REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Co, kdy, kde...

Noční stopa Valachy


Datum: So 04. 02. 2023
Místo: hotel Galik v údolí Léskové, Velké Karlovice
Sekce: Běžkování
Typ: Závod
Popis: NOČNÍ STOPA VALACHY je 15 kilometrů dlouhý večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem. První díl seriálu VALACHY TOUR se uskuteční za tmy, závodníci musí být vybaveni čelovkami.
Web:

valachytour.cz

Čas začátku: 16.00 hod děti, 18.00 hod dospělí
Startovné: 100/200, 500/700 Kč

Víte o změnách? Napište nám!

Zpět na kalendář

 

NOČNÍ STOPA VALACHY je 15 kilometrů dlouhý večerní závod na běžkách klasickou technikou s intervalovým startem. První díl seriálu VALACHY TOUR se uskuteční za tmy, závodníci musí být vybaveni čelovkami.
 
Zázemí, start i cíl NOČNÍ STOPY VALACHY jsou u hotelu Galik. Závod se koná na okruhu dlouhém 7,5 km na strojově upravených tratích ve Velkých Karlovicích v údolí Léskové. 
 
Závod vede od hotelu Galik po Karlovské magistrále lesem směrem k hotelu Horal. V místech "U Lenina" provedete obrátku o 180 stupňů (bude zde pořadatel a kontrolní bod časomíry) a vrátíte se k hotelu Galik. Galik se objíždí a trasa pokračuje v údolí Léskové směrem do obce na louku pod Lanternou (cca 2 km). Louka se obkrouží ve strojově připravené stopě se pojede směrem zpět ke Galiku a pokračujete do druhého kola. Délka jednoho okruhu je 7,5 km, každý závodník jede okruh 2x!
Závod se koná výlučně klasickou technikou. Bruslení není povoleno. Pořadatelé na trati kontrolují dodržování pravidla o klasice. Nedodržování pravidla znamená diskvalifikace ze závodu.
 
Každý závodník musí být vybaven čelovkou s nabitými baterkami. Bez zapnuté čelovky nebude žádný závodník vpuštěn na trasu.
 
Start závodu je intervalový. Závodníci startují po 10 vteřinách v pravidelných intervalech. Časomíra měří přesný čas od startu.
 
Děti startují hromadně podle věkových kategorií. Časy startu u dětských závodů může pořadatel změnit podle aktuálního počtu přihlášených dětí.
 

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Inzerce

Zpět na kalendář

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner