REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Poslední týden přihlášek za zvýhodněné startovné na Superior Bike Adventure 2015

01.07.2015 |Superior Bike Adventure | Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody

A ještě jednu tiskovou zprávu jsme objevili v naší schránce. Tentokrát se jedná o pozvánku na Bike Adventure 2015: Domácí nejpopulárnější letní cyklozávod dvojic na horském kole s mapou – Superior Bike Adventure se pomalu blíží. Každý, kdo má zájem se jej zúčastnit ještě za zvýhodněné startovné, má čas jen do neděle 5. července. Potom již bude možné přihlásit jen omezený počet závodníků – kolik dovolí kapacita rezervních startovních čísel.
 


Příprava mapy a stavba tratí je již v tuto chvíli dokončena. Závodníci se mohou těšit na dva dny plné napětí, plánování, hledání nejlepší trasy a radosti. Pořadatelé je letos 18. a 19. července zavedou do regionu Toulava na pomezí středních a jižních Čech.
 

5 důvodů, proč se na letošní Superior Bike Adventure ještě přihlásit

 

Důvod 1 – Slavíme!

 
Superior Bike Adventure je letos 15 let. A to si žádá pořádnou oslavu. Pořadatelé BA nadělili jeden dárek již zkraje roku – přidali novou kategorii pro rodiče s dětmi – BA Family. V jejím rámci musí vždy jednomu z dvojice být pod 15 let a druhému přes 18. Každý z nich ale musí závod absolvovat na vlastním kole. Kategorie navíc získala svého partnera – obchod spolecenskehry.cz a každá startovní dvojice se může těšit na odměnu v podobě jedné ze skvělých her na prázdniny!

 

Důvod 2 – Jsme největší!

 
Nikde v Česku, Evropě a troufáme si říct, že ani na světě se nekoná větší závod s delší tradicí než je naše české Bike Adventure! My Češi prostě pobyt v přírodě milujeme, milujeme kolo a strašně rádi zkoušíme, kam až sahají naše možnosti. I proto u nás vznikla v posledních letech po vzoru Bike Adventure řada závodů na podobném principu. BA ale pořád zůstává jejich králem.


Důvod 3 – Poznáte nová místa!

 
Superior Bike Adventure si zakládá na tom, že každý rok závodníky zavede na nová dosud neprobádaná místa. Letos přišel na řadu kraj, který je sice jen několik desítek kilometrů od hlavního města, ale přesto jej mnoho z vás vůbec nezná. Region Toulava leží na pomezí středních a jižních Čech. Závodníky tu čekají staré kamenné kříže podél cest, keltské menhiry ukryté na loukách a v lesích. Jsou tu mokřadní louky, hluboké lesy i spousta zajímavých geologických útvarů – skály, balvany či kamenná moře. Centrum je ve sportovním areálu na Monínci.
 


Důvod 4 – Ve dvou se to lépe táhne!

 
Bike Adventure je závod dvojic – ve dvou si užijete víc legrace, všechny zážitky, strasti i slasti se násobí dvěma a to je přeci lepší. Všechno si společně naplánujete, pak to společně přeplánujete a nakonec se vrátíte k původně zamýšlené trase. No, není to skvělá představa? A když vy ještě můžete a parťák už ne, tak ho do kopce kousek vytlačíte. Kdo říká, že se síly v dalším stoupání nemůžou zase otočit?
 

Důvod 5 – Proč sedět doma, když na kole je tak hezky?

 
K tomu snad ani není potřeba nic dodávat. Léto, prázdniny, kolo, mapa, to je prostě ideální kombinace. Hlaste se na www.bike-adventure.cz.
 


O Bike Adventure

 
Při Superior Bike Adventure si každá dvojice volí trasu sama podle turistické mapy, kterou dostane na startu tak, aby během časového limitu dostala co nejvíc bodů za průjezd jednotlivými kontrolními stanovišti. První den jedou dvojice šest hodin, etapa druhého dne je kratší – jede se jen čtyři hodiny, o to důležitější je ale pečlivé naplánování celé trasy. Klíčovou roli při Bike Adventure tedy nehraje jen fyzická kondice týmu a to, jak se vyzná v mapě. Důležité je si především správně rozvrhnout své síly a odhadnout své možnosti v průběhu plánování trasy. Už několik let je nedílnou součástí i kategorie BA Challenge, v rámci které se závodníci po první etapě nevracejí do centra závodu, ale nezbytné vybavení si vezou s sebou a přenocují na předem neznámém místě na trase závodu. Připraveny jsou i již tradiční kategorie pro mužské, ženské i smíšené dvojice včetně kategorií veteránských a jedné rodinné.
 
Startovat na Bike Adventure může každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Důležité je najít si partnera či partnerku, se kterým vytvoří závodní tým. Více informací o závodě a průběžně aktualizované novinky o jeho 15. ročníku najdete na www.bike-adventure.cz nebo na Facebooku. Parťáka můžete hledat na Outfanatic.com Parťácích.

Foto: Superior Bike Adventure

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner