REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

21km MTB trasa – Trailové bikování v okolí Prokopáku

60 %

2 hodnocení

Autor: MáraS|32 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: BMX, FourX, Dirt a sjezd, Cyklistika, Horské kolo
Datum vložení: 29.07.2014
Absolvovalo: 3 lidí
Lokalita: Prokopské údolí
GPS: 50.0348, 14.3502 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 21 km
Náročnost: Vyšší
Charakter: nezpevněné pěšinky, sjezdy, technické výjezdy

Popis

Prokopské údolí a kolo, to není jen průjezd po asfaltu na dně údolí, ale především obrovské množství úžasných trailů a sjezdů, při kterých nezůstanou jedny trenky neoznačeny. Náš tip na trasu ukazuje zajímavý průjezd lokalitou a spojuje ty nejzajímavější části v pěkný výlet.
 

Na vrchol kopce se sjezdem nedostaneš


Jelikož nejhezčí traily vedou po horních hranách stráně nad údolím, nejprve je třeba na hranu vystoupat. Od Smíchova to lze po asfaltu, z Butovic vede terénní technický výjezd od mostu přes Prokopský potok.

Naše trasa stoupá od Smíchova a hned na začátku vyjede na Dívčí Hrady, což je místo s fantastickým výhledem na celou Prahu. Odsud začíná drncání na kole, jako první vás prověří kratší sjezdík po vrásách zdejšího vápence.

Doporučená trasa

Všechny traily v okolí Prokopského údolí jsou nejlépe průjezdné z kraje jara a na podzim. Pozdní jaro a léto danou lokalitu často mění v ráj alergiků, kdy cestičky zarůstají různými druhy trav a keřů a průjezd je občas trochu složitější.

Hlavní trail se klikatí po hraně nad údolím. Zajímavý sjezd po skále s vlásenkou zatáček v prudké suti vede přímo na Hlubočepské plotny (o lezení na nich si přečtěte tady a tady). Pod skalami se nachází cykloservis. My však dále pokračujeme po hraně údolí po úzkých pěšinkách, které se táhnou až k Novým Butovicím.

Sjezdů na dno údolí vede několik. Jeden z nejhezčích se klikatí po žluté značce technickými serpentýnami po skalnatém trailu.
 

Hlubočepské plotny

Hlubočepské plotny

Na trase nevynechejte bikepark


Další hezký trail vede podél Dalejského potoka a je zakončen prudkým výjezdem, kterým se stoupá k sídlišti Velká Ohrada. Odsud už je to kousek k místnímu Bikeparku, kde lze poskákat či zajezdit v klopenkách.

Několik technických sjezdů najdeme i  směrem k Dalejskému potoku. Ten na naší trase padá po skále s několika výraznými schody a je zakončen technickou zatáčkou. Další průjezd ukazuje krásy místní přírody, a to především spoustu skal obklopených rozmanitým lesem. Nic nenasvědčuje tomu, že jsme jen pár kilometrů od centra Prahy. 

Sjezd do Dalejáku

Sjezd do Dalejáku

Hladký průjezd po asfaltu nebo celodenní drncání


Jednotlivých zajímavých sjezdíků, výjezdů a trailů je zde velké množství. Šikovný plánovač tras zde namotá mnoho kilometrů na malé ploše a užije si hodně srandy, bikové techniky i morálových úseků.

Občerstvit se dá na vjezdu do Prokopáku v Hlubočepích nebo v Řeporyjích. Příjezd je vhodný od Smíchova, z Velké Ohrady, Nových Butovic, Barrandova i Řeporyjí. Krásy vápencových skal v divoké přírodě vás jistě dostanou.


Parametry trasy: 21 km / 772 m převýšení / nezpevněné pěšinky, sjezdy, technické výjezdy
Gpx soubor ke staženímapa (žlutá trasa).

Foto: Marek Smolka

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Z Řeporyjí do Hlubočep

Z Řeporyjí do Hlubočep

Dalejské údolí, Prokopské údolí

70

%

70

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

MáraS| 29.07.2014 |

Patrik Roštík| 04.12.2015 |

Komentáře

29.07.2014 10:44| Michal T.

Prokopákem běhám a jezdím už spoustu let a pořád nárážím na nové stezky, sjezdy, zkratky a výhledy. Márovu trasu opravdu doporučuju

01.06.2017 10:47| Ondřej Potočár B.

Tak jdu to dnes omrknout,díky za tento tip snad to trefím :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 804 lidí)


Banner