky po svých.

Orienťák je cestovka. Dost rychlá. Pánové, kdo z vás byl rád, že já visím na gumě za Davidem a aspoň trochu ho brzdím, aha? Na kajaku si vzpomenu na holky, které jindy s tímhle týmem jezdí: jedna se válí u moře v Řecku, druhá si užívá v Neapoli.  A já to tady za ně musím odedřít.

Žumarovat na most naštěstí musejí jen dva z týmu, takže můžu hrát slečinku. I tak je ale rozbíhání po hodině a půl sezení v kajaku docela fuška. Na závěr přelézt zeď a už můžeme nafasovat oběd, jehož největším hitem je vařené marinované vejce zatavené v igelitu.

Po prvním dni jsme 13., za námi jen Norové a Číňani, pár Číňanů i před nám. Nic moc. A zítra to bude horší: 7,5 koloběh, 20 kajak („Natáhni ty ruce!“ už je slyšim...), 33 kolo, 14 běh a slanění. Startujeme, když vy budete mít jednu hodinu v noci. Když bude nejhůř, sníme psy...


Navazující článek o dalších dvou etapách najdete tady.

A jak to celé vidí Palonc, si přečtěte tady.
Fotky: Dan a Palonc.


Absolvovali

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Diskuze (6)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 08.11.2014 |

Komentáře

09.11.2014 09:08| Šárka

Den 2.:Tak dneska máme už taky odpracováno, 6,5 hodiny, tentokrát bez defektu, výsledek ale podobný jako včera. Krásný běžecký trail, během kterého jsme si připadali jak v obrázku z čínské restaurace.Legrační byl taky průběh dinoparkem (dinosauři řvali dost nahlas) a seběh po tisíci schodů, tunelem ve skále a po okrasných dlaždicích uprostřed dekorativního jezírka.

Re: Šárka

10.11.2014 16:21| Jindra K.

Sakryš, jaktože nevim že je tu on-line zpravodajství? A kdo je u vás v týmu pes (je na vodítku?)? haha

Re: Jindra Kovář

10.11.2014 16:36| Šárka

Pes jsem tady já, ale ne tažný, ale tažený. Na vodítku, které má David přidělané pod sedlem, jsem se nechala táhnout prakticky celé kolo.

Re: Šárka

10.11.2014 18:05| Michal T.

Beztak se spíš než psy jedí v Číně krysy. Přivez nějakou lahůdku, ok?

Re: Michal Tyl

12.11.2014 18:05| Šárka

Mám pro tebe marinovaný vajíčko, to budeš koukat! Já jsem zatím odvahu ochutnat neměla, ale fasovali jsme ho k obědu, tak jsem přivezla několik exemplářů.

Re: Šárka

13.11.2014 20:17| Michal T.

Do toho jdu, teda jestli neni prošlý...

Banner