REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Virtuální závod Outfanaticů: finišuje květnové kolo v Oboře Hvězda, padá rekord účasti!

25.05.2015 |Outfanatic.com | Běhání

Přesně týden zbývá do uzavření a vyhlášení výsledků květnového kola Virtuálního závodu. A vy tak máte posledních pár dní na to, obléct aerodynamické dresy, obout rychlé boty, zapnout GPS na spoerttesteru a vyrazit do Hvězdy na rychlý trailík! Že nemáte hodinky s GPS? To vůbec nevadí, stáhněte si aplikaci do telefonu a vyběhněte s ním a hodinky od Polaru můžete po závodě vyhrát při slosování účastníků.
 Trať třetího kola Virtuálního závodu vás provede Oborou Hvězda. Připravený a již mnoha běžci-závoďáky otestovaný je tam spíš sprintík: 3,7 km dlouhá trať po rychlých trailech, s poctivým seběhem a neméně poctivým výstupem / výběhem a převýšením 60 m. Frekventované cesty jen překřížíte, jinak si užijete „džungle“ parádní přírody.
 

K ZÁVODU: Virtuální závod Outfanaticů: v květnu do Obory Hvězda


Je 24. 5. 2015 8:56 ráno, když připravuji tento článek, a v klubu Outfanatic na strava.com je prozatím hodnoceno 17 běžců. To je skvělé, neboť to už je rekordní účast, ale my bychom chtěli hodnotit více běhajících Outfanaticů! Tak se ještě hecněte a v mezidobí učení na zkoušky se pojďte protáhnout do Hvězdy.
 

Úchvatné je číslo zúčastněných žen: 7, to je dvakrát více než v kolech minulých, dámy parádní. Navíc MisHa Drábková se svým časem 15:39 sec se v celkovém hodnocení řadí na 3. místo i mezi chlapy, což je velká výzva pro mužské pohlaví, myslím. Nejrychlejším mužem je zatím pravidelně startující Lukáš Kozlík, který se tratí prohnal za 13:38 sec a před druhým Martinem N. má náskok více než půl minuty.
 
Hojnou účast ani neodradil fakt, že úklidová četa ve Hvězdě koná svou práci velmi poctivě a naše značení mlíkem strhla. Všichni se ale díky skvělé mapě vždy našli a trať proběhli správně. Teda alespoň podle reakcí v diskuzích.
 

PODROBNOSTI: Všechno potřebné najdete v rozpisu akce.
K NASTUDOVÁNÍ: V outdoor mapě najdete podrobný popis trasy (růžová) včetně mapy a GPX.

 

Tak pojďte se ještě hecnout, a zkusit překonat současné leadery a vyhrát parádní lahev od firmy Sigg, připravenou pro vítěze a mít šanci získat Polar Loop ve slosování TOP 5 můžů a TOP 5 žen.

Popis trasy:


Trasa je značena červeno-bíle pruhovaným mlíkem.

Start je u sochy Jana Roháče z Dubé (N 50°5.07873', E 14°20.17188’), který bude dohlížet, aby nikdo nešvindloval a každý tam nechal vše, co v něm je.

Vyběhnete za jeho levé rameno do lesa po cestičce. Ta vás dovede k hlavní cestě k letohrádku. Tuto cestu pouze překonáte (pozor ať nevezme s sebou nějakého pocestného, ten by vás mohl brzdit) a pokračujete po trailu, který kříží čtyři cestičky. Na páté křižovatce (před druhou velkou cestou k hrádku) se točí levá na širší cestu. Po ní rovně, kolem památného stromu obehnaného plotem.

Za spadlým stromem přes cestu, který se obíhá zprava, odbočit doprava na menší trail. Ten se brzy stočí doprava a na křižovatce se opět zatočí doprava na širší cestu. Po té stále rovně až k velké cestě k letohrádku, tu přeběhnout a chytit se dalšího trailu (proběhnout před cedulí). Po trailu stále rovně, časem začne klesat, přeběhne se cesta a pozvolna se trail začne stáčet doprava k letohrádku.

Než začne trail stoupat, odbočuje z něj dvojice úzkých trailů. Vydáme se po tom, který neklesá a drží vrstevnici. Jakmile trail vyústí na cestičku, přeběhneme ji a rovně pokračujeme po trailu, který sbíhá z kopce. Je to pěkný seběh, tak koukat pod nohy! Hned pod kopcem se zatočí doprava, podél potoka. Po pár stech metrech překonáme potok doleva (je tam mostek) a dál se držíme vlevo a míříme k rybníku, který obíháme zleva.
Držíme se cesty podél zdi, kdo ještě může, kopec běží! Na vršku kopce se pokračuje po trailu, toho se držíme a zrychlujeme, dokud se nenaběhne do aleje, tam už je vidět socha a je čas spurtovat!

Mezitím, co vy ještě budete dobíhat Virtuální závod okolo letohrádku Hvězda, připravíme další, červnové kolo našeho závodu. Tentokrát se přesuneme z Prahy do Trutnova do oblíbeného městského lesoparku. Takže všichni Podkrkonošáci, těšte se!
 
Abyste nemuseli běžet sami, vyzkoušejte sekci Parťáci a najděte mezi Outfanaticy toho pravého sparinga.
 


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner