REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Plavání v Čertovce, kolo podél Vltavy a běh na Petřín. To byl Malostranský triatlon

01.07.2015 |Dominika | Běhání, Cyklistika, Plavání, Triatlon

Karlův most, pražská to turistická dominanta číslo jedna, skýtá bezkonkurenční výhledy i zážitky. Během dne je přeplněná k prasknutí, ale kdo by to tušil, že na nejlepší výhled s parádním zážitkem si bude muset v pátek 26. června přivstat? Toho dne v 6:15 ráno totiž v Čertovce přímo pod Karlovým mostem startoval Malostranský triatlon. Kdo nevěděl, o co jde, musel sám sebe podezřívat z halucinací nebo nadměrné konzumace alkoholu, protože pohled na třicítku bláznů v neoprenech i bez nich ženoucích se (plavmo i po vlastních) Čertovkou rozhodně nebyl všední.


Jednalo se o 6. ročník Malostranského Boot Camp triatlonu, jehož úvodní plavecká disciplína se poprvé neplavala v bazénu v Tyršáku, na jehož dvoře bylo jinak i depo, ale právě v nedaleké Čertovce. A jelikož voda v Čertovce dosahuje hloubky tak maximálně metr dvacet (ale v mnoha místech je i osobě podprůměrné výšky do půli stehen), stala se tato triatlonová disciplína spíše vodním úprkem než plaváním.


Šanci tak dostali i ti, co byli již ve druhé třídě zařazeni na škále neplavci-poloplavci-plavci-superplavci mezi poloplavce, kteří při plavání nejsou schopni potopit hlavu, aniž by si po vynoření nemuseli utřít vodu pod nosem. Bezpečnost závodníků na místě zajišťovalo několik plavčíků/potápěčů, kteří závod sledovali, kde to šlo, ze břehu. Při pohledu na jdoucí plavce jistě poněkud pochybovali nad svou zdejší úlohou a alespoň pomyslně si ťukali na čelo.

Po „doplavání“ se museli všichni závodníci přesunout zpět do depa na dvoře Tyršáku (i to byl bezpochyby skvělý pohled na skupinku běžců v neoprenech „sprintující“ přes Kampu) a odsud absolvovat cyklistickou část. Ta se od normálu (pokud je tedy na Malostranském triatlonu něco normálního) nijak nelišila, jelo se již tradičně z Malé Strany pod Libeňský most a zpět, naštěstí ještě před ranní cyklo- i autošpičkou.

Malostranský triatlon se nevzdává! Kdo píchne, popadne odloženou pořadatelskou koloběžku a jede dál!


Závěrečný výběh Petřína už šel/běžel každý na morál z posledních zbytků sil (zkuste si někdy jenom pěšky vyjít schody a cestičku vedoucí podél zdi Schönbornské a Lobkovické zahrady…), odměnou mu pak při seběhu zpět na Újezd byla krásná panoramata probouzející se Prahy.

Mně jakožto jedné z účastnic ještě při seběhu čvachtaly boty. Jelikož patřím právě mezi ty poloplavce a kolo je pro mě také spíše dopravním prostředkem než sportovní potřebou, mohla jsem sázet tak akorát na svůj běh a minimální čas strávený v depu. Zvolila jsem tedy taktiku „nepřevlíkání“ – v jedněch botách jsem absolvovala jak „plavání“ (tam museli mít všichni boty povinně, přeci jen na dně Čertovky se může nacházet ledasco), tak kolo a i běh.

Kdo se nebál zimy a nechal neopren doma, ušetřil čas při převlékání.

A nakonec jsem v nich dojela i do práce. Nemusela jsem se tedy po triatlonu soukat z neoprenu či po kole měnit boty s nášlapy za maratonky, na druhou stranu jsem budila posměch, když jsem do vody lezla v botách s ponožkami. Taktika se patrně vyplatila, jakožto poloplavec jsem po „plavání“ chvilku držela dokonce třetí místo!


ČTĚTE TAKÉ: Indoor triatlon: Plavání proti proudu, kolo s výhledem na Alpy a běh mezi neopreny

Díky brzkému startu mohlo již před osmou ráno proběhnout vyhlášení vítězů a společná fotka a po osmé už každý směřoval do práce. Už teď se jistě všichni účastníci těší na to, jakou pakárnu organizátoři vymyslí pro příští ročník!


Foto: Malostranský triatlon

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner