REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Pár slov o masochismu aneb reportáž z Petrohradského padání 2014

60 %

1 hodnocení

Autor: ilias|8 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Bouldering, Lezení
Datum vložení: 10.06.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Petrohrad
GPS: 50.1273, 13.4463
Náročnost: Střední

Popis

Je to skoro k nevíře, ale už podvanácté se Petru Reschovi podařilo připravit na Padání kolem čtyř set nových boulderů. Snaha nadběhnout hezkému počasí posunutím závodu o měsíc blíže k létu vyšla nad očekávání dobře – bylo příjemně, ale žádné tření ničící horko. Přelezový podmínky, mnuli si boulderisti zamágované ruce.


Noční lezení na osvětlených kamenech


Páteční večer tentokrát nebyl věnován umělecké produkci, ale lezení na osvětlených kamenech. Vlastně to bylo taky umění – hra světel a stínů na žulových balvanech a oblaky mága v ostrém protisvětle působily v nočním lese magicky. Přála bych vám to vidět naživo.

Hlavním závodním dnem byla sobota. V pátek jsme oběhli kameny, natipovali si svoje projekty a v sobotu jsme se stejně většinu času věnovali jiným, protože jsme podlehli jejich momentálnímu kouzlu. Tak je to vždycky, ne?

Klasa v nové oblasti se zdála být rozumná, jen v ojedinělých případech si zatím zcela nesedla. Informace o tom, kde se vyskytují bouldery s hodnocením příjemně posunutým nahoru, se mezi lezci pomalu šířila. Komu by se nelíbilo urvat něco, co udělá dojem, že…


Výsledky, tombola, kultura…


Mágo a protisvětlo

Mágo a protisvětlo

V sedm se odevzdávaly výsledky, po setmění byl koncert a vyhlášení. A taky losování tomboly. K nadělování cen z tomboly přistoupil hlavní strůjce Padání svérázně – házel je vylosovaným rovnou z pódia a někdy i jen tak do davu. Ani v pokročilé hodině tak lezcovo soustředění nemělo klid, probíhal trénink postřehu. Budu muset zabrat – mohla jsem chytit kartáček a dostat tak příležitost posunout svoje lezení o půl grádu výš. Protože není ortodoxního boulderisty bez tří atributů: čepice, kartáčku a naddimenzovaného maglajzáku.


Registrovaných závodníků bylo 251. Nejtěžším přelezem vítěze mužské kategorie Honzy Nováka je boulder za 8A – názvu je poněkud neslušného, a sice Cecky samou loknu měla. Nejlepší z žen letos byla Agniezska Ostrzalek z Polska. Úctyhodné byly i dětské výkony. Kompletní výsledky letošního ročníku si můžete prohlédnout na padani.eu.


Pár slov o masochismu


Chvíli to prý vypadalo, že se nad pokračováním Padání stahují mračna. Úspěch akce ale svědčí pro další ročníky. Doufám… A zjevně nejsem jediná, o čemž svědčí i záplava nadšených statusů na facebooku. Některé z nich – hovořící o dorvaných prstech, sedřené kůži na rukách a všeobjímající radosti – vypadají jako zpověď masochisty. Tak to ale s boulderingem je. Výstižně to popisuje zúčastněný boulderista z Plzně: „Já kdybych nebouldroval, tak bych se snad musel doma bičovat.“ 


Foto: David Kofroň a Dan Sedláček
 

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

ilias| 10.06.2014 |

Komentáře

10.06.2014 07:30| Nina

Krásný fotky! To noční lezení je úplně umělecká disciplína

10.06.2014 17:28| Vondrák

Skvělý fotky a ta skála vážně žere jak blázen. Někdo tam hlásil, že se radši pouští, když cejtí že se blíží struhadlo :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner