REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Poradna

Detail dotazu
26.05.2015 14:25| Franta H.

Ahoj lidi, nemáte někdo nějaký osvědčený způsob jak na bolest zad po sportu? Bolí mě snad po všem kromě lezení. I třeba jen po trekování je to brutál. Podle fyzioterapeutů mám zvětšenou lordózu v bedrech a v důsledku toho přetíženou tuhle část zad. Fyzio a masáže sice pomáhají, ale děsně to leze do peněz. Kdybyste měl někdo ozkoušený nějaký cviky nebo náčiní, do kterýho se třeba i musí investovat, ale pak se s ním dá cvičit doma, fakt bych ocenil doporučení! Moc dík předem, Franta

Re: Franta H.

26.05.2015 19:03| Chrrr.

Ahoj,
zvětšená lordóza je důsledek ochablých břišních svalů a také vnitřního stabilizačního systému. Zádové svaly mají pak tendenci být přetížené, zatímco břicho se fláká.
Ale nemluvím i jen o "želvě", tak Ti v tomhle moc nepomůže. Hlavně vnitřní svaly, a bránici je potřeba umět dobře používat.
Ale je potřeba cviky cvičit správně, pokud nejsi zkušený, bylo by dobré, jak říká Vašek zacvičit to s někým zkušeným, a pak už můžeš pravidelně cvičit sám.
Další docela prima fígl je třeba ve frontě na banány, když Tě bolí záda stáhnout půlky, aktivuješ právě spodní břicho a ulevíš zádům..
Joo, naběhaný kilometry a velký svaly nejsou všechno :)

Re: Franta H.

05.06.2015 21:24| Kamila

Pomohlo mi balancování na míči, které posílí hluboké břišní a zádové svaly: http://www.15-minut-na-mici.cz/news/balancovani-vyhoda-cviceni-na-mici/
Škoda, že jsem tenhle web neznala dříve, mohla jsem si spoustu bolestí ušetřit. Pro fajnšmekry (vyšší level): http://www.outfanatic.com/clanek-434-Cviky-na-mici-drina-sranda-adrenalin-


26.05.2015 15:01| Vašek N.

Jediné co mohu doporučit, tak cvičit a cvičit. Nechat si udělat od fyzioterapeuta sadu cviků na kompenzaci/posílení a opravud pravidelně používat + jednou za čas navštívit fyzio. Pomáhá také po zátěži na chvíli lehnout na záda a nechat je "vydechnout". Pomáhá také plavání (ideálně znak a kraul).

26.05.2015 21:28| Petr z lesa

Jak říká Vašek,nejlépe poradí fyzioterapeut...s bedry mám časté problémy a pomáhá mi ranní strečink,plavání a zase strečink.náhodně jsem taky přišel na to,že pravidelné spaní na tvrdém (třeba na zemi) mě fakt spraví :) ale to už je asi idividuální

Re: Petr z lesa

27.05.2015 08:10| Outfanatic.com

Jenže každej je napravuje příčinu, ale důsledek... A to je pak na chození k němu dokola, dokola a dokola bez dlouhodobějšího úspěchu.. je to stejné jako s jinýma Dr...

Re: Outfanatic.com

30.05.2015 19:33| Petr z lesa

Jo,na tom něco bude,ale záda prostě bolí,jsou složité a pokud člověka zrovna trápí po sportu,nebo po práci,nenadělá nic.bez těch dvou věcí se žít nedá (teda bez práce bych to možná vydržel :D) pravidelným strečingem a lehkými cviky se tomu předejít dá

31.05.2015 14:45| Janule

Ahoj, mám stejný problém a k tomu ještě rozestup břišních svalů. To jde s přetíženými berdy ruku v ruce. Zatím žádná fyzio mi moc neporadila, až na tu poslední (najít dobrou fyzio je podle mě základ celého řešení).

Ta řekla, že dokud se neuvolní bedra, neuzavře se břicho. Bedra mají stažené svaly, proto bolí, a tak je potřeba je uvolňovat, uvolňovat a uvolňovat. A zároveň NECVIČIT BŘICHO. Základem je při každé uvolňovací pozici dýchat do bederní části zad. Uvolňování třeba: pozice dítěte z jógy ("klubíčko") nebo lehnout si na záda a nohy zvednout a dát za hlavu nebo sedět rozkročmo a natáhnout se na zem mezi nohy jakoby do placky. Těch pozic je mraky. Dělám to tak 3x denně třeba na 3-5 min a zdá se mi, že to docela dobře funguje.

A taky je prý dobrý cvik zatínat pánevní dno, ale to nevím, jak se u chlapů dělá :) Asi se to ale dá nahradit tím stažením půlek ve frontě na banány, jak psala Martina :)

A nebo jógový dech, ten zase pracuje s tou bránicí, o které taky Martina psala. Tím se bedra taky uvolní, ale je dobré dýchat spíš do nich, místo do břicha.

09.09.2015 22:21| Maha

Ahoj, jsem masérka, tak mi chodí klienti z bolestmi zad, je to pořád stejná písnička. Tak opravdu to chce cvičit core na vnitřní břišní svalstvo, taky dobře fungují tejpy, mám s nimi dobré zkušenosti. Někdy bolesti značí, že ti něco chybí, zkus hořčík, selen nebo vincentku pít.
Maha

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 885 lidí)


Banner