REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Co, kdy, kde...

MASIV MTB RACE 2018


Datum: St 12. 09. - So 15. 09. 2018
Místo:
Sekce: Horské kolo
Typ: Závod
Popis: NEJDOBRODRUŽNĚJŠÍ ETAPOVÝ ZÁVOD DVOJIC
Web:

masivmtbrace.cz

Čas začátku: 5900,- Kč až 7900,- Kč /tým

Víte o změnách? Napište nám!

Zpět na kalendář

12/9 Krušnohorská bouře

V hlubokých krušnohorských hvozdech se od nepaměti těžily rudy obsahující měď, cín, stříbro, olovo a železo. Z dalších surovin pak hnědé uhlí. Složité dějiny a průmysl se zde hluboko zaryly do tváře krajiny. Cesta povede od bývalého hnědouhelného dolu Barbora k druhé nejvyšší hoře Teplicka, Bouřňák. Ačkoliv jde o první etapu, dokonale otestuje vaši fyzickou kondici. Projedete přírodní rezervací Cínovecká rašeliniště, kolem větrné elektrárny u Vrchu tří pánů a dále směrem k místní dominantě, údolní vodní nádrži Fláje. Ta vznikla za unikátní pilířovou přehradou, která je jediná svého druhu v Česku. Na 60 kilometrové trati se připravte na výživných 1700 metrů převýšení. Dejte si pozor, ať svoje síly nevyčerpáte hned na úvod!
 
 
 
13/9 Kadaňská královská jízda

Druhá etapa povede okolím města Kadaně a bude to cesta vpravdě královská. Na trasu dlouhou 70 kilometrů a převýšením 2100 metrů rozhodně budete potřebovat všechny našetřené síly. Projedete se krajem, jehož nepřehlédnutelnou dominantu tvoří hrad Hasištejn, který je jedním z nejstarších hradů severozápadních Čech. Upravená zřícenina hradu sloužila od 18. do 20. století jako hostinec. Dalším lákadlem je divoká příroda v okolí Kýšovického vodopádu a luxusní panorama od vyhlídky Poustevna. Ať už na vás husté lesy zanechají jakýkoliv dojem, v téhle části závodu vás nečeká nic snadného!

14/9 Karlovarská výzva

Třetí úsek závodu nás zavede do snad nejznámějšího lázeňského města a jeho jižního okolí. Start třetí etapy bude zahájen v centru města proslulých kolonád s průjezdem kolem Becherovy vily. Kopcovitá příroda v okolí města nabídne 40 kilometrovou trať s 1300 výškovými metry napříč lázeňskými stezkami Slavkovského lesa s jedinečnými výhledy na Karlovy Vary a okolí. Mihnete se kolem vyhlídky Karla IV., kaple sv. Linharta, vyhlídkového altánu Jelení skok nebo rozhledny Diana. Šetřete dechem, budete ho na trase potřebovat!
Tato etapa nemá start a cíl v jednom místě. Vzdálenost místa startu a cíle je 2,5 km.
 
15/9 Šumavské zúčtování

Závěrečná etapa vedoucí skrz prastarý šumavský hvozd bude skutečným vyvrcholením celého etapového závodu. 60 drsných kilometrů s převýšením 2200 metrů, bude pro vaši fyzickou a mentální kondici skutečnou výzvou. Kromě panenské přírody, slatí, rašelinišť, potoků a šumícího moře stromů vás trasa zavede ke zřícenině hradu Pajrek, kolem které procházela zemská stezka do Bavorska nebo projedete Hojsovou stráží, významným střediskem zimních i letních dovolených. Drsná krása Šumavy prověří všechno, kvůli čemu jste se na závod přihlásili. Tady, uprostřed perly českých lesů, se ukáže, kdo je vítěz!

 

Související články

23.01.2018

Marmelády a Marmolada....co mají společného?

13.09.2016

42km biking z Trutnova do pevnosti Josefov v Jaroměři

04.08.2016

360° panorama, dejte svým fotkám nový rozměr

Inzerce

Zpět na kalendář

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 885 lidí)


Banner