REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. červnový týden (1.–7. 6.)

31.05.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Foto: Czech1/2 ironman triatlon

Běh


Vytrvalci se mohou těšit na extrémní běh/méně extrémní pochod v neděli na již 42. ročníku Jesenické 60ky. Chystají se čtyři trasy o délkách 60 km, 25 km, 15 km a 8 km. Specialitou je i způsob startu; každý může vyrazit kdykoliv v časovém rozmezí vyhrazeném pro start dané trasy (a tak si můžete pospat, pokud si víc věříte).


Noční běhy


V pátek večer proběhne ve Špindlerově Mlýně první ročník Špindlerův Mlýn Night Run na 9,1 km v časovém limitu 1,5 hodiny. Startuje se v 8 hodin večer a vypadá to na hojnou účast.

V sobotu večer se bude běhat v Praze na Černém mostě na Večerní svěrácké 10ce na 5 nebo 10 km. Absolutní vítěz na desetikilometrové trati získá putovní Zlatý svěrák. Po skončení sportovní akce bude následovat vyhlášení a afterparty v prostoru Plechárny.

Ve stejném dni se bude v Dolním Žlebu běhat Noční specialita na 650 m. Čeká vás různorodá trať, skrze 3 viadukty, silnice, terén, schody a pak závěrečné stoupání. Osvětlení bude částečně pouliční, částečně svíčkami, částečně ve tmě. Startuje se ve 20:35.


Kolo


Cyklistické fanatiky na silnicích možná zaujme středeční Teplický okruh na 52 km v Teplicích nad Metují. Maraton na horských kolech a rovnou MČR XCM je připraven na sobotu v Mostě. Týmový závod na kolech se koná ve stejný den u Písku na Biketime Team Velo Challenge.

Další maraton v terénu čeká na závodníky v neděli v Plzni na Cyklomaratonu Plzeň na 30/50 km. Příznivci enduro zase ocení závody Enduro Race Ještěd ve stejný den na Ještědu.

Pro ty nejextrémnější se chystá na celý víkend cyklomaraton na 260 km s názvem Track of Peace and Friendship se startem v Chomutově a cílem v Harrachově. Pojede se přes tři země a čeká vás 5500m převýšení.

 


Orienťák


Orienťák dvojic na horských kolech s názvem Gore Brdman Cross se bude konat v sobotu v Brdech u Dobříše, těšit se můžete „na několik vložek, které vám bloudění po brdských lesích malinko oživí.“ Pokud nevíte, jak zabavit děti, „tak se můžete zařadit do programu od 15.00 hodin v zahradní osvěžovně Vlaška. „Doražte s tříkolkami, koloběžkami, odrážedly nebo koly a absolvujte zábavné dva kilometry, plné všelijakých úkolů.“


Extrémní závody


Zajímavý závod dvojic a hned MČR v extrémních závodech s názvem Atlas Adventure bude probíhat o víkendu na Opavsku v Davidově Mlýně. Těšit se můžete na vložené disciplíny jako je: mtb, lezení, voda a další disciplíny.

Nejintenzivnější výzva se chystá pravděpodobně v podobě Czechman 1/2 ironman triatlon v sobotu v Dolanech na Pardubicku. Připravte se na 1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu.


Inline


Série středečních závodů na in-line bruslích pro děti a dospělé se bude opět konat ve středeční podvečer na inline oválu v Brně Komárově.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner