REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Kdyby sis radši užíval důchodu, blbečku (OBPH 2013)

60 %

1 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Bouldering, Horský orientační běh, Lezení, Orientační běh, Orientační sporty
Datum vložení: 18.11.2013
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Svor u Cvikova
GPS: 50.7905, 14.5981
Náročnost: Vyšší

Popis

Jen málo závodů se může pochlubit účastí miminka neseného v šátku i závodníků, kteří si užívali mládí před půlstoletím. A právě jeden z těchto ctihodných pánů pronesl ke druhému větu z titulku po tom, co druhý vylezl na strom, aby orazil kontrolu, a při slanění se zasekl o uzel pár centimetrů nad zemí.
 
Orientační běh pražských horolezců, tedy dvouetapový závod dvoučlenných týmů v orientačním běhu, při kterém je orienťák místy nahrazován ztřeštěnou bojovkou (kvízy, upravená mapa a další lumpárny) a skalní lezení  lezením na stromy, do jeskyní a vůbec kamkoli, který tradičně pořádají vítězové předchozího ročníku, se letos konal v okolí Svoru u Cvikova.

Foto: OVP

Foto: OVP

Charakter terénu nejlíp vystihuje komentář maminky, která se vydala na trať páteční čtyřhodinové noční etapy se svými dvěma malými dcerami: „Mám dojem, že si holky budou nadosmrti pamatovat, co jsou to lužní lesy.“

Foto: OVP

Foto: OVP

Všudypřítomné bažiny ovšem byly během této nelezecké části závodu to nejmenší: o větší zábavu se totiž postaraly kvízové, paměťákové, azimutové či jinak zapeklité kontroly. Snad nejvypráskanější byla ta, která byla v mapě ukrytá v jejím názvu, tedy mimo zmapovanou oblast – nalézt ji šlo přesným azimutem, vytrvalým česáním svahu, s trochou štěstí a dobrým světlem i náhodným nasvícením na dálku mnoha desítek metrů.

Foto: OVP

Foto: OVP

Přestože na denní etapu vyrážela většina týmů uchlácholena tím, že stačí číst pořádně popisy kontrol, mnoho závodníků si vylámalo zuby například na čtyřech kontrolách, které nebyly jako ostatní na mapě měřítka 1 : 10 000, ale na jakémsi plánku z lezeckého průvodce, na kterém neseděly ani vzdálenosti, ani úhly, ani počet a směry cest.

Vyhráno ovšem závodníci neměli, ani když kontrolu našli: někdy bylo potřeba brodit se pro ni pod mostkem, jindy plazit se jeskyní, nejčastěji ale vylézt na skálu, slanit nebo vyšplhat/vysmyscovat na strom. Největší lahůdkou byla borovička s kontrolou zhruba ve čtyřmetrové výšce tyčící se nad skálou, kde se aspoň trochu musel bát snad úplně každý.

Přestože si nejeden orienťák pomyslel, že i v plánku by mohlo alespoň něco sedět, a nejeden lezec si povzdychl nad viditelným opotřebováním mokrých skal, jednalo se o perfektně zorganizovaný závod. Pořadatelé díky!

Mapa

Absolvovali

Diskuze (4)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 18.11.2013 |

Komentáře

18.11.2013 11:11| Martin

Ještě že tenhle článek neni na Lezci. Tam by vás za lezení na mokrym písku, a ještě k tomu na rybu, ukamenovali. Jinak moc pěkně napsáno a musela to být paráda, zvlášť tuhle sobotu.

19.11.2013 15:35| Ondra

V článku bylo něco o lezení na rybu? Na poslední fotce ke kontrole slaňuje ze shora.

Re: Ondra

19.11.2013 22:07| OVP

Na rybu se nikde nelezlo.
PS: Kromě slanění ze shora se na poslední kontrolu dalo i dobouldrovat ze strany.

Re: OVP

20.11.2013 16:55| Martin

Tak to je fajn, že aspoň na rybu se nelezlo, u podobných závodů to bývá zvykem. Ale mokrému písku nedělá dobře žádné lezení a poničenou skálu neopravíš, tak třeba se to do příštího ročníku vymyslí jinak, protože podle reakcí jde o super závod.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 852 lidí)


Banner