REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Kde sportovat

Horní Počaply - Zelčín - Lužec

Galerie

Foto: Outfanatic

Mapa
Lokalita: Okres Mělník
Délka stezky / okruhu: 22 km / 44 km

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (14)

Mapa

Zpět na přehled

Velmi pěkná a svojí délkou unikátní trasa otevřená na Mělnicku v roce 2010, dnes už prodloužená až do Lužce nad Vltavou. Stezka protíná několik obcí a kopíruje tok Labe a Vltavy.

Asfalt je nový a kvalitní, ale pokud budete chtít projet trasu v celé délce, je potřeba počítat se zhruba půlkilometrovým nesjízdným úsekem v Hořínském parku (mezi obcí Hořín a řekou). Tady  je potřeba zouvat nebo úsek vysypaný štěrkem objet po silnici (vyjedete na most, pak 3x doleva a v Hoříně se napojíte na žlutou turistickou značku). Pokud se chcete problematickému místu vyhnout úplně, je možné úsek z Mělníka do Zelčína zcela vynechat a užít si tak zhruba 13,5 km nepřerušované jízdy po zbylé části stezky (tzn. mezi Mělníkem a Horními Počaply).

Vzhledem k profilu podél řeky je trasa poměrně nenáročná s několika lehkými sjezdy a prudšími zatáčkami, ve kterých je potřeba dávat pozor hlavně na velmi blízkou Labi. Průměrná šířka 3 metry je většinou dostatečná, ale některé zatáčky by mohly být přehlednější.

Návštěvnost je vzhledem k délce trati rozumná, a to i přesto, že stezka vzhledem k velmi pěknému prostředí a kvalitnímu dlouhému svezení rychle získala na popularitě.

Restauraci a jedno občerstvení najdete přímo u stezky, přičemž k několika dalším zařízením v přilehlých obcích není problém na bruslích dojet.
 

Spojení


Ideálně autem do Mělníka nebo do některé z přilehlých obcí - doporučujeme nechat si vyhledat trasu přímo v mapě outdooru - ikonkou "Mapa" vedle obrázku nahoře otevřete mapu a pomocí nástroje "Vyhledat trasu" zadejte, odkud kam chcete jet.

Autobusem nebo vlakem do Mělníka (z vlakového nádraží je stezka vzdálená zhruba 3 km a najdete jí hned za mostem přes Labe).
 

Parkování


Možné kdekoliv v přilehlých obcích.

My jsme parkovali na Náměstí Míru v Mělníku, odkud jsme bosí s bruslemi v ruce seběhli kolem zámečku po schodech mezi vinicemi dolů k řece a přes most na druhý břeh Labe, kde jsme brusle nasadili a jeli.

Lepší varianta je zaparkovat v Lužci (možné téměř kdekoliv) a na bruslích pohodlně odjet rovnou od auta. Ulice mají solidní povrch a provoz aut je mizivý.

Za aktualizaci k trase děkujeme uživateli Patrio.

Související články

28.02.2014

In-line trasy v Praze i za Prahou

14.07.2016

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

07.06.2014

Outdoormapa v novém

03.06.2014

Zátěžový test čelovky Fenix HP01

09.11.2015

Než zazimujete outdoorovou výbavu, je tu ještě Pražský parkový survival

03.08.2014

Tipy na 1. srpnový týden (4. 8. – 10. 8.)

17.04.2014

Skály, MTB trasy, servisy... Najdete je v pražské outdoorové mapě!

15.06.2014

Tipy na 3. červnový týden (16. 6. – 22. 6.)

Inzerce

Zpět na přehled

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)

Poslední inzeráty

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana

Parťák Brno


Banner