REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Na seakajaku z Troji do Mělníka

80 %

1 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Seakajaky, Voda a lodě
Datum vložení: 21.11.2013
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: z Troji do Mělníka
GPS: 50.3577, 14.4622
Délka trasy: 46 km
Náročnost: Vysoká

Popis

Že jste nikdy neseděli v kajaku? Nevadí. Tradiční podzimní splutí Vltavy z Troji do Mělníka je na stránkách pořadatele inzerováno tak, že se ho mohou zúčastnit i absolutní začátečníci. 

Mohou, proč by taky ne, Vltava je pro všechny. Nicméně páni pořadatelé vědí, že čekat na couraly, svačily a čůraly je pěkná otrava (zvlášť pokud není moc teplo), a tak přeci jen na slovíčko „začátečník“ v e-mailu s dotazem o bližších informacích reagují s mírnými obavami, jestli se skutečně cítíte na 46 kilometrů v zimě za situace, kdy se na nikoho nečeká, protože je potřeba jet ve skupině (kvůli překonávání jezů plavebními komorami).

Kdo ale spadá do pořadateli označené skupiny „sportovní a dobrodružné povahy“, může brát tyto výhružky podle jejich rady jen jako „informaci, co se bude dít,“ a slíbit, že si pro případ nouze samostatně domluví záchranné vozidlo. Kajaky už vám rád zapůjčí sám pořadatel (doporučujeme brzké zarezervování), cestu zpět, pokud dojedete až do Mělníka, zajistí pronajatým autobusem s vlekem.

Foto: Karbonový Tonda

Foto: Karbonový Tonda

Sraz pod trojským kanálem, kam je odevšad daleko, je už v 7 ráno, když je ještě tma, brzký start je nicméně potřeba, aby dojezd do Mělníka byl tak akorát mezi čtvrtou a pátou, když už se zase začíná stmívat. Zkušeňáci se navlékají do nepromokavých bundiček a neoprenových rukavic (pro pohodlnou cestu celkem nezbytných), méně zkušení s vypůjčenými kajaky zápasí se štelováním stupátek a mají prapodivné dotazy („K čemu je tahle šňůra? Nemám si to náhodou přivázat k noze jako snowboard?“) a poslouchají historky o tom, jak se to dělá na moři, když se vám chce na záchod.

Kolem půl osmé se nasedá a lodě vyrážejí do ranní mlhy, která letos vydržela skoro celou cestu. Během ní kajakáře čekají celkem 3 jezy překonávané plavebními komorami - v Klecanech, Dolanech a Miřejovicích a 4. ve Vraňanech, který je nutno přenést.  Ti, kteří nechtějí čekat na dav, přenášejí i první tři. V komorách se odpočívá, svačí a pokud jste se špatně oblékli, tak mrzne. Posledních 11 kilometrů za Vraňany je dlouhých, konečně to tam aspoň začíná téct.

Foto: Karbonový Tonda

Foto: Karbonový Tonda

Jestli to někdo z letošních zhruba 70 účastníků zabalil dříve a musel si zavolat záchranné vozidlo, nevíme. Nicméně platí poučka: jseš-li začátečník odhodlaný celý den pádlovat a příležitostně mrznout, určitě do Mělníka dojedeš!

Video a více fotek z letošního ročníku naleznete zde, stručnou historii plaveb tady.

Za poskytnutí fotek pro článek děkujeme Karbonovému Tondovi a HG Sportu.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (7)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 21.11.2013 |

Komentáře

21.11.2013 09:49| Petr

"Nemám si to přivázat k noze jako snowboard?" :-)))))

Re: Petr

21.11.2013 10:01| Šárka

To jsem se ptala já - taková nějaká šňůra, co byla vepředu...

21.11.2013 19:23| Simča

A jak se čůrá na moři?

Re: Simča

| Šárka

Jeden pán tam strašil svoji pani, ať si vezme uříznutou lahev. Nakonec jí ale dovolil vylézt z lodi při čekání na komoru...

Re: Simča

22.11.2013 10:43| Michal

Metody jsou různý. Někdo čůrá obkročmo mezi dvěma kajaky (je nutná důvěra v osobu, která oba kajaky drží, a hrozí i určitá ztráta soukromí :-)), jiný čůrá do nádoby (ešus, lahev...), což je asi nejjednodušší a nejbezpečnější, někdo zvládne na kajaku v kleče a někdo si zkrátka musí zastavit. Holkám situaci hodně zjednodušuje takové to nasazovací čůrátko ve spojení s nádobou a se snadno sundavacími kalhotami (zvlášť v zimě).

29.11.2013 11:39| Prdoch

Hezky napsany, jel sem to 6x tak uz nevim co bych si o tom precetl, ale clanek je opravdu pekne napsany :-) Takze mne moc pobavil. Sarko ta snura na kajaku vepredu se pouziva kdyz jedes Praha - Melnik v lete, aby si kajak mohla uvazat k molu a v klidu se sla vycurat nebo obcerstvit do blizke restarace :-) Ahoj organizator ..

Re: Prdoch

29.11.2013 17:08| Šárka

Aha! Ale kdo by to jezdil v létě, že, v mlze a skoromrazu je to větší zážitek! Díky za akci!

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)


Banner