REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Lezecká oblast: Měsíční údolí u Poříčí nad Sázavou

60 %

1 hodnocení

Autor: MáraS|32 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Lezení, Skály
Datum vložení: 18.08.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Měsíční údolí, Poříčí nad Sázavo
GPS: 49.8219, 14.6727
Náročnost: Střední

Popis

Poříčí nad Sázavou, neboli Měsíční údolí, je bývalý žulový lom nedaleko Prahy nabízející lezení obtížnosti od 4 do 9- na kompaktní a pevné skále. Výlet sem lze stihnout na rychlovku po práci, ale dá se zde zalézt i při celodenním výjezdu. Oblast je dobře odjištěna borháky a charakter lezení jsou poličky a lišty v hladkých žulových plotnách.

Cesta z města vede po D1 do Mirošovic, dále směr České Budějovice až ke sjezdu na Poříčí. Tím se projede skoro až na konec, kde vede úzká cesta dále do chatové osady. Tudy kolem fotbalového hřiště dále podél potoka až do lomu. Parkovat se dá hned pod skalami.
 

Prašná II - 8-, foto: Káča

Prašná II - 8-, foto: Káča

Z Terasy na Balkon a pak do Suterénu...


Oblast je rozdělena do 5 sektorů. Zleva: Suterén, Balkon, Terasa, Podkroví a Garáž. Terasa je centrální oblast uprostřed lomu, kde se lze rozlézt v krásné šikmo ubíhající spáře Stará cesta (5-) a poté zkusit legendárního Netopýra (8+). Balkón je menší skalka vlevo od terasy, kde zaujme výrazná hrana s názvem Vyšší dívčí (6+). Název pochopíte při výlezu z cesty.

Suterén je úplně vlevo menší uzavřené náměstíčko, kde jsou nejdelší cesty a taky největší prásky. Mezi klasiky patří lehký sokolík za 7- (Prašná I) nebo podstatně těžší nádherná stěnová lištovačka Prašná II za 8. V levé části mají hrotiči své devítky, ovšem běžný smrtelník zde nechápe, jak se leze po skále hladké jak zrcadlo.Kráva uzená - 7-, foto: MáraS

Kráva uzená - 7-, foto: MáraS

Na závěr potrénovat v Garáži


V podkroví lze doporučit začátečníkům lehoučkou cestu Bramborová (4+) a nebo lištovačku Pavouk (7-).  Nejvíce vpravo se nachází Garáž. Nabízí několik krátkých výživných cest a jejich kombinací mezi 7. a 8. stupněm.

Obecně je klasifikace až na drobné výjimky spíše velmi mírná, takže si zde můžete udělat osobáček a nahonit nějaká čísla. Jištění je krásné nové, rozsah obtížnosti takový, že si vybere každý. A kvalita lezení? Krásné logické cesty, co rozhodně stojí za doporučení.

Odkaz na průvodce a další info najdete zde.

Bobulka - 5, foto: MáraS

 

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

MáraS| 18.08.2014 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner