REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. červnový týden (15.–21. 6.)

14.06.2015 |Lu | Běhání, Orientační sporty, Triatlon, Běžkování, Canicross


Foto: Mělnická jizerská 50ka


Běh


Nejpohodovější závod týdne se bude konat v sobotu v Praze v Divoké Šárce. Pod názvem Běž jak chceš se skrývá 8 km dvouokruhového závodu, kde jsou napojeny čtyři lehké výběhy do kopce. Běžec si sám rozhodne, ve kterém kole a v jakém pořadí tyto výběhy absolvuje.

Extrémní závody


Již větší masakr se chystá ve stejný den v Holicích v Čechách na dobrodružném překážkovém závodě s názvem  Gladiator race. Více vám napoví tento článek nebo video níže. 
Nejextrémnější závod je určitě sobotní Moraviaman, tedy závod na tratích 3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu v Otrokovicích. Přihlásit se můžete v týmech, případně v dětském závodě.

Orienťák


Noční a denní orienťák dvojic s názvem Ruská Ruleta je závod  s turistickou mapou na horském nebo trekovém kole. Ruská Ruleta je i prvním českým závodem typu „bike adventure“, u kterého můžete vyzkoušet noční 4 hodinovou etapu, pokud se přihlásíte do kategorie Meresjev (s následující denní 6ti hodinovou etapou). V kategorii Maxim pak pojedete pouze ve dne, a to s časovým limitem 6 hodin. Kategorie Mrazík je na 4 hodiny a je určena přednostně těm, kterým by 6ti hodinový limit připadal moc dlouhý. Stejně je tomu i u kategorie Málčik, kde se ale hodnotí odvážlivci s ratolestmi v přívěsných vozících.

Festival


V Českém ráji se bude o víkendu konat Festival horolezeckých filmů Český ráj,  který se uskuteční na Hrubé Skále u Turnova. Těšit se můžete, mimo jiné, na soutěžní i nesoutěžní filmové projekce, přednášky, výstavy, semináře, metodický den ČHS, slacklajny, soutěže, večerní koncerty či na moderované prohlídky Skaláku.Canicross


V sobotu bude v Humpoleci patřit dostihové závodiště Zlatá podkova běžcům se psy na závodě Nativia Challenge.  Na dostihovém závodišti jsou i přírodní překážky. Nikdo vás nebude nutit do jejich překonání, ale díky nim bude trať dostatečně pestrá. Vzdálenosti  budou 4 km a 2,5 km pro juniory.


In-line


O víkendu vás čeká také EMOS INLINE 24, tedy 24 hodinový vytrvalostní maraton na inline bruslích, který se koná na 4 500 m dlouhém okruhu kolem přehrady Olešná u Frýdku-Místku a je určen nejen pro inline bruslaře, ale především pro aktivní veřejnost, která si chce zkusit, co dokáže a chce zažít neopakovatelnou atmosféru tohoto vytrvalostního závodu.


Retro závod


Nejzábavnější sobotní závod bude asi Mělnická jizerská 50ka, tedy závod na běžkách v létě. Nepřipadá v úvahu jeho posunutí na zimní období - to je blbost, protože v zimě je sníh. Každý závodník je povinen se dostavit v zimní výzbroji a výstroji, nebo žertovném převleku. Závod se jede na dvě kola rozběhů a tři kola finále. V každém kole je potřeba absolvovat krkolomnou jízdu po dlažbě mělnického náměstí, překonat lavinu (což není v letních měsících až zas taková sranda jak by se mohlo zdát) a vypít jedno pivko (v prvním kole ještě bodne, v dalších je to už horší).

 


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner