REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Poradna

Detail dotazu

KáPéZetka

Lezení, Voda a lodě, Běhání, Turistika a treking, Běžkování | Vybavení, Cestování

06.05.2015 09:19| Chrrr.

My profíci, co i na hřebeny hor vyrážíme na trénink, a tak s sebou netaháme nic navíc, jen to nejdůležitější: pití, nějakou tyčku, tričko na převlečení nebo nějakou šustku, asi nejsme správným příkladem, jak se chovat na tůře.
S tím i trochu "bojuju" když připravuji věci na výlet s klienty.. Nicméně jsou věci, které rozhodně v mém batohu nesmí chybět:
Tape, termofolie, obinadlo, a lékárnička...

Co vy a KáPéZetka? Co vy nosíte s sebou na vejlety?

06.05.2015 15:02| Mikuláš

Já jsem si speciálně kvůli horským výběhům pořídil tu nejtenčí, jednovrstevnou goráčovku. Je lehounká, takže ji nacpu do kejmlbegu, a když začne vážně lejt, tak je na rozdíl od náhradního trika nebo tenké větrovky užitečná.

Re: Mikuláš

07.05.2015 08:28| Chrrr.

Díky za názor a zkušenost, snad ostatní inspirujeme a poradíme..
Já na výběhy nosím cyklo pláštěnkoidní bundičku, která všechno utěsní a nepustí zimu dovnitř, i když je člověk durch. Na takovýhle rychlý akce stačí "vylisované PETky" a není třeba Gore (cena je výhodnější).. Nebo taky Pertex je super, ale zase jsme o cenovou kategorii jinde.
Ale pořád to není KPZ v pravém slova smyslu...

Re: Martina Chrástková

12.05.2015 09:52| Sára

Jakou cyklopláštěnkoidní bundičku nosíš, prosím? Takovou tu opravdu igelitovou, nebo jinou? Můžeš mi prosím poslat odkaz (třeba do Decathlonu, jestli maj)? Dík

Re: Sára

12.05.2015 10:43| Chrrr.

Ahoj Sáro,
mám něco na tenhle způsob: http://www.decathlon.cz/cyklisticka-vetrovka-ultralight-bila-id_8283388.html
Ale od jiné firmy. Jestli a jak moc promokne tohle, nevím, ale jak jsem psala výš, tak když se potíš, je jedno, jestli jsi promočená od deště anebo propocená. Hlavně, že máš na sobě něco, co u těla drží teplo a ta voda se pak ohřívá ;)

Re: Martina Chrástková

12.05.2015 10:58| Mikuláš

Jo, to je na normální okolnosti super. Krkonoše to snesou, ale třeba pro Tatry a Alpy, zvlášť na podzim, už bych se s tim bál. Vždyť to nemá ani kapucu. Ale dík za tip, tu lehounkou si musim taky pořídit.

Re: Mikuláš

12.05.2015 11:57| Chrrr.

No já s tím oběhala jak Tatry, tak Alpy i Rockies v Kanadě. Ale jak říkám, je to jen na trénik. Místo kapuci si nasadím čelenku nebo čepici, kterou v bidonu na pití nosím celoročně..
není zač, mrkni na to

11.05.2015 14:56| Petr z lesa

Ahoj,k té KPZ,i když beru svůj minibatůžek,tak ji přibalím,stačí obal o rozměrech 10x10x5 cm což je minimální a kolikrát to pomůže.kromě běžných obvazů a náplastí mi tam nechybí oheň,šítíčko,pár plastových stahovaček na el.kabely co nahradí vše a hlavně kleštičky na klíšťata.ono chodit dva dny po lese s klíšťákem na krku není žádná sranda :) takže na svou minimální velikost to častokrát potěší nejen vás,ale i vaše parťáky :)

Re: Petr z lesa

12.05.2015 09:44| Tom Tam.

Kleštičky na klíšťata? To jsem nikdy nepoužil. Klíšťata vytáčím vždycky klacíkem a bez krému. Nakonec se vždycky pustí. Já s sebou už pár let nosím pětikilo (stále to samé) zalepené v igelitu jako zlatou rezervu na cokoli.

Re: Tom Tam.

12.05.2015 09:51| Petr z lesa

Klacíky?Taky se dá,to by mohl zvládnout každý.horší je když ho máš tam kde fakt nechceš,takových míst je spoustu :D

Re: Petr z lesa

12.05.2015 10:08| Tom Tam.

Klacík = tak dlouho kroutim, až vykroutim a nemusim na něj šahat rukou. Na místa, který klacíky nezvádnou, ti ale vlezou málokdy. To už je věc názoru, pomůcku na jaké málo pravděpodobné zranění se připravit. Já bych třeba bejval častějc použil berle než kleštičky na klíště-sprosťáka (nebo ve voku, nebo co myslíš):))

05.07.2015 11:44| Šárka

Paraglajdisti prej nevyrazí bez sirek na podpálení lesa, aby je po pádu někdo našel.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 870 lidí)


Banner