REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Hohe Wand – lezecký, ferratový a paraglidový ráj kousek pod Vídní

60 %

1 hodnocení

Autor: Lu |12 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Ferraty, Lezení, Paragliding, Plavání, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum vložení: 31.10.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Hohe Wand, Dolní Rakousy
GPS: 47.8371, 16.0448
Náročnost: Vyšší

Popis

Hledáte-li ideální místo, kde strávit (prodloužený) víkend, nemusíte jezdit daleko. Zhruba 50 km jihozápadně od Vídně se nachází stolová hora (!) jménem Hohe Wand, tedy Vysoká zeď. U této „zdi“ můžete strávit několik dní lezením, ferratováním, ale i létáním na paraglidu. Lze zde přespat v milém a levném kempu a celý víkend završit odpolední relaxací v saunách a bazénkách nedalekých termálů v Bad Erlach.

 

Začátek cesty Sonnenhur

Začátek cesty Sonnenhur

Jak se tam dostat a kde spát?


Po projetí Vídní směřujte na Wiener Neustadt a sledujte ukazatele, které vás dovedou až k mýtné bráně u vstupu do parku. Asi 500 m za mýtným kioskem (večer zavřeným) uvidíte dvě tee-pee, které už patří k místnímu kempu (jedno z nich je mimochodem sprcha). Zde najdete vše, co potřebujete k pohodlnému přespání, tedy pitnou vodu, sprchu a toalety. Až budete odjíždět, nezapomeňte poděkovat milému pánovi a vložit 12 Euro za stanové místo/noc do obálky.


Kde lézt?


První den po probuzení vás ohromí nedaleká kolmá stěna Hohe Wandu, která se tyčí jen pár set metrů od kempu. Pokud hodláte strávit den lezením, vyrazte pěšky směrem ke stěně a u parkoviště (v první zatáčce) uvidíte kromě stopujících paraglidistů i popisnou ceduli, kudy se vydat ke své cestě.

 

Plotnička v Tristanexpresu

Plotnička v Tristanexpresu

Sonnenhur a ferrata HTL Steig


My jsme se první den vydali lézt cestu Sonnenhur v oblasti Sonnenuhr (což je slovní hříčka do češtiny jen těžko přeložitelná) v obtížnosti 6+/7-. Od parkoviště se vydáte lesem v podstatě přímo nahoru ve směru Milakklettergarten/Sonnenuhrwand a když narazíte na stará fixní lana, máte vyhráno. Pak už vás čeká jen 180 m vyváženého lezení s koncem hned vedle vyhlídkového Skywalku. Nejlepší popis cesty naleznete na stránkách bergsteigen.at zde. Mimochodem, při lezení budete překračovat ferratu HTL Steig, která je jedna z nejhezčích, nejtěžších (obtížnost E) a nejdelších (210 m) v oblasti. Její popis najdete zde.


Tristanexpres


Druhý den jsme vyrazili více vpravo (od popisné cedule lesem více doprava) na cestu Tristanexpres ve stejné obtížnosti. Jde o podobně vysokou cestu (170 m), která nabízí i zastávku v jeskyni a jedno zajímavé plotnové místo, které bych rozhodně hodnotila za víc než 6+. Na konci cesty vás tentokrát nečeká potlesk turistů, ale nejspíš další lezci odpočívající po výkonu. Jedná se o oblast lezci poměrně oblíbenou. Topo najdete zde.


Paraglide a hospůdka na vrcholu


Další zábava v oblasti Hohe Wandu

Další zábava v oblasti Hohe Wandu

Během lezení kolem vás budou kroužit paraglidisti a při sestupu budete míjet jejich startovací místo. Pokud chcete paraglidovat nebo jste při lezení dostali žízeň, nezapomeňte u startovacího místa odbočit doprava. Po zhruba 300 metrech dorazíte k restauraci Postl, kde se dá nejen koupit pivo, ale i startovací poplatek za paraglide. Více o paraglidingu v této oblasti najdete zde.


Saunový svět závěrem?


Pokud vám zbyde ještě čas z víkendu, pak byste se měli zastavit ve zhruba 15 minut vzdáleném Bad Erlach, kde se nachází relaxační Asia Therme. Zde doporučujeme strávit alespoň 3 hodiny, protože sauna, teplé masážní bazénky a saunové rituály jsou přesně to, co si vaše unavené tělo po víkendu zaslouží.

Fotografie: Lu

Cesty Sonnenhur a Tristanexpres na Hohe Wandu

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Diskuze (7)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Lu | 31.10.2014 |

Komentáře

31.10.2014 12:25| Michal T.

Krásná lokalita, jen s tím sauněním pozor. Naposledy, když jsme se stavili v Bad Erlachu, tak z toho dostala Janča takovou vyrážku, až jí doktor chybně diagnostikoval zarďěnky a poslal jí do domácí karantény jako infekční :-)

Re: Michal T.

31.10.2014 12:50| Lu

To je mi líto, my tam už byli dvakrát a vždy OK a po třech hodinách se nám pryč vůbec nechtělo...zřejmě není Janča odolná vůči rakouským baktériím tzv.Österbakter :) mě si tam zas oblíbil egyptský masér a taky jsem se ho těžko zbavovala :)

Re: Lu

31.10.2014 13:12| Michal T.

No jo, to jsou ty cizokrajný choroby, před kterýma tě stránky Ministerstva zahraničních věcí nevarují :-)

Re: Michal Tyl

04.11.2014 16:36| Jana T.

Chybou byl s největší pravděpodobností zapůjčený ručník, který byl asi vyprán v nějakém špatném prášku nebo aviváži. Ale to se asi může stát kdekoliv, když si člověk zapomene svůj vlastní :)

Re: Jana Tylová

06.11.2014 16:24| Ivana P.

To chce ten ručník ( podle materiálu ) prát speciálním prášku. A já taky zapomínám, jako každý člověk.

31.10.2014 12:28| Jindra

Vypadá to na super oblast, přitom není moc profláklá, nebylo by víc takhle pěkných fotek? J.

Re: Jindra

31.10.2014 13:16| Lu

Brzy budou!

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner