REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Poradna

Detail dotazu

Korsika na kajaku

Voda a lodě | Vybavení, Lokality, Cestování

01.09.2015 13:52| Martina O.

Ahoj Outfanatici a příznivci těchto skvělých stránek. Za týden se chystáme s partou vodáckých nadšenců na Korsiku ( 9dní ). Pádlovat a spát budeme v národním parku.Já osobně jedu úplně poprvé a jakožto žena činu z civilizace,nechci nic moc podcenit.:P :) A tak bych vás moc chtěla poprosit o zkušenosti,rady,doporučení, inspiraci..... co si nezapomenout přibalit. PS: Jedná se mi o životně důležité věci. ;) Děkuji a přeji hezké podzimních dny. :) Martina

Re: Martina O.

01.09.2015 14:03| Jířa L.

Myslíš věci na kempování? Nebo na vodu? Na kempování určitě platí co nemáš to nepotřebuješ ;) Ale na vodě bych se tím teda neřídil :-D

Re: Martina O.

02.09.2015 11:10| Kdosi

Co nemáš, nepotřebuješ :) Takže asi jenom kartáček na zuby a plavky :D

Ale vážně, všichni mají pravdu, hlavně Kuba s dobře uschovaným spacákem, páč, co když se ti poštěstí mít lehce unavenou šprajdičku, co zakrývá bagážní komoru a špatně zavřenej loďák se spacákem a zaeskymuješ? - Nám se to poštěstilo a nejhorší na tom všem bylo, že to eskymování bylo tréninkové - takže vlastně úplně zbytečné namočení péřáku. Ale naštěstí bylo hic jak cyp, takže spacník rychle uschnul :)

Jinak asi se bude hodit žďárák anebo malý stan proti vlhku v noci - rosa asi bude padat...

Re: Jířa Leider

06.09.2015 21:30| Martina O.

Všem co obětovali čas se zabývat mým tématem, moc a moc děkuji. Děkuji za vaše cenné rady - i úsměvné, zkušenosti, příp. odkazy. Tento pátek vyrážíme. Takže se tu mějte fajn a určitě dám vědět jak jsme to zvládli. PS: .... ale věřím,že jedu s lidmi se kterými mi nebude nic chybět :D :)Ahooooj!!! :)

Re: Martina O.

16.10.2015 09:02| Kdosi

Tak jak se to povedlo? Sbalila jsi všechno, co jsi potřebovala na trip?

01.09.2015 14:24| Michal T.

Ahoj, počítám že ti jde hlavně o věci na vodu, tak bych doporučil tyhle články od Kuby Vondráška:

Povinná výbava na divokou vodu:
http://www.outfanatic.com/clanek-645-Povinna-vybava-lodi-na-divokou-vodu

Vodácké vychytávky:
http://www.outfanatic.com/clanek-981-Drobne-vodacke-know-how

Pokud řešíš oblečení tak toto:
http://www.outfanatic.com/clanek-890-Obleceni-na-divokou-vodu

Užij si výpravu :-)
Michal

02.09.2015 08:21| Karel N.

Čau, jestli píšeš že jsi holka z civilizace, tak bych doporučil hlavně nepodcenit spacák, károšku a teplý oblečení, i na Korsice může být v noci v horách pěkná kosa. A pak klasický věci jako nůž, lžíci, cestovní lékárničku, čelovku, ešus apod., ale to máš asi zmáknutý.

02.09.2015 10:40| Kuba V.

Předpokládám, že jedete na seekajakách. Takže 1. důležitá věc je pořádnej loďák, do kterýho neteče. 2. do toho loďáku ještě loďák na spacák, protože když se ti namočí spacák, jsi v háji. Zapomenout se také nesmí na vybavenou lékarničku. To je snad jasný. Nesmí chybět ani mobil a doklady. Obojí je dobré mít v nějaké kapsičce na těle, kdybys nedej bože přišla o kajak.

Pak už si jen klasické věci na kempování a oblečení a tak, ale nezapomeň, že to vše potáhneš vlastní silou, takže míň může znamenat víc. Jak se říká, na cestu si máš vzít polovinu zabalených věcí a dvojnásobek připravených peněz ;-)

Užijte si na Korsice

02.09.2015 11:29| Pavel B.

Jestli na Seakajak, tak mrkni na tenhle článek specielně pro holky seakajakářky:
http://www.outfanatic.com/clanek-396-Jak-holky-curaji-na-seakajaku-

02.09.2015 12:22| Mikuláš

Doporučuju nezapomenout píšťalku a nůž a mít je pořád při ruce. Nikdy nevíš, kdy si tu ruku budeš muset uříznout jako ten chudák ve filmu 127 hodin, že

03.09.2015 11:28| Karma K.

Pár tipů a vychytávek na seakajak:

Paddleleash neboli taková ta gumička, co se přichytí na pádlo a na loď, abys o loď nebo o pádlo nepřišla, když se otočíš

Spíš víc menších drybagů než dva velké, protože se líp cpe do kajaku. V nouzi jde místo drybagů klidně i na týden použít tlusté pytle na odpadky, ideálně zdvojené.

Nějakou lahev na pití při pádlování. Vyplatí se i GPSka a buzola, ať máš přehled, kde seš.

Jestli ráda fotíš, tak nějaký dobře uzavíratelný obal nebo malý drybag na foťák, případně rovnou vodotěsný foťák, který strčíš do kapsičky vesty.

Do kapsičky vesty taky strčit nějakou tatranku. Cokoliv se na vodě složitě z komor vyndavá prostě připravit buď do malého drybagu nebo do kapes.

Kde nebude ve věcech voda, tam bude nejspíš prach a písek, tak si všechny citlivé věci jako foťák apod ulož do dobrých obalů a pečlivě je zavírej.

Důležitá věc - věci na šnorchlování, klidně is malým neoprenem jestli máš :-) Na Korsice bude teplo, tak jestli bude čas, užiješ si spoustu zábavy

Jinak je toho spousta, ale zkušenosti nic nenahradí, užij si výpravu.Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner