REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

8km běžecká trasa – Starým Městem pražským trochu jinak

60 %

1 hodnocení

Autor: Outfanatic.com|158 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Turistika a treking
Datum vložení: 23.07.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Staré Město
GPS: 50.0894, 14.4191
Délka trasy: 8 km
Náročnost: Nízká

Popis

Přijela k vám mimopražská návštěva? Protáhněte ji uličkami Starého Města trochu jinak! Obujte běžecké boty a vyrazte na 8km trasu centrem Prahy.

Okruh můžete začít například na Staroměstském náměstí. Po průběhu uličkou kolem Týnského chrámu se zanedlouho dostanete k Prašné bráně a na náměstí Republiky. Následuje úsek po Příkopech a po Národní třidě. Přeběhem Mostu Legií se dostanete na Kampu a po prodrání se davy na Karlově mostě zpět na Staré Město.

Z Kampy můžete udělat odbočku do hloubi Malé Strany. Pokud si trasy rovnou neprodloužíte přes Petřín, můžete aspoň nakouknout do parku volně přístupných Vojanových sadů. Alternativou běhu po pravém břehu Vltavy u Rudolfina může být průběh kolem sídla vlády ve Strakově akademii. Stoupání na Letnou není příjemné, ale výhled od kyvadla za tu námahu určitě stojí. Pokud výběh nezabalíte v pivní zahrádce u letenského zámečku, před návratem na Staromák vás čeká ještě průběh kolem Španělské synagogy a Pařížskou ulicí.

Foto: Dominika Plochová

Foto: Dominika Plochová

Parametry trasy: 8 km / 62 m převýšení / asfalt, dlažba
Gpx soubor ke staženímapa (fialová trasa).


Přečtěte si i další články o běhaní v centru města:

Běh po pražských památkách: Popisuje 6km běžeckou trasu vedoucí od Národního muzea přes židovské město, Karlův most, Nerudovou ulicí a Jelením příkopem až na Letnou. Její trasa vás zavede například k velice alternativní soše svatého Václava, o které možná nemáte ani tušení. 

I běh může být uměním: Dočtete se o zajímavé disciplíně zvané krasoběh (figure running) spočívající v tvoření zajímavých obrazců gps stop v mapě.

Mapa

Absolvovali

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Outfanatic.com| 23.07.2014 |

Komentáře

25.07.2014 12:12| Jolana

Zrovna se k nám na konci srpna chystá návštěva ze zámoří, tak díky za tip! To se bude rozhodně hodit. Zvlášť když na chození po památkách moc nejsme, ale ochudit je o historickou Prahu by byla zase škoda. Tohle je parádní kompromis - sport i památky :)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner