REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Wenger Czech Adventure Race 2013

Nejdelší český nonstop závod má své letošní vítěze

27.08.2013 |Czech Adventure Race | Extrémní závody

Foto: CZAR

Ve středu 23. srpna v deset hodin dopoledne odstartoval z kroměřížského Velkého náměstí desátý ročník závodu Wenger Czech Adventure Race. Na čtyřčlenné smíšené týmy čekala trať dlouhá 500 km, kterou musely absolvovat v časovém limitu 75 hodin. Wenger Czech Adventure Race je nejdelším expedičním závodem v ČR. Jde o kombinaci několikadenního multisportovního závodu a dobrodružné expedice. Závodníci jedou na kole, běží, pádlují nebo bruslí krajinou dle mapy a plní vložené disciplíny, kterými jsou orientační běh, skalní lezení, plavání, lanové aktivity, kánoe či pro Čechy typický a jedinečný Bolskros - přírodní překážková dráha s náročným převýšením, provazovými žebříky a završená nejlépe plaváním.

Foto: CZAR

Foto: CZAR

Závod odstartovala starostka Kroměříže paní Dana Hebnarová a startovním výstřelem vyslala závodníky na první disciplínu - orientační běh po Kroměříži. Organizátoři účastníky zavedli na krásná místa: Hříběcí hory a Chřiby, podzámecké zahrady v Kroměříži či malebný Baťův kanál. V letošním roce spolu poměřily síly české týmy se závodníky z Izraele, Estonska, Holandska a Ruska. Výkonnost závodníků byla rozmanitá. Startovaly nejen zkušené týmy (např. tým české reprezentace Salomon/Suunto/Accom/Merida nebo Red Fox z Ruska), ale také týmy, které podobný závod jely poprvé. Mezi ně patřil např. Masakr tým složený ze čtyř žen. Ty ke konci závodu postihla smůla v podobě sršního bodnutí a ošklivého pádu z kola, nicméně dámy závod dokončily a s nadšením přislíbily účast v dalším ročníku. 

Foto: CZAR

Foto: CZAR

Pro méně zkušené závodníky tu byly připraveny dva kratší závody. 18hodinový MINIAdventure Race, závod dvojic, se skládal z disciplín MTB a běh (vyhrál tým Wenger: Štěpán Skripnik a Jan Fujáček) a Adventure TREK, 100km trekkingový závod, který vítěz, Michal Peitz, absolvoval za 13,5 hod. Cíl a zároveň centrum celého závodu situovali organizátoři do Dvora Honětice. Zde bylo i depo závodu, ve kterém závodníci mění vybavení na další etapu. Některé týmy jej využily zároveň ke spánku a ošetření drobných zranění. Nejčastěji závodníky trápily odřeniny a puchýře. Kvůli nim musel holandský závodník absolvovat 60km cyklistickou etapu v žabkách! 

Foto: CZAR

Foto: CZAR

Nejrychleji do cíle dorazil třetí den závodu tým Salomon/Suunto/OpavaNet v čase 52 hodin, a to bez jediné minuty spánku. Týmy na 2. až 4. místě dorazily v rozmezí pouhých 18 minut. Celý limit 75 hodin využil tým Wenger, který byl sedmým a posledním týmem se všemi kontrolami. Ostatní závodníci se z časových či zdravotních důvodů uchýlili k vynechávání kontrolních bodů, favorizovaný Red Fox musel kvůli žaludečním nevolnostem vzdát. V cíli si závodníci vyměňovali intenzivní zážitky z náročného závodu a spřádali plány na další expediční dobrodružství.


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner