REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Co, kdy, kde...

Noční Hrádek - Pražský zimní pohár


Datum: Čt 10. 01. 2019
Místo: metra Roztyly, v lese u restaurace Terassa v hotelu Globus
Sekce: MTBO, Běhání
Typ: Závod
Popis: Přijeďte na noční MTBO závod s volným pořadím kontrol v záludném Kunratickém lese se strašně hustou sítí cest.
Web:

www.prriba.uvadi.cz

Čas začátku: 17.30 hod
Startovné: 50,- Kč

Víte o změnách? Napište nám!

Zpět na kalendář

Současnost: Přijďte ve čtvrtek 10. ledna 2019 po setmění změřit své síly s dušemi dávných bojovníků na magická místa u Kunratického hrádku! V oněch místech bude vytyčen orientační závod s volným pořadím kontrol. Vemte své světlostroje a magnetostřelky a dostavte se v hojném počtu! V jedné kategorii si porovnají své síly cyklisté s běžci a na děti se budou těšit strašidla na několika velmi blízkých kontrolách.
Historie: Král Zikmund roku 1420 zanechal na Hrádku svou posádku. 30. prosince přitáhli k Novému hradu Husité z Prahy, začali jej obléhat a na východní straně vybudovali příkop a palebná postavení. Protože husitské dělostřelectvo značně poničilo hradní opevnění a další obrana Nového hradu ztratila smysl, 25. ledna 1421 se posádka vzdala. Protože nedodržela dohodnuté podmínky, Pražané 27. ledna podnikli na Nový hrad útok, dobyli jej a pobořili.
Prezentace a start: Před 17. hodinou se sejdeme kousek od metra Roztyly, v lese u restaurace Terassa v hotelu Globus (50°2'3.552"N, 14°28'34.035"E). Vchod je od lesa, viz. mapka níže. V restauraci mají výborné nápoje i jídla.
Převlékejte se prosím mimo restauraci!
Hromadný start MTBO bude v 17:30. Běžci startují o 5 minut později, děti kdykoliv po zapsání startovního času. Pozdě příchozí si měří čas sami!
Mapa, terén: Nová mapa: Pootočený HRÁDEK MTBO, na podkladech OB 2013 s občasnými opravami současného stavu, vrstevnice po 5m, MTBO klasifikace cest, rozměr A4, bez vodovzdorné úpravy. Sever je na mapě směrově pootočen asi o 20° doprava oproti formátu papíru, jen aby se to tam vešlo. Nehledejte žádnou záludnost. Děti mají výřez mapy v měřítku 1:5000, bez pootočení. 
Bude se jezdit většinou po větších lesních cestách a silnicích s minimálním provozem. Kopce tam jsou!
Kategorie: Kategorie MTBO (na kole) a OB (běh), obě volné pořadí asi 20. kontrol. Děti (velmi krátká trať pro děti a lenochy s volným pořadím asi 10. kontrol).
Mapa se vydává po startu. I když nebudete mít všechny kontroly, musíte do cíle dorazit do dvou hodin od startu, kdy bude závod ukončen! Ve výsledcích i tak budete:-).
Kontroly, ražení: Značení kontrol pouze reflexní páskou, ražení kleštičkami podle čísla kontroly na mapě do očíslovaného políčka v průkazce.
Upozornění: Jezdí se podle pravidel MTBO, kolo se musí mimo cesty pouze nosit! Jedete za plného silničního provozu, dávejte velký pozor! Helma, přední bílé a zadní červené světlo je povinné! Každý jede a běží neorganizovaný vlastní trénink!
Přihlášky: Do 8. 1. 2019 24hod., na přihláškovém systému (okno na stránku je níže) - Google Forms.
Po termínu se přihlašujte na tel. 608 814 934, nebo na místě, ale jen do vyčerpání volných map.
Startovné: 50 kaček na místě, předem přihlášené děti zdarma.
Kontakt: Příba tel.: 608 814 934, mail: prriba@volny.cz
Výsledky:
Několik nejlepších závodníků získá ihned po doběhu vypečené ceny. Výsledky budou vyhodnocovány průběžně v prostoru cíle a další dny budou zveřejněny zde na webu. Závodníci s menším počtem kontrol nebudou diskvalifikováni, ale ve výsledcích uvedeni za závodníky s vyšším počtem kontrol!
Výsledky OB se započítávají do žebříčku PZL a výsledky MTBO do žebříčku PZP.
 

Související články

08.09.2016

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

22.05.2016

Tipy na 4. květnový týden (23.–29. 5.)

12.05.2016

Jak být lepší, rychlejší, vytrvalejší? Trénuj ve výšce (II).

Inzerce

Zpět na kalendář

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 876 lidí)


Banner