REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 5. květnový týden (25.–31. 5.)

24.05.2015 |Lu | Voda a lodě, Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Extrémní závody, Triatlon

Poslední květnový týden se bude běhat především do kopce (dokonce i na Sněžku s dětmi na zádech), ale i kolem jezera a opět pro dobrou věc. Jezdit na kole se bude v Berouně nebo na Hané, na kajaku na Vltavě, při triatlonu v Čechách, kvadriatlonu na Moravě...

Foto: Vynáška dětí na Sněžku


 

Běh


Běh pro dobrou věc s podtitulem Běh pro Paraple proběhne v neděli v Letenských sadech. Čekají vás tradiční solidární běhy na 100 m, běh na 4 km, závody handbiků a skutečně nabitý odpolední program pro děti i dospělé. Benefici večer zakončí od 19 hod koncert Michala Hrůzy a kapely Jelen.

Kdo si chce dát do těla v Libereckém kraji, toho čeká ve stejný den Běh okolo Máchova jezera na 15 km.

Kopce


Pokud dáváte přednost běhu do kopce, pak vás jistě zaujme sobotní Vynáška dětí na Sněžku. Trasa vede z Velké Úpy na Sněžku, čeká vás tedy pěkných 6 km s převýšením 879 m. Dítě na zádech není podmínkou účasti.

Do kopce se budě běhat v sobotu i v Plzni, a to na Chlum třikrát jinak. Závodníci zdolají jeden z dominantních vrcholů v okolí Plzně – Chlum třemi způsoby. Začíná se během do vrchu o délce 1,75 km s hromadným startem. Poté následuje kratší výběh v terénu s intervalovým startem a na závěr závodníky čeká výběh schodů na rozhlednu, také intervalově. Do celkové klasifikace se započítává součet časů ze všech tří dílčích závodů. Připraveny jsou i soutěže pro děti.

5 Climbs Marathon je závod ze série Pilsen Trail, který vede přes pět vrcholů a startuje ve stejný den v Letkově. Těšit se můžete na tratě: 44/33/21/8 km a v cíli na setkání s fotbalisty z Viktorky.


 

Běh + kolo


V sobotu startuje v Berouně na Zdejcině závod horských kol Berounská 10 MTB XC a zároveň také běžecký závod Berounská desítka na stejné trati. Na bikery čekají tři členité okruhy, každý o délce 10 km, vedoucí výhradně po lesních cestách a singltrecích v atraktivním prostředí nedaleko rozhledny Děd. Dámská část startovního pole bude mít trať o jeden okruh kratší. Běžci poběží jeden okruh. Podle věku jejich trať bude mít délku 100 m, 500 m, 1 km, 4 km, nebo 10 km. Každý závod je hodnocen individuálně, ale ten, kdo by si troufl dopoledne na běh a odpoledne se postavit na start MTB, se může poprat o titul krále a královny Berounské 10. Tento titul získá závodník a závodnice s nejlepším součtem časů z obou závodů. A pro specialisty na jednu nebo druhou disciplínu je vypsána prémie ve výši 1 000 Kč za pokoření traťového rekordu.


SOUTĚŽ: O startovné na Berounskou 10


Celý víkend bude v Ústeckém kraji probíhat akce s názvem Otevření jezera Milada. Těšit se můžete nejen na běžecký a cyklistický závod, ale také na velmi bohatý doprovodný program.

Kolo


Zábavný sobotní den s názvem Beerfest tour proběhne na Korunní pevnůstce v Olomouci. Půjde o „turistickou, kondiční, zážitkovou orientační jízdu pro všechny příchozí, v okolí Olomouce, kteří se prostě budou chtít pouze projet malebným krajem úrodné Hané.“

Triatlon


První triatlon nás čeká o víkendu v Mníšku u Liberce s názvem RUPRNO. Jedná se o netradiční triatlon smíšených dvojic, které čeká nejprve pádlování v kánoi na klidné hladině na 6 km, pak 52 km v sedle kola a poté ještě musí uběhnout 12,5 km malebnou krajinou.

Na Vysočině proběhne v sobotu podobná akce s názvem Novoměstský Sršáň. „Pojede se na 300 metrů v kanoi ve dvojici formou několika rozjížděk. Poté s časovými rozestupy odstartují děvčata, manželky, přítelkyně či milenky..., a to nejlépe s horským kolem k 10 kilometrů dlouhé, nenáročné cyklistické části, převážně po lesních cestách, poté se vystřídají se svým chlapcem, manželem, přítelem či milencem... Ten pojede krásných 20 kilometrů, čili 2x více než jeho partnerka. Po dojezdu převezme štafetový kolík opět žena a prožije krásné chvíle štěstí a pohody na dvouapůlkilometrovém běhu v areálu Novoměstského koupaliště. Chlapce čeká to samé štěstí, ale dvakrát delší čili 5 km. Kdo je první v cíli, vyhrává...“

Foto: X-trail Pernštejn CupKvadriatlon


Komu je triatlon málo, ten může vyrazit v sobotu na X-Trial Pernštejn Cup na rybník Domanín u Bystřice nad Pernštejnem. Na závodníky čeká plavání na 0,75 km, kajak na 4 km, MTB na 20 km a běh na 5 km.
 

Voda


Vodácký ultramaraton se pojede o víkendu na Vltavě. Akce Pádluj o 106 je závod na 106 km na kajaku. Start závodu proběhne v sobotu ráno v Týně nad Vltavou a cíl je až v Lesním tábořisti ve Slapech.
 

Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.
A ti, co nechtějí sportovat (i závodit) sami, nechť vyzkouší parťáky.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner