REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Tajemství street boulderingu

74 %

3 hodnocení

Autor: Lu |12 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Bouldering, Lezení
Datum vložení: 08.08.2014
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Vyšehrad, Vltavská
GPS: 50.0625, 14.431
Náročnost: Vyšší

Popis

Mnohem dříve než vltavskou náplavku objevili pražští hipstři (s mottem „jsi to, jak vypadáš“), patřila pražským street-boulderistům (a jejich „jsi to, co ve městě přelezeš“). Na náplavku jsme se vypravili s legendou „Fekál street boulderingu“ Kotlem a kvůli množství lidí jsme zůstali u vzpomínání na staré časy (viz dobová fotografie z roku 2010). Přehršle lidí nám zabránilo nejen boulderovat, ale i dostat se ke zdi, která byla v době před-hipstrové využívána jako téměř nekonečný traverz (například od Mánesa až za železniční most) a sloužila i k dalším kouskům zejména v oblastech klenutí, která dnes slouží k prodeji piv.

„Spoza stropu“ u Vyšehradu

„Spoza stropu“ u VyšehraduVyšehrad a jeho trasy


Dali jsme si tedy alespoň to pivo a vyrazili do oblastí méně voňavých, kde Fekál bouldering získal svoje jméno. První z našich zastávek byl Vyšehrad a všem jistě známý pěší most, který se klene přes ulici 5. května (přecházející v Nuselský most). Pod tímto mostem směrem od Corinthie (v mapě zde) začíná další pražský traverz tentokrát v převisu s názvem „Spoza stropu”. Ten už vyžaduje větší výdrž a pokud se vám podaří vytočit celý oblouk počátečního stoupání až k silnici (dobrých 30 metrů), máte od Kotla slíbenou tekutou odměnu.

„Sokolík přání“ před Kongresákem

„Sokolík přání“ před Kongresákem

Na druhé straně rušné silnice přímo před Kongresovým centrem (v mapě tady) se skrývá další možnost lezení na tajemný monolit s neznámým motivem (pravděpodobně kvádru). Z obou užších stran tohoto kvádru najdete sokolíky, konkrétně „Sokolík přání”, s téměř nečitelným nápisem klasifikace (za B směrem k metru a B+ směrem k Vyšehradu).


Nevonící Vltavská


Posledním zastavením naší street boulderové výpravy byl most na Vltavské, kde už to opravdu nevonělo. Pokud se vydáte z metra Vltavská podél tramvaje kolem dlouhé řady sokolíků směrem k řece a odbočíte vlevo do labyrintu chodeb, uvidíte zde cestu, která vede přes opravdový překližkový chyt, což je pro street bouldering značně netypické. Tato cesta se stala vyvrcholením lezeckých závodů Street boulderingu v roce 2010 a dodnes zůstává těžko přelezitelnou (na mapě zde). 

Neváhejte a přijďte si sami vše vyzkoušet.  Ruce si určitě trochu zašpiníte, ale poznáte město zas z trochu jiné (možná tmavší) strany. A protože sami víme, že možností v Praze je mnohem více, budeme rádi, když nám některé své tipy sdělíte v komentářích.

„Cesta přes chyt“ na Vltavské


Fotografie: Lu a Fekál Street Bouldering

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Barrandovský červ

Barrandovský červ

u Barrandovského mostu, Praha 4

100

%

100

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Lu | 08.08.2014 |

Barča Kubátová| 20.10.2016 |

Šárka| 04.11.2015 |

Komentáře

08.08.2014 23:44| keebl

Barbaři si mohou zalézt na pomníku dukelským hrdinnům od ak. sochaře Milana Váchy nedaleko jedné stanice metra. Vlastně nevím proč to sem píšu, když nechci aby to někdo ničil. Nejspíš proto, že je to takřka nezničitelné a taky věřím, že na OvP žádní barbaři nejsou :D
http://www.socharstvi.info/realizace/pomnik-dukelskym-hrdinum/?f

09.08.2014 12:46| Vít K.

Na Butkách by to taky šlo docela obstojně jen ještě nevyzkoušeno. http://www.mapy.cz/s/bWMq

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)


Banner