REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Kde sportovat

Horní Počaply - Zelčín - Lužec

Galerie

Foto: Outfanatic

Mapa
Lokalita: Okres Mělník
Délka stezky / okruhu: 22 km / 44 km

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (14)

Mapa

Zpět na přehled

Velmi pěkná a svojí délkou unikátní trasa otevřená na Mělnicku v roce 2010, dnes už prodloužená až do Lužce nad Vltavou. Stezka protíná několik obcí a kopíruje tok Labe a Vltavy.

Asfalt je nový a kvalitní, ale pokud budete chtít projet trasu v celé délce, je potřeba počítat se zhruba půlkilometrovým nesjízdným úsekem v Hořínském parku (mezi obcí Hořín a řekou). Tady  je potřeba zouvat nebo úsek vysypaný štěrkem objet po silnici (vyjedete na most, pak 3x doleva a v Hoříně se napojíte na žlutou turistickou značku). Pokud se chcete problematickému místu vyhnout úplně, je možné úsek z Mělníka do Zelčína zcela vynechat a užít si tak zhruba 13,5 km nepřerušované jízdy po zbylé části stezky (tzn. mezi Mělníkem a Horními Počaply).

Vzhledem k profilu podél řeky je trasa poměrně nenáročná s několika lehkými sjezdy a prudšími zatáčkami, ve kterých je potřeba dávat pozor hlavně na velmi blízkou Labi. Průměrná šířka 3 metry je většinou dostatečná, ale některé zatáčky by mohly být přehlednější.

Návštěvnost je vzhledem k délce trati rozumná, a to i přesto, že stezka vzhledem k velmi pěknému prostředí a kvalitnímu dlouhému svezení rychle získala na popularitě.

Restauraci a jedno občerstvení najdete přímo u stezky, přičemž k několika dalším zařízením v přilehlých obcích není problém na bruslích dojet.
 

Spojení


Ideálně autem do Mělníka nebo do některé z přilehlých obcí - doporučujeme nechat si vyhledat trasu přímo v mapě outdooru - ikonkou "Mapa" vedle obrázku nahoře otevřete mapu a pomocí nástroje "Vyhledat trasu" zadejte, odkud kam chcete jet.

Autobusem nebo vlakem do Mělníka (z vlakového nádraží je stezka vzdálená zhruba 3 km a najdete jí hned za mostem přes Labe).
 

Parkování


Možné kdekoliv v přilehlých obcích.

My jsme parkovali na Náměstí Míru v Mělníku, odkud jsme bosí s bruslemi v ruce seběhli kolem zámečku po schodech mezi vinicemi dolů k řece a přes most na druhý břeh Labe, kde jsme brusle nasadili a jeli.

Lepší varianta je zaparkovat v Lužci (možné téměř kdekoliv) a na bruslích pohodlně odjet rovnou od auta. Ulice mají solidní povrch a provoz aut je mizivý.

Za aktualizaci k trase děkujeme uživateli Patrio.

Související články

28.02.2014

In-line trasy v Praze i za Prahou

03.10.2017

Užitečné funkce na Outfanatic.com

17.10.2013

Účast na AR pouze z hecu by se měla zakázat

03.01.2014

Rozhovory roku 2013 na Outdooru v Praze

27.08.2013

Bruslení v blázinci

09.10.2015

Císař Summer Challenge je za námi

01.01.2015

Všem Outfanaticům přejeme to nejlepší do nového roku!

19.08.2015

Což takhle dát si Adventure Race? Zkuste MINI verzi

Inzerce

Zpět na přehled

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner