REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Kde sportovat

Horní Počaply - Zelčín - Lužec

Galerie

Foto: Outfanatic

Mapa
Lokalita: Okres Mělník
Délka stezky / okruhu: 22 km / 44 km

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (14)

Mapa

Zpět na přehled

Velmi pěkná a svojí délkou unikátní trasa otevřená na Mělnicku v roce 2010, dnes už prodloužená až do Lužce nad Vltavou. Stezka protíná několik obcí a kopíruje tok Labe a Vltavy.

Asfalt je nový a kvalitní, ale pokud budete chtít projet trasu v celé délce, je potřeba počítat se zhruba půlkilometrovým nesjízdným úsekem v Hořínském parku (mezi obcí Hořín a řekou). Tady  je potřeba zouvat nebo úsek vysypaný štěrkem objet po silnici (vyjedete na most, pak 3x doleva a v Hoříně se napojíte na žlutou turistickou značku). Pokud se chcete problematickému místu vyhnout úplně, je možné úsek z Mělníka do Zelčína zcela vynechat a užít si tak zhruba 13,5 km nepřerušované jízdy po zbylé části stezky (tzn. mezi Mělníkem a Horními Počaply).

Vzhledem k profilu podél řeky je trasa poměrně nenáročná s několika lehkými sjezdy a prudšími zatáčkami, ve kterých je potřeba dávat pozor hlavně na velmi blízkou Labi. Průměrná šířka 3 metry je většinou dostatečná, ale některé zatáčky by mohly být přehlednější.

Návštěvnost je vzhledem k délce trati rozumná, a to i přesto, že stezka vzhledem k velmi pěknému prostředí a kvalitnímu dlouhému svezení rychle získala na popularitě.

Restauraci a jedno občerstvení najdete přímo u stezky, přičemž k několika dalším zařízením v přilehlých obcích není problém na bruslích dojet.
 

Spojení


Ideálně autem do Mělníka nebo do některé z přilehlých obcí - doporučujeme nechat si vyhledat trasu přímo v mapě outdooru - ikonkou "Mapa" vedle obrázku nahoře otevřete mapu a pomocí nástroje "Vyhledat trasu" zadejte, odkud kam chcete jet.

Autobusem nebo vlakem do Mělníka (z vlakového nádraží je stezka vzdálená zhruba 3 km a najdete jí hned za mostem přes Labe).
 

Parkování


Možné kdekoliv v přilehlých obcích.

My jsme parkovali na Náměstí Míru v Mělníku, odkud jsme bosí s bruslemi v ruce seběhli kolem zámečku po schodech mezi vinicemi dolů k řece a přes most na druhý břeh Labe, kde jsme brusle nasadili a jeli.

Lepší varianta je zaparkovat v Lužci (možné téměř kdekoliv) a na bruslích pohodlně odjet rovnou od auta. Ulice mají solidní povrch a provoz aut je mizivý.

Za aktualizaci k trase děkujeme uživateli Patrio.

Související články

28.02.2014

In-line trasy v Praze i za Prahou

30.03.2014

Tipy na 1. dubnový týden

28.06.2013

Pozvánka na závod In-line Kladno 2013

12.03.2014

První pomoc: obnovení základních životních funkcí

07.07.2016

„Zážitek nemusí být dobrý, hlavně, když je silný“ Jiří Lorenz, „Single Man“ Gigathlonu

21.07.2015

Vyhlášení výsledků soutěže o kočárek Bob Gear Revolution SE

03.10.2017

Užitečné funkce na Outfanatic.com

02.08.2015

Tipy na 1. srpnový týden (3.–9. 8.)

Inzerce

Zpět na přehled

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 731 lidí)


Banner