REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Paddleboarding

Surfaře s pádlem můžete potkat i na Vltavě

04.09.2013 |OVP | Voda a lodě

Foto: Martin Nývlt

Před měsícem jsme psali o kanoepolu – hybridem mezi ragby a jízdou na kajaku. Dalším zajímavým sportem s pádlem v ruce, jehož vyznavači se začínají čím dál více prohánět i po Vltavě, je paddleboarding, tedy jakési surfování s pádlem. Podobně jako v dalších vodních sportech se i v paddleboardingu rozlišuje několik disciplín: paddleboarding na vlnách, který ze všeho nejvíc připomíná klasický surfing; paddleboarding na divoká vodě podobný klasickému sjíždění řek; rychlostní paddleboarding, který se v principu i vratkosti plavidla blíží rychlostní kanoistice a rekreační paddleboarding na jezerech a dalších klidných vodách, který se sice vůbec nepodobá turistické cyklistice, má ale stejný cíl – prozkoumat okolí jinak než pěšky. Za poslední typ můžeme ještě považovat paddleboarding expediční, při kterém si jezdci na speciálně upraveném boardu vezou veškeré vybavení na několik dní či dokonce týdnů.

Foto: Martin Nývlt

Foto: Martin Nývlt

Výhodou paddleboardingu oproti jiným podobným vodním sportům je fakt, že zatímco pro přepravu kajaku potřebujete auto nebo alespoň speciální vozíček za bicykl, paddleboardy se vyrábějí i nafukovací a tedy složitelné. Frajírci také ocení to, že se s trochou cviku dá na board nastupovat například skokem z mola. Ve všech ostatních ohledech však paddleboarding silně připomíná kajaking: dá se na něm jet ve dvou (i když single jízda je častější), pomocí pádla se dá balancovat nad vodou s těžištěm mimo loď/prkno, možné jsou bláznivé jízdy na divokých řekách i výše zmíněné expedice.

Foto: Martin Nývlt

Foto: Martin Nývlt

Že byste si to také rádi vyzkoušeli? Zkuste nějakou z pražských půjčoven nebo přijďte na kurz paddleboardingu pro začátečníky, který se se koná zdarma 18. září v areálu USK Praha Troja od 17 do 20 hodin.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner