REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rock Point - Horská výzva přináší do Krkonoš novinky

09.06.2015 |Patrik Pátek | Běhání, Turistika a treking, Extrémní závody, Canicross

Týden zbývá do startu druhého závodu Rock Point - Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu dvojic pokračuje v Krkonoších. Tentokrát si pořadatelé dali na krkonošské části hodně záležet, takže na startující čeká hned několik novinek. A o tom, jak přípravy v Peci pod Sněžkou probíhají a co je nového připraveno organizátoři říkají v následujících řádcích.
 


 
„Loni jsme v Krkonoších celý seriál uzavírali a víme, že se nám závěr ne zrovna vydařil. Na poslední chvíli jsme měnili trať a ani co do výsledků jsme nebyli stoprocentní. Věřím, že letos jsme na přípravě skutečně zamakali a běžci si závod více užijí,” podotkl ředitel závodu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
 

 
Klasický rozvrh zůstává zachován. Milovníci běhu a přírody si znovu mohou vybrat ze tří tras Long (69 km), Half (33 km) a Short (16 km). Krkonoše také přivítají letošní nesoutěžní novinku, kterou ocení především rodiny s dětmi - šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, který má stejně jako při úvodní zastávce v Jeseníkách charitativní charakter, kdy je polovina symbolického startovného věnována na dobročinné účely. K závodu i k pochodu se stále může na místě přihlásit naprosto každý. On-line registraci dopředu využilo na šest stovek dobrodruhů. Ti opět mají možnost odstartovat na jedné ze tří tratí a soupeřit mohou v některé z pěti kategoriích - muži, ženy, mix a nebo dogtreking mužů a žen.
 

Nejdelší závod Long startuje už obligátně pět minut před páteční půlnocí. Na téměř sedmdesátikilometrové trase se nachází pětice občerstvovacích stanic ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční Boudě, v Peci pod Sněžkou a na Soutoku Úp. Halfisté vybíhají hromadně v sobotu v 9 hodin. O hodinu později se na trať vydají účastníci na nejkratším závodě a ve čtvrt na jedenáct vyjde Pochod s Mixitkou.
 
Trasy se nachází v atraktivních lokalitách 1. a 2. zóny národního parku. Při plánování organizátoři více mysleli na zdraví sportovců, a tak se snažili trasy vést co nejméně po asfaltu.
 


Překvapení v podobě památné cílové fotografie je novinkou zavedenou právě od nadcházejícího závodu v Krkonoších. V cíli bude tzv. finisheský banner, u kterého bude nový fotograf při doběhu běžcům pořizovat památeční obrázky, které pak každá dvojice bude moci získat. Před startem bude závodníkům k dispozici fyzioterapeut Michal Frána, který na místě může provést vyšetření stavu plosky nohy, kotníku, kolene nebo kyčle. Připraven bude nejen pro pediatrické vyšetření, ale i pro kinesiotaping.
 

Krkonoše ale nejsou jen pro běžce. Svůj cíl mohou v Peci pod Sněžkou, kde má akce na parkovišti U Kapličky své zázemí, najít i diváci. Program během sobotního odpoledne totiž zpestří vystoupení hudebních kapel A.M.Úlet, Katapult cover band nebo Single Malt.
 
Foto: Rock Point – Horská výzva

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner