REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak zlomit lenost: Vyběhnout. A hned!

15.05.2015 |Palonc | Běhání

Určitě jste se setkali, že byste se šli běhat, ono by se vám i chtělo, jen se to nedaří nějak zdůvodnit? Přece jen, když se nad tím zamyslíte, tak je dost důvodů proč nejít. Houby, jde se. A hned.

Foto: David Hrůza


Nepřemýšlet


Asi hlavní a první doporučení zní „Hlavně o tom proboha nepřemýšlejte“. Jak se začnete rozhodovat, jestli jo nebo ne, tak je to v pytli celý. Současní a nedávní vysokoškoláci si možná vzpomenou na klasický rozhodovací proces, jestli jít na přednášku: Mám-nemám-nejdu. Hotovo.Všude kolem nás je totiž spousta důvodů proč vyběhnout a proč taky ne. A vybrat zrovna ty, co „se nám hodí“. Udělejme z toho rutinu. „Přijdu domů a jdu běhat“. Dokud nevyběhnu, tak nepřemýšlím, neřeším, rutina. Potom je naopak žádoucí se co nejvíce zamyslet, co nejvíce si s během pohrát, využít toho co terén nabízí, ale o tom více někdy příště.

Pocit zadostiučinění<br>Foto: David Hrůza

Pocit zadostiučinění
Foto: David Hrůza

Pak se totiž třeba na běh těšíte a nemusíte si pomáhat následujícím trikem. Najděte si nějakou činnost, kterou opravdu nemáte rádi – ideálně něco co jde odložit, ještě lépe odkládat. Pak daleko raději půjdete se proběhnout, než vyklidit tu kůlnu, kde se již léta hromadí nejrůznější harampádí. Problém nastává ve chvíli, kdy to již nejde odložit, termín se blíží nebo se prostě stane něco jiného, co tuto výmluvu znemožňuje, třeba se ta kůlna sama vznítí.


Parťák? Trochu loterie

Často se říká, že je dobré si najít parťáka. Ne, že by se ve dvou neběhalo dobře, ale tento problém to neřeší. Pokud je na tom parťák stejně jako vy, tak se jen navzájem ujistíte, že to dnes nemá cenu. Jestli má parťák morál a vy jej nemáte, tak jej to za chvíli přestane bavit s vámi nevyběhnout. A pokud máte morál, tak nemáte problém a nikoho nehledáte, hm?

Vyběhnout za každého počasí...
Foto: Jakub Opočenský


Nebo si můžete vzít sluchátka anebo taky ne. Je určitě spousta dalších způsobů a triků, jak si pomoci a vyběhnout a některé mohou fungovat. Také je ale třeba říct, že nejen běháním je člověk živ. Pokud jste dočetli až sem a pořád si marně lámete hlavu nad tím, jak se přesvědčit a vyběhnout, pak možná není dnešek vhodným dnem. Ne že by to nešlo, nemělo smysl, ale prostě se vám nechce. Ale jo, nechce. Na tom není nic špatného. Všichni nemusíme dřít jak Emil Zátopek, ale nazvat věci pravými můžeme všichni, i když se nám do toho moc nechce…

---
Inspirovat se také můžete nechat v rozhovoru s autorem článku ynebo také v dalším článku o běhání, zde.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner