REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

To nejlepší z jarních článků

22.06.2015 |Outfanatic.com | Lezení, Běhání, Cyklistika, Turistika a treking

V březnu jsme rozjeli sérii virtuálních závodů. Po třech pražských kolech jsme se přesunuli do Trutnova, trasa měří tentokrát 4,1 km a vyhrát můžete náramek Polar Loop, který sleduje fyzickou aktivitu (info o závodě tady).

Highline na Staromáku, foto: Marek Smolka


Vybavení a technika


Zimní sezónu jsme ukončili články o sněžné koloběžce a monocarvu, tu letní jsme otevřeli highline na Staroměstském náměstí. Rozjeli jsme sérii článků o tom co jíst a co nejíst (oxid dusnatý zlepšující regeneraci, antioxidanty zlepšující výkonnost), technice a vybavení jsme se věnovali nejvíc na vodě (komunikace, eskymování bez pádla, oblečení, sucháče).

Jak na ferraty, foto: Summit Leader

Jak na ferraty, foto: Summit Leader

Poradili jsme vám, jak běžecké tréninky udělat veselejší, jak se vůbec vykopat vyběhnout, jestli běhat bosky nebo v botách, jak si zavázat tkaničky tak, aby se nerozvázaly, přečíst jste si mohli také o moderní verzi kápézetky a nebo si prohlédnout skutečně nechutné obrázky u článku nazvaného Bezpečnost až na prvním místě.
Rozhovory


Rozhovory jsme tentokrát vedli s horolezcem Joskou Rybičkou, koloběžkářem Honzou Vláškem (Tour de France na koloběžce), dobrodruhem Petrem Oldřichem Novotným, horolezcem a horoinstruktorem Leošem Kratochvílem, mistrem světa v orienťáku Tomášem Dlabajou a adventure racerem Pavlem Paloncým.

MTB Kokořínsko, foto: JUST Live


Trasy a lokality


Vedle běžeckých tras (traily v Kunraťáku, okruh Jelením příkopem na Hradě, v Brdech i kolem Zbirohu) jsme doporučili Singltreky pod Smrkem, MTB trasu od hradu Kokořín a skialpovou oblast 4 hodiny od Prahy, zahájili vodáckou sezónu na Kamenici, Lomnici a Skalici a pozvali vás i na divokou Salzu.

Psali jsme i o novinkách v lezeckých oblastech na Rovišti, v Poříčí nad Sázavou a na Hlubočepských plotnách a o italské ferratové oblasti, která využívá tunelů vybudovaných během bojů první světové války. Než na ferraty vyrazíte, neměl by vám uniknout ani článek o tom, jak na ně.


Jak zlomit lenost, foto: Jakub Opočenský

Jak zlomit lenost, foto: Jakub Opočenský

Reporty ze závodů


Report ze závodu za polárním kruhem Rovaniemi 150 nám napsala bikerka Peggy, o tom, že rogaining je sport pro náměsíčné, kterým nevoní nalinkovaný svět, se rozepsali pořadatelé letošního mistrovství Evropy. Přečíst si můžete i o Jizerské 50 a o lezeckém neštěstí na Huascaranu, jehož obětem je věnována jako memoriál. Nechybí ani report ze survivalu Císař, extrémního triatlonu na Benecku a 24h orienťáckých štafet v Německu.

Salza, foto: AJV Příbram


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner