REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Co, kdy, kde...

Proběhni se IKEM


Datum: So 15. 05. 2021
Místo: Kunratický les, okolí IKEM
Sekce: Běhání
Typ: Závod
Popis:
Web:

probehni.se

Víte o změnách? Napište nám!

Zpět na kalendář

 Zároveň si organizátoři již nyní zajistili náhradní termín, 25. září, pokud by epidemická nedovolila závod v květnu uskutečnit. „Proběhni.se je neobyčejný závod, který na rozdíl od většiny ostatních sportovních klání nemá vítězů ani poražených. Pro mě vyhrává každý, kdo vyběhne, přispěje, a nebo se dozví něco nového o závažnosti srdečních onemocnění,“ vysvětluje význam akce za pořadatele David Douša a dodává: “Jsem opravdu rád, že se na pořádání takové akce můžeme podílet,”.   
Čtvrtý ročník charitativního projektu spouští své registrace 15. ledna. Své místo na startu si můžete zajistit na www.sportid.cz. Více informací o běhu, registracích i aktuálním dění najdete na www.probehni.se.
 
Po dvou letech se v Kunratickém lese v okolí pražského IKEMU uskuteční charitativní závod Proběhni.se, který si i ve svém čtvrtém pokračování dává za cíl pobavit, motivovat k pohybu a léčit srdce. A to jak srdce samotných běžců pohybem, tak za přispění špičkových českých doktorů, kteří díky finanční podpoře Nadačního fondu České srdce pravidelně vyráží pomáhat do rozvojových zemí. Z důvodu nepříznivého vývoje epidemické situace byl v roce 2020 závod zrušen, ale přesto se podařilo vybrat přes 270 tisíc! Letos se poběží 15. května, a ambasadorem projektu je uznávaný kardiochirurg a přednosta Kardiocentra IKEMu, profesor Jan Pirk.
Běh přispívá zdravému fungování srdce a v případě závodu Proběhni.se to platí dvojnásob. Jeho podstatou je totiž finanční podpora Nadačního fondu České srdce, který organizuje pravidelné výjezdy českých lékařů do rozvojových států třetího světa. Každý závodník svým startovným a každý partner či dárce svým příspěvkem tak umožňují našim doktorům pomáhat tam, kde to opravdu potřebují.
A jde o pomoc velmi významnou. Charitativnímu projektu Proběhni.se se od jeho vzniku v roce 2018 podařilo vybrat bezmála milion korun. Dokonce se organizátorům společně se zaregistrovanými běžci podařilo vybrat 273 600 Kč i v roce 2020, i když závod nemohl proběhnout v původním jarním, ani v náhradním podzimním termínu. Čeští lékaři tak mohli pomoct stovkám pacientů se srdečním onemocněním. Neopomenutelným úspěchem jsou také stovky běžců, kteří s námi vyběhli do přírody, zazávodili si a udělali něco i pro své srdce a zdraví.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Inzerce

Zpět na kalendář

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)

Poslední inzeráty

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana

Parťák Brno


Banner