REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Novoknínský triatlon – dobrý způsob jak se zničit

60 %

1 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Triatlon
Datum vložení: 24.07.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Nový Knín
GPS: 49.7875, 14.293
Náročnost: Střední

Popis

V odpoledním sobotním parnu na startu Novoknínského triatlonu  (400 m plavání, 16 km na kole a 3,5 km běhu)  pokukuju po dvou stovkách soupeřů a přemýšlím, kdo z nich asi psal na pořadatelský web dotaz, jestli se může zúčastnit, když má sice platnou licenci triatlonového svazu, ale zároveň také slušný pupek. Pořadatelé totiž zdůrazňují, že pro profíky tenhle závod není, však také propozice začínají větou „Dokuřte svou poslední cigaretu, dopijte poslední pivko a připravte se na start.“

Jak přesně je to ve skutečnosti s těmi licencemi, nemám tušení, startovní pole je ale opravdu pestré. V davu na startu u rybníka ve Staré Huti u Dobříše jsou k vidění jak namakanci v triatlonových plavko-cyklo dresech, tak sportovci v různých variantách oblečení, které po plavání nehodlají převlékat (například jednodílné dámské plavky a přes ně cyklistické kalhoty s vložkou), už zmínění pupkáči i slečny v bikinách, které mě později úplně všechny (nekecám!) předplavou. Rybník je místy celkem mělký, takže ani my skoroneplavci nemáme problém 400 metrů díky vloženým poloběžeckým pasážím překonat.


Foto: Pavla Kápičková

Foto: Pavla Kápičková

S ploutvemi při běhu nebo na historickém kole?


Nikdo ze závodníků letos nevyužívá možnosti uvedené v pravidlech použít při plavání ploutve, pokud v nich závodník absolvuje i kolo a běh, jednoho obskurně vybaveného cyklistu ale na trati potkat můžete. Je jím hlavní pořadatel závodů ze série Brdman Adventure, který celý závod absolvuje již tradičně v proužkováném trikotu a na historickém kole. I tak ale dává mnohým soupeřům pěkně zabrat. 

16km cyklistická etapa vede převážně po lesních a polních cestách, ze Staré Huti do Nového Knína. Příjemným faktem pro nás, kteří vylézáme z rybníka až nakonec, je, že prakticky celý zbytek závodu už ztrátu jenom stahujeme. Já jsem v jednom stoupání s potěšením předjížděla zejména tělochlubiče v červeno-černém dresu. Ten totiž před startem pohrdavě komentoval nepřítomnost svého kamaráda:  „Že nemůže přijet, protože hlídá dítě? Od čeho má manželku?“ Tak nevim, možná by se jeho manželka v tom kopci držela líp než on. 

Foto: Pavla Kápičková

Foto: Pavla Kápičková

Během závěrečné cyklistické pasáže po rozpálených posekaných loukách si obzvlášť pochvaluju, že si vezu pití a doufám, že už to brzo skončí. Tříapůlkilometrový běh už je jenom legrace na závěr, předbíhám více či méně kulhající sportovce a stydím se, že nemám v tu chvíli sílu předbíhaným ženám odpovědět na jejich slova uznání a podpory, a oceňuji, že stoupací pasáž je před peroucím sluncem schovaná v lese.

Tělochlubič – vzorný otec


V cíli musím potvrdit to, co pořadatelé prezentují už v propozicích, totiž že závod má výbornou atmosféru a je dobrým způsobem jak vypustit duši. Vyhlášení výsledků je milé, protože každý závodník, i ten, který nedokončil, je jmenovitě vyvolán a potřese si rukou se všemi pořadateli. Již zmíněný tělochlubič si pro tuto chvíli pro reprezentativní účely půjčuje od manželky potomka. Zároveň je ale vyhlášení trochu otravné, protože tak trvá dvě hodiny. No co, tak si domu na kole tu padesátku kolem Kocáby a Vltavy dám už po tmě.

Mapa

Absolvovali

Diskuze (5)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 24.07.2014 |

Komentáře

24.07.2014 10:10| Pepa

Dobrej model kola, to je určitě obojživelný

24.07.2014 10:19| Michal T.

Šárko tvoje články jednou vydáme jako humoristickou knihu a hrozně na tom zbohatnem.

Ad: "Nikdo ze závodníků letos nevyužívá možnosti uvedené v pravidlech použít při plavání ploutve, pokud v nich závodník absolvuje i kolo a běh" - to znamená že v předchozích ročnících někdo téhle lákavé nabídky pořadatelů využil?

Re: Michal T.

24.07.2014 21:40| Šárka

Joo s těma ploutvema by mě to taky zajímalo. No hlavně že mi zatim pan tělochlubič nenadává do tupejch feministek.

Re: Michal T.

25.07.2014 11:40| Michal T.

Možná to zatím jen nečetl

29.07.2014 14:32| Domina

Hmmm, to teda nechápu, jak se Ti podařilo na kole ještě někoho předjíždět. Já na svém nedávném triatlonu vylejzala z vody taky mezi posledníma, ale na kole mě pak postupně vesele předjížděla i ta hrstka závodníků, co vylejzala až za mnou!

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 748 lidí)


Banner