REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Lehká cyklistika Drahaňským údolím (nejen) na Esce

60 %

1 hodnocení

Autor: ilias|8 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, Horské kolo
Datum vložení: 28.04.2014
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Drahaňské údolí
GPS: 50.1473, 14.3998
Náročnost: Nízká

Popis

Jestli vás Praha začíná udolávat a nemáte moc času, naložte svůj bicykl do tramvaje č. 17, vystupte ve Stromovce a dojeďte k Zoo (ca 2,5 km). Odtud se můžete vydat dál do Drahaňského údolí a zjistit, že hranice města jsou blíž, než se během dne mohlo zdát. Patnáctikilometrová trasa s malým převýšením je vhodná tak akorát k povznesení ducha udolaného náročným dnem.

 

Jedna funkční rychlost, jedna spolehlivá šlapka – to je můj stroj


Drahaňské údolí

Drahaňské údolí

Vydala jsem se tam se svým obyčejným městským kolem zn. Eska koupeným za tři stovky na inzerát. Mládí má rozhodně za sebou, ale krásná mentolová barva mu – z větší části – zůstala. Občas se zapletu do zasvěcených diskusí o kotoučových brzdách a dalších prima věcech, z nichž by jeden nabyl dojmu, že za cyklistu jezdí hlavně jeho vybavení.

Byť nepopírám výhody kvalitních kol a jejich přínos požitku z jízdy, chtěla jsem to jednou zkusit opačně. Milá Eska má špatné brzdy a nedávno jí dokonce za jízdy upadla jedna šlapka (nepříjemný to incident), jinak je nám spolu fajn. Občas si vyslechnu, že s ní aspiruji na titul největšího hipstra v Tróji a Holešovicích, ale co já s tím. Chtěla jsem jen levné kolo, jehož ztráta by nebyla tak mrzutá (což by stejně byla – ta barva, ten charakterní vzhled).

 

Přívoz s převozníkem v pruhovaném triku

Přívoz s převozníkem v pruhovaném triku

Trasa


Začátek po pravém břehu Vltavy je snadný, cyklostezka je asfaltová. Trasa navíc disponuje hned dvěma osvěžovnami na samém začátku – hodí se za odměnu, lze v nich ale i začít, pozitivní dopad výletu na náladu pak nastupuje ještě rychleji. Obtíže začínají odbočkou z cyklostezky údolím Drahaňského potoka po žluté turistické značce (mapa). Cesta již není zpevněná, o to je však hezčí. V chladném údolí s potokem je spousta chatiček, v hrabalovském roce si pražský člověk rychle vzpomene na Kersko.

 

Dobrý cyklista neremcá, dobrý cyklista jede


První občerstvovací stanice

První občerstvovací stanice

Do kopce to na horském kole jde snadno, Esku je třeba vést. Výhled do polí, který se po zdolání malého kopce otevírá, je ale pro všechny stejný. Cesta dolů vede úzkou pěšinou po modré turistické značce zpět do údolí Drahaňského potoka. Nahoře na kopci se doporučuje zastavit na skále s výhledem na Vltavu (mapa).

Krom zajímavé části vedoucí na skálu a do polí lze výlet do Drahaňského údolí podniknout i na in-linech či běžecky. Z toho plyne, jak mi to s mým historickým bajkem šlo – dokud trval asfalt dobře, bez něj dobrodružně. Volba je věcí nálady.

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Z Řeporyjí do Hlubočep

Z Řeporyjí do Hlubočep

Dalejské údolí, Prokopské údolí

80

%

80

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

ilias| 28.04.2014 |

Komentáře

28.04.2014 12:53| Michal

Tohle je parádní, já jezdil celé léto při práci v Paříži na 40 let starém dámském kole a dělal jsem na něm skoro stokilometrové výlety. Když už něco přežije 40 let, přežije to i trochu terénu.

30.04.2014 12:21| Martin P.

Parádní fotky, Drahaň rulez

Banner