REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Highline: Strach, radost, vzrušení a adrenalin... zkrátka intenzivní outdoorový zážitek

70 %

2 hodnocení

Autor: MáraS|32 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Další sporty, Highline, Lezení, Slackline
Datum vložení: 04.11.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Náročnost: Totální masakr

Popis

Příroda se krásně barví do podzimních barev, jejichž prožití je o to intenzivnější, čím adrenalinovější je tvůj outdoorový sport. Intenzivní sportovní zážitek zbystří smysly, které lépe vnímají krásu přírody a sportovec vše prožije více naplno. Třeba právě na skalách při lezení nebo na highline (slakcline natažená vysoko na skalách) je prožívání přírody až magické.

Součet dvou vášní, kterými je trávení času v přírodě a sportování, zvyšuje intenzitu zážitku. To celé znásobené podzimním zbarvením stromů, které hrají všemi barvami, a výsledek umocněný pohledem z výšky, který je od nepaměti většinou lidí vyhledáván. Výhled z rozhledny je fajn, ale výhled ze skály, na kterou sám vylezeš, je ještě lepší! A úplně nejintenzivnější je pohled z lajny vysoko nad zemí, kde se pohybuješ uprostřed prázdna, objímán přírodou a s realitou spojen jen 2,5 cm širokou páskou.
 

Srbsko, slackliner: Lukáš Černý, foto: Mára Smolka

Srbsko, slackliner: Lukáš Černý, foto: Mára Smolka

Čím těžší boj vybojuješ, tím větší radost přichází


Nekonečný boj fyzických sil a psychické odolnosti. Studená skála tě studí do nohou, když si zouváš boty a nalézáš z kraje skalní věže na lajnu. Pár odsunutí do prostoru, poslední výdech a jde se na to. Naučený grif postavení a stojím na lajně. Pode mnou hloubka, přede mnou dálka. Prázdný prostor spojený volným popruhem. Hlava je na hraně výbuchu. Soustředění, fyzické vypětí a hlavně produkce adrenalinu jede na 110 %. Totální mišmaš strachu, nadšení, radosti a boje sám ze sebou.

Ostrov, Slackliner: Anča Kuchařová, foto: Mára Smolka

Ostrov, Slackliner: Anča Kuchařová, foto: Mára Smolka

Představ si pocit maximálního napětí, třeba před skokem s padákem. Vyskočíš a vše povolí. Na highline je to jiné. Ve stejném napětí člověk musí vydržet po celou dobu chůze a udržet ho na uzdě. Povolíš a spadneš. Stojíš tedy uprostřed prázdna na tenkém popruh a pohledem míříš na konec. Celý svět se promění do tunelu, který tě najednou obklopí a musíš jím s upřeným pohledem na konec dojít až na skálu na druhé straně. Nejhezčí je ten barevný tunel, kdy se všechny podzimní barvy slijí do barevné tapety, která vybarví vše kolem.  
 

Ostrov, slackliner: Jakub Uhlíř, foto Mára Smolka

Ostrov, slackliner: Jakub Uhlíř, foto Mára Smolka

Feťák sportovních zážitků


A pak lajnu dojdeš. Jsi v cíli a vše povolí. Dokázal jsi to! Umíš chodit volným prostorem. Všechny smysly jedou na 110 %. Najednou cítíš tolik vůní podzimní přírody. Barvy jsou ještě barevnější a les vydává krásné zvuky. Spadané listí krásně šelestí. Tep je stále zvýšený, dech se začíná uklidňovat. Tělem se rozlévá blažený pocit z odvedeného výkonu a hlavně pocit souznění s okolím. V tu chvíli jsem nejvíce spojen s přírodou a jejími procesy. Tento pocit je jedinečný a těžko jinde opakovatelný. Vybudit všechny smysly na hranici maxima a začít prožívat jen současný moment. Teď a tady, já v krásné, barevné a voňavé přírodě. Jsem na tom závislý.

Ostrov - Stínovec, foto: Mára Smolka

Ostrov - Stínovec, foto: Mára Smolka

Jsem tedy trochu feťák. Feťák intenzivních outdoorových sportovních zážitků. Musím si šlehnout poměrně často. Být bez dávky je utrpení. Abstinenční příznaky jsou trýznivé. Vždy mě donutí se zvednout a jít něco podniknout. Zalézt si, přejít něco výjimečného, projet se na kole nebo i jen tak vyrazit do lesa. A vedlejší vlivy a účinky této závislosti? Spokojený a naplněný život. Mohu všem doporučit. 

Absolvovali

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Diskuze (6)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

MáraS| 04.11.2014 |

Michal Tyl| 11.11.2015 |

Já zkusil highline jen jednou a jen jsem se pokoušel postavit, ale tak jako tak je to pecka.

Komentáře

04.11.2014 16:27| Denis

Ahoj, když bych si chtěl highline jen tak vyzkoušet, je někdy někde možnost? Na slacklajně jsem celkem v pohodě, tak bych to chtěl trochu někam posunout :) Díky

Re: Denis

04.11.2014 17:41| MáraS

Pokud umíš chodit a zvládáš stávání bez pomoci - tzv čongo, tak můžeš na HL. Ideálně když si na netu (FB) najdeš nějakou Slackline skupinu, kde jsou zkušenější lajneři a vyrazíš pro první zkušenost s nimi. Asi nejjednodušší možnost je navštívit nějaký slackline festival...

07.11.2014 11:51| Jindra K.

Máro parádní fotky, z takových míst se mi vždycky vůbec nechce. ... Ale pak někdo navrhne, že se jde do hospody, a je konec :-)

Re: Jindra K.

07.11.2014 12:20| MáraS

Díky :-), no patří to k tomu, ale ideálně až večer, zhodnotit zážitky a oslavit návrat v plném počtu ze skal...

Re: MáraS

07.11.2014 15:22| Jindra K.

No jo, ale večer už může být v jediné hospodě pod skalami plno. Radši neriskovat, a vyrazit včas :-)))

Re: Jindra Kovář

07.11.2014 16:04| MáraS

V Ostrově u Pína se místo vždycky najde :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)


Banner