REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Red Bull X-Alps: Live tracking

04.07.2015 |Outfnatic.com | Paragliding, Běhání, Turistika a treking, Extrémní závody

Už zítra startuje jeden z nejnáročnějších závodů světa, Red Bull X-Alps 2015. A i díky Outfanatic.com  můžete u tohoto závodu být live. Ano, přinášíme vám tzv. Live Tracking závodu, tudíž i vy můžete mít stále u sebe průběh závodu. Stačí jen správný odkaz.

Foto: Red Bull X-Alps


Red Bull X-Alps je závod, kdy se závodníci snaží překonat největší evropské pohoří a dostat se ze středu Rakouska (Salzburgu) až na pobřeží Ligurského moře, do Monaka. Všechny závodníky čeká stejná výzva: zdolat pěšky vrcholky Alp a z nich se pak spustit na padáku a snažit se uletět co největší vzdálenost, a to vše v závodním tempu. 

Všech 33 závodníků z 18 zemí světa musí tedy urazit vzdálenost 1 083 km, a to jen pomocí paraglidu a svých nohou. Na startu nebude chybět ani český zástupce Stanislav Mayer. V aplikaci Live Trackingu můžete nejen závodníky sledovat, jak se jim daří, ale také jim můžete napsat vzkaz či s nimi podabatovat na on-line chatu. I když pozor, čistý závodní čas je 17,5 hod denně, tzn. zase moc volného času na debaty mít nebudou.


Standa Mayer v prologu druhý


Zastihla nás parádní tisková zpráva z Rakouska: Vlastní závod sice startuje až pátého července, tedy zítra, ale samotnému startu předcházel krátký, ale náročný prolog. V něm se na skvělém druhém místě umístil český reprezentant Stanislav Mayer.

Foto: Red Bull X-Alps

Foto: Red Bull X-Alps

Fanoušci extrémních „hike and fly“ závodů se mohli těšit na parádní podívanou. Špičkoví světoví závodníci se druhého července v rakouském Fuschl am See postavili na start prologu k závodu X-Alps. Všichni měli stejný úkol, vystartovat, obejít nebo obletět dva kontrolní body (vrcholy Zwölferhorn a Schafberg) a vrátit se zpět.


K TÉMATU: Red Bull X-Alps 2015 

Tři nejlepší pak měli možnost získat velkou výhodu do závodu samotného. První výhodou je možnost startu s pětiminutovým předstihem, před zbytkem startovního pole. To by se mohlo, v závodě, který může trvat i více než deset dní, jako málo, a proto si organizátoři pro první trojici z prologu připravili ještě jednu výhodu. Každý z nich má možnost jednoho nočního přeletu navíc.

Jelikož délka a náročnost terénu odkazuje diváka ke sledování Live Trackingu, kde vidí online každý pohyb svého favorita, byl prolog ideální příležitostí, jak vidět světovou extra třídu v akci. Pro závodníky samotné možnost odhadnout sílu konkurence a vyzkoušet si i povětrnostní a klimatické podmínky. V Rakousku dnes bylo opravdu teplo, ale podle předpovědi to nemá být nic proti neděli, kdy celý závod startuje.
„Jsme šťastni, parádní den pro celý náš tým,“ shrnuje úspěch sám český reprezentant.


  
Pro více informací o Red Bull X-Alps 2015 klikněte zde.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner