REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Trailové bikování po Krčském lese

60 %

3 hodnocení

Autor: MáraS|32 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: BMX, FourX, Dirt a sjezd, Cyklistika, Horské kolo
Datum vložení: 04.05.2014
Absolvovalo: 4 lidí
Lokalita: Krčák
GPS: 50.0262, 14.4874 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 10 km
Náročnost: Vyšší

Popis

Za skvělým ježděním po uzoučkých stezkách, technickými sjezdy a obecně trailovým ježděním na biku není třeba jezdit jen do populárních Rychlebských stezek nebo na Singltrek pod Smrkem. Parádní ježdění máme totiž také přímo za dveřmi v okolí Prahy. Především lokality na jihu Prahy na pravém břehu Vltavy jsou pro trailové ježdění jak dělané.

Zasvěcení možná znají pojmy jako Točná, Závist, Šance nebo Krčský les. A právě v Krčáku začneme naše putování po bikových revírech pravého břehu Vltavy a v dalších článcích budeme s daným průvodcem pokračovat.
 

trail k Hrádku

trail k Hrádku

Od Labutě přes Kozí stezky na Hrádek


Krčák nabízí celou paletu terénů pro všechny cyklisty. Od krásných asfaltových cest až po downhillové terény. Na své si zde ale přijdou především trailoví jezdci. Pro ně je ideálním startovním místem rybník Labuť, kde se dá rovněž zaparkovat i občerstvit se.

Pořádné bikování začíná technickou stojkou ke kozím stezkám. Zde mají místní rideři vybudovanou kratší DH trať s několika pěknými skoky.
 

schody krále Václava

schody krále Václava

Na kozích stezkách pozor na muflony


Kozí stezky v prudkém zerodovaném svahu vyběhali mufloni. Ti často a rádi sedí na kopci a pozorují bikery, jak balancují na úzké pěšince nad prudkým svahem.

Trail vede po hranách několika údolí až k další bikové lahůdce, kterou jsou staré opuštěné schody uprostřed lesa. Bábovky objíždějí lehčí variantou po sypkém prudčím svahu zleva, hrdinové přímo roklí po rozpadlých schodech s velkými stupni.

Následný výjezd je opět pěkně po zpevněné stezce. Pár šlápnutí, opět krásná jízda po hraně svahu s výhledy na Prahu, pohoupání se v boulích a jsme na Hrádku.
 

sjezd z Hrádku

sjezd z Hrádku

Hrad krále Václava IV – historie, co zvedne adrenalin


Hrádek, to je technická lahůdka v podobě sjezdu ke Kunratickému potoku. Nejdříve skalnatá prudká pasáž (lze objet zleva) a následně s několika zatáčkami rovnání se mezi skalky, kořeny a blízko sebe rostoucí stromy.

Podél Kunratického potoka nebo některou ze stojek nahoru do svahu a dále přímo do Kunratic. Odsud krátký nudný asfaltový přesun přes Písnici k Modřanům, kde začne další biková paráda. O tom brzy v dalším článku. Zůstaňte naladěni!
 

Na trasu se můžete podívat v mapě, nebo si rovnou stáhnout gpx soubor


Mapa s vyznačenými zajímavými body trasy

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Z Řeporyjí do Hlubočep

Z Řeporyjí do Hlubočep

Dalejské údolí, Prokopské údolí

80

%

80

%

Diskuze (6)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

MáraS| 04.05.2014 |

Striver| 29.07.2017 |

Markéta S| 11.05.2017 |

Komentáře

05.05.2014 16:23| Karel

To místo je pecka, jedno z tajných zákoutí kolem Prahy. Bacha ale na sjezdaře v protisměru, když na nějaký trail vlezete špatným směrem.

06.05.2014 15:28| petr

Ti mufloni jsou fakt legrace, potloukaj se dokonce i v areálu Thomayerovy nemocnice - když jsem odtamtud večer odcházel s opraveným vykloubeným ramenem (ach ten sport), tak mě jejich stádo přímo na trávníčku před vstupní bránou dost překvapilo.

Re: petr

07.05.2014 00:33| MáraS

Klimbám v autě v Thomayerově nemocnici, čekajíc na pacienta, jež jsem měl odvést a najednou se se zděšením probudím s tváří v tvář muflonovi, který mi čumí do okénka auta ... výborná zvířata :-)

07.05.2014 09:13| TomHor

...a kdo běhá Velkou Kunratickou, tak ten lahůdku "Hrádek" zná moooc dobře:D
A další výhodou je i fakt (nedej Bože), že na biku lítáš na dohled špitálu :)

Re: TomHor

14.11.2014 10:15| cxt

zas takova vyhra to neni.. na jare sem si u labute zlomil ruku a na sanitklu cekal skoro pul hodiny.. kdybych mohl chodit, tak tam pesky budu driv.. ;)

27.05.2014 13:10| Peggy

Paráda, už vím kam se dnes vydám. A na muflony si dám pozor :D. Díky za tip!

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)


Banner