REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Berounská desítka: Pozvánka od “Peggy“ na běžecký a MTB závod

18.05.2015 |Jan Koubík | Běhání, Cyklistika, Duatlon

Berounská 10 se kvapem blíží a organizátoři nám opět zaslali pozvánku v podobě tiskovky. Tentokrát vás zve i Markéta Peggy Marvanová, tak se nechejte zlákat na parádní akci u Berouna. Dokonce stratovné na tento podnik můžete vyhrát! Vše podstatné se dočtete zde na outfanatic.com.

Foto: Berounská 10


 
Letos už po dvacáté deváté přivítá Beroun bikery a běžce, kteří se v neděli 30. 5. 2015 zúčastní tamního závodu. Letos ale poprvé převzala záštitu nad tímto závodem mladá nadějná cyklistka specializující se hlavně na vytrvalostní závody Markéta Peggy Marvanová.   
Pro toho, kdo nezná drobnou a věčně usměvavou 20letou Markétu, která už čtvrtým rokem zdolává rozličné extrémní výzvy, přidáváme jen krátký výčet jejich úspěchů: 2x nejlepší ženou na Craft 1000 miles, 1. místo na MČR ve 24 hod MTB závodě, 2. místo na extrémním závodě Rovaniemi 150 atd. Momentálně se Markéta připravuje na vrchol sezóny v podobě závodu The Great Divide Race - nejdelšího MTB závodu světa (4.418 km), vedoucího z Kanady až k hranicím Mexika.
 
Foto archiv Peggy: Markéta Peggy Marvanová

Foto archiv Peggy: Markéta Peggy Marvanová

Peggy, proč jsi převzala záštitu nad tímto závodem?


„Oslovil mě kamarád Petr Šírer, který mi pomáhal v úplných začátcích mé cyklistické kariéry, že by byl rád, kdybych se stala tváří jejich závodu. Protože Petra a partu fajn lidí z cyklo hobby teamu More Than Bikers dobře znám, ani vteřinu jsem neváhala. Už se těším, až se postavím na start a užiju si tenhle závod, který se jede z části po nádherné trase Berounské 24 hod MTB, kde jsem loni vybojovala titul mistryně ČR. Ráda bych proto na tento závod pozvala i všechny vaše čtenáře z řad cyklistů a běžců.“

 

Foto: Berounská 10

Foto: Berounská 10

Co závodníky čeká?


Závod Berounská desítka se v různých podobách běhá a jezdí již od roku 1980. Jedná se o dva oddělené závody, které se uskuteční v jeden den. Dopoledne startuje závod běžců. Na muže a ženy čeká jeden 10km členitý okruh vedoucí výhradně po lesních cestách. Pro juniory a mladší děti jsou tu samozřejmě kratší tratě začínající již na 100 m. Odpoledne potom bude patřit trať bikerům. Na muže čeká 30 km (tři okruhy), na ženy 20 km (dva okruhy) a na juniory 10 km (jeden okruh). V rámci závodu je také vyhlášena speciální kategorie, pro ty, kteří dopoledne poběží a odpoledne pojedou na kole. Takový B10 duatlon. Nejlepší muž a nejlepší žena jsou potom vyhlášeni jako král a královna Berounské desítky.

Start i cíl závodu je na Zdejcině (nad Berounem) a trasa účastníky zavede do atraktivního a členitého terénu lesních cest, pěšin a singl treků v blízkosti rozhledny Děd.

Snahou pořadatelů je nabídnout možnost zazávodit si jak těm nejlepším, tak samozřejmě i víkendovým jezdcům.

Profil trati


 

Bonus navíc - vyhrát můžete už nyní...


Přijeď si zatrénovat na trasu Berounské desítky MTB a můžeš vyhrát zajímavé ceny. Ten, kdo se přihlásí na závod Berounská desítka a zároveň v období 25. 4. až 25. 5. 2015 zajede v označeném segmentu na STRAVA https://www.strava.com/segments/9336870 první, druhý nebo třetí nejlepší čas získává ceny věnované společností Cyklopoint, Kalas, Endura
a Movistar. Odměněni budou vždy nejlepší tři muži a nejlepší tři ženy. Na zajetí svého nejlepšího času má každý soutěžící kolik chce pokusů. Dne 25. 5. 2015 na Facebooku budou vyhlášeni vítězové virtuální Berounské desítky MTB.

Trasa závodu


---

Naváhejte a nepromarněte šanci vyhrát startovné na tento závod. Všechny podrobnosti naleznete tady.
Více o závodě naleznete v Outfanatic Kalendáři a na http://www.berounskadesitka.cz
Facebook: www.facebook.com/BerounskaDesitka

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner