REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Red Bull X-Alps: ze Salzburgu do Monaka pěšky anebo na paraglidu

29.06.2015 |Anežka Syrovátková | Paragliding, Běhání, Turistika a treking, Extrémní závody

Již za týden odstartuje jeden z nejnáročnějších závodů světa. Jak se uvádí v tiskové zprávě, kterou jsme našli v redakční schránce, v něděli 5. července odstartuje v rakouském Salzburgu letošní ročník Red Bull X-Alps. Třiatřicet závodníků z osmnácti zemí se bude snažit pouze chůzí a za pomoci padáku překonat vzdálenost 1 083 kilometrů na trase mezi Salzburgem a Monakem. A i Češi budou mít své želízko v ohni, Stanislava Mayera.

Foto: Red Bull X-Alps


Již sedmé pokračovaní bude mít letos Red Bull X-Alps, závod, ve kterém se jednotliví účastníci snaží překonat největší evropské pohoří a dostat se ze středu Rakouska až do Monaka. Všechny závodníky v tomto extrémním klání čeká stejná výzva. Zdolat pěšky vrcholky Alp, z nich se pak spustit na padáku a snažit se uletět co nejdelší vzdálenost, to vše v závodním tempu.

Kdo bude první v Monaku, vítězí


Každý závodník má denně k dispozici sedmnáct a půl hodiny čistého závodního času. Během této doby se snaží na své trase urazit co největší vzdálenost, neboť od půl jedenácté večer do páté hodiny ranní je povinný odpočinek. Pouze jednu noc, kterou si sami zvolí, mohou soutěžící využít k závodění. Druhým a zároveň posledním pravidlem je povinná výbava každého závodníka, do které patří například lékárnička nebo mobilní telefon s extrémní výdrží baterie. Absenci mnoha limitujících regulí vysvětluje sám ředitel závodu, Christoph Weber: „Startujete ze Salzburgu, a kdo bude první v Monaku, vítězí. To není závod o pravidlech a omezeních, je pouze o připravenosti těla a síle vůle.“


Žádný z účastníku však neabsolvuje celou trasu sám. Náročnost a nebezpečnost celého podniku vyžaduje, aby měl po dobu trvání k ruce jednoho pomocníka. Ten se o závodníka stará, připravuje mu plán cesty, vaří a zároveň i pomáhá se složitými rozhodnutími na trase. Důležitost přítomnosti druhé osoby připomíná i veterán X-Alps Martin Muller, jenž bude na letošním ročníku podporovat Samuela Vupillota: „Na trase jsem jeho máma, jeho táta, kuchař, meteorolog a nosič. Je nutné být dokonalý trenér, ale zároveň je třeba být i přítelem.“

Čech na startu


Po celou dobu trvání závodu budou mít fanoušci jednotlivých závodníku možnost sledovat putování svého favorita online. Každý z nich s sebou totiž ponese sledovací zařízení s GPS navigací monitorující každý jeho pohyb. Jedno takové bude mít u sebe i pětadvacetiletý student z Liberce Stanislav Mayer. Nebude to pro něj sice první zkušenost s účastí na X-Alps, ale na rozdíl od minulého ročníku, kdy se zúčastnil pouze jako doprovod, se letos na start postaví jako jeden ze soutěžících.Několikanásobný mistr ČR v přesnosti přistání na padáku si už hlavní roli v podobném závodě vyzkoušel v loňském roce při zdolávání španělských Pyrenejí. V podobně nabité konkurenci, která ho bude čekat v červenci v Alpách, obsadil na závodě X-Pyr fantastické čtvrté místo, a i díky tomuto výsledku se v prosinci dozvěděl svou nominaci na Red Bull X-Alps 2015. Následné zvolení českým paraglidistou roku dodalo našemu závodníkovi patřičnou motivaci do dalších tréninků. V rámci dlouhodobé přípravy na závod absolvoval Stanislav Mayer například i maratonský běh. Momentálně, necelý měsíc před závodem, trénuje v budoucím dějišti závodu, přímo v rakouských Alpách.

Více informací o závodu najdete v přiložené tiskové zprávě anebo na webu: www.redbullxalps.com
 
Závod bude možné sledovat v reálném čase pomocí live trackingu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner