REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Bike'n'Boulder – Rychlebské stezky

17.06.2015 |Kuba Vondrášek | Lezení, Cyklistika

Asi nemusím nikomu připomínat, že v Rychlebských horách postavila banda nadšenců pod vedením Pavla Horníka super bajkové traily, o kterých si troufám říci, že jsou nejlepší v naší republice a nemít Rakušáci Alpy tak možná i ve střední Evropě. Svědčí o tom i fakt, že rychlebští kopáči pojedou stavět traily do Slovinska.
 

Trail Dr. Wiesnera a bouldr na Suchém vrchuVe vyjmenování superlativů bych tu mohl pokračovat do nekonečna, ale o to tady nejde. Na Rychlebské stezky (RS) se už naučili jezdit lidi z každého kouta naší republiky a přiznejme si, úplně blízko to není. Když už tam pojedete třeba čtyři hodiny, proč nespojit bajkování s dalším příjemným sportem. Lítat celej den po trailech stejnak nevydržíte.Bouldry od Adama


Suchý vrch

Suchý vrch

Potenciál tohoto spojení Bike'n'Boulder si uvědomili i na Stezkách a lákají tak na bouldrování i na svých stránkách, kde se dočtete, že zde jsou bouldery od nejlehčích až po ty nejtěžší, které vytyčili lezci zvučných jmen Adam Ondra a Martin Stráník.

 K TÉMATU: Trutnov trails: Nově vznikající lokalita singltreků pro bikery

Žulový vrch

Žulový vrch

Bouldrovací oblasti jsou dokonce vyznačené i na mapě trailů, kterou si můžete zakoupit na základně RS. Na mapě je očíslovaná značka hory, podle které se můžete přibližně zorientovat, ale přesné místo bouldrů asi nenajdete. Tady budete muset šáhnout po dalším projektu Průvodce lezením na Moravě.

Na online mapě naleznete zakreslené celé oblasti i jednotlivé kameny. Borci co stojí za vznikem tohoto projektu, si určitě zaslouží velkou pochvalu. Ještě, že se soustředí hlavně na Moravu a nejsou tak konkurentem naší super Outdoormapy.
 
Odpočinek před Dr. Wiesnerem

Odpočinek před Dr. Wiesnerem

Mapou ale celé kouzlo Průvodce lezení na Moravě nekončí. Naleznete zde také parádní průvodce jednotlivými oblastmi, které si můžete stáhnout v PDF a vytisknout. V takovém průvodci naleznete plánek celé oblasti a na fotkách jednotlivé kameny s vyznačenými směry.
 
Tak na co ještě čekáte? Hoďte mágo a lezečky do báglu a šlápněte do pedálů. Rychlebské hory na vás už čekají.Další tipy kam vyrazit naleznete v sekci Kde sportovat, nebo si najděte parťáka na bajkování i bouldering v sekci Hledám parťáka.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner