REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. červnový týden (8.–14. 6.)

07.06.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Extrémní závody, Triatlon, Duatlon, Highline

V tomto týdnu se bude opět extrémně běhat: po horách, ve Stromovce a dokonce i za uměním. Survivalovat, orienťákovat, triatlonovat, kvadriatlonovat, jezdit na kole, skákat na slacklině...prostě vše co vás napadne.

Foto: Trickline Cup


 

Běh


Pokud máte rádi kratší běhy a ještě k tomu umění, tak byste asi neměli chybět na sobotním Mirotonu aneb Běhu za uměním. Jde o závod na 3,365 m mezi Strahovem a Petřínem o umělecká díla v hodnotě desítek tisíc Kč. Zaběhněte si o umělecké dílo v hodnotě 20 tisíc korun.


Extrémní běhy


Druhý závod ze seriálu Horská výzva se bude odehrávat o víkendu v Krkonoších. Závod v horském běhu/trekingu dvojic bude startovat z Pece pod Sněžkou a poběží se jako vždy v kategoriích Long (cca 50 km), Half (cca 30 km) a Short (15 km).

Další „horská výzva“ s názvem Metternichova výzva bude probíhat o víkendu v Českém a Slavkovském lese, jde o druhý ročník trailového závodu na 50 nebo 35 km s převýšením přes 1 km přes nejvyšší vrcholy Českého a Slavkovského lesa. „Cílem závodu je pro vás připravit příjemnou sobotu, kdy poměříte síly sami se sebou, přáteli, nebo novými přáteli.“


Komu je i tohle málo, může se rovnou pustit do 100kilometrové trati z Valašského Meziříčí na Valašském kilu v terénu, případně do 12 nebo 6hodinovky (případně 100 km) s názvem Self-transcendence Race na okruhu ve Stromovce. K překonávání sebe sama určitě dojde.

Survivaly


Vyznavači přírodních vícebojů se mohou o víkendu těšit na Generali survival, tedy na 24hodinový přírodní víceboj dvojic se speciální kategorií pro vozíčkáře v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou

Podobný závod s názvem Orlický tvrďák bude probíhat i v Hnátnicích (u Ústí nad Orlicí) tentokrát v časovém limitu 18ti hodin. Jak už to u survivalů bývá, tak na některých kontrolách můžete získat další body plněním outdoorových disciplín (lezení, kanoe, orientační běh atd.).

Foto: Generali Survival


Kolo


Začátek léta se bude slavit o víkendu v Novém Městě pod Smrkem na Singltrek Fest. Přijďte oslavit začátek prázdnin při koncertech a cyklozávodech.  

Další „pohoda“ se chystá o víkendu kolem Trosek na závodu s názvem 24 Těžká pohoda při 24hodinovém nebo 12hodinovém závodě MTB a víkendu horských kol.

Poslední MTB závod Silný kafe se slušným převýšením se koná v sobotu v Poběžovicích na Domažlicku. Vybrat si můžete z MTB maratonu na 50 km (převýšení 1 500 m) po převážně lesních tratích nebo na 30 km (převýšení 700 m) ve stejném terénu.


Triatlon a kvadriatlon


Závod ze série Xterra Ostrov se odehraje v Ostrově na Velkém rybníku u Karlových Varů, půjde o MČR (1,2 km plavání, 32 km MTB, 10 km běh), ale pokud si netroufáte, tak se můžete zúčastnit ve štafetách nebo ve variantě Easy případně Kids.

Příznivci kvadriatlonu ze severu Čech jistě ocení závod s názvem Hornettlon s disciplínami: plavání na 500 m, horské kolo na 20 km, kolečkové brusle na 11 km a běh na 5 km. Můžete se zúčastnit jako týmy i jako jednotlivci. Půjde asi o pohodovou akci, protože pořadatelé si zakládají na tom, „aby všude vládla pohoda a každý mohl podat maximální výkon, ať už je jakýkoliv.“


Orienťák


Svátek orientačního běhu s názvem Saxbo a zároveň Česko-saské dny orientačního běhu se budou odehrávat v Mníšku u Liberce.


Slackline


A svátek slacklinistů se chystá na neděli v Letenských sadech. Půjde o závod Českého poháru Trickline cup a těšit se můžete na Velkou trickline, show, slackline pro začátečníky i středně pokročilé, zkušené instruktory ve slackline parku... a dokonce i na Tomáše Kluse v rámci doprovodného programu.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner