REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Svátek bikerů už za 14 dní: Světový pohár na horských kolech se blíží

08.05.2015 |Martina Chrástková | Cyklistika

Nové Město na Moravě bude po dvou měsíční pauze opět dějištěm závodů světového poháru. Na začátku února se ve zdejší Vysočina Areně konal SP v biatlonu, který byl pro české barvy velice úspěšný. A nyní vrcholí přípravy na svěťák na bikách, který se bude konat 23.-24. května a odstartuje tak celý nový ročník SP.
 

Jaroslav kulhavý
Foto: Bike Vysočina


 

V sobotu bude spousta zábavy, a je to den Singletracků


V sobotu jsou na programu především doprovodné závody a akce. Hned v 9 ráno odstartují bikový maratonci na 53 km dlouhou trať po Vysočině. Jak už to v této lokalitě bývá, můžete se těšit na velmi pestrý terén a spoustu zábavy na bahnité trati – z vlastní zkušenosti vím, že na Vysočině je bláto, i když týden neprší, natož takhle na jaře. Nicméně si můžete být jisti, že novoměstští organizátoři umí perfektně připravit jakýkoliv druh závodu, tak se nemáte čeho bát. A wapka vám bude v cíli k dispozici.

Mapka Singltracků<br>Foto: Bike vysočina

Mapka Singltracků
Foto: Bike vysočina

V loňském roce bylo v blízkém okolí Vysočina Areny postavena soustava terénních cyklistických stezek - singletracků. Celá destinace dostala název Cyklo aréna Vysočina. Společně se SP v horských kolech pro vás provozovatel stezek - město Nové Město na Moravě připravilo akci „Den singletracku“
 
Mezitím si závoďáci pořádně zatrénují na svých tratích. Ve 13:00 se můžete podívat na trialovou exhibici, jak se poskakuje na kole, a co se s takovou hračkou dá vymyslet za triky. O půl hodky později budou oceněni ti nejlepší z maratonců. Ihned (14:00) po dekoraci těchto nejlepších přijdou na pořad závody dětí. Protože přeci na ně se zapomenout nesmí…

No a vše se bude pomalu chystat k prvnímu, a pro sobotu jedinému, světovému startu. V 16:30 se poměří ženy do 23 let. České barvy určitě chybět nebudou, takže i vaše hlasivky budou potřeba. Vyhlášení vítězek bude ihned po skončení závodu.
 
 

Večer bude patřit nejprve slavnostnímu ceremoniálu předávání čísel kategoriím Elite: Ženy a Muži – TOP 10 v každé kategorii, plus TOP Češi, kteří se druhý den postaví na start. A následovat bude pořádná Bike party v hlavním cateringovém stanu ve Vysočina Aréně.
 
Aby toho závodění nebylo takhle při sobotě málo, tak ve 20 hod odstartuje MTB Night Race, tak si nezapomeňte do své závodní výbavy přibalit i čelovku. Vítězové budou vyhlášeni zase ihned po skončení závodu.
 
 
 

Zlatý hřeb přijde v neděli

 
V neděli budou závodit jen ti nejlepší z nejlepších a ostatní jim budou fandit, co jim budou hlasivky dovolovat. Určitě dostanete od hostesek i nějaká ta fandítka, ale řehtačku, zvon anebo buben si vezměte s sebou!
 
V 9:00 nejprve odstartují mladíci do 23 let, v 11:15 pak Ženy Elite a o tři hoďky později se na svou trať vypraví i Elitní muži. Vyhlášení vítězů bude vždy ihned po dojetí dané kategorie.


Podívejte se jak se připravuje Nino Schurter

Pořadatelé na facebooku vzkazují: „1. závod Světového poháru horských kol v roce 2015. Julien Absalon, Nino Schurter, Jaroslav Kulhavý, Ondřej Cink, Marco Aurelio Fontana, Manuel Fumic, Jolanda Neff, Tanja Zakelj, Catharine Pendrel, Emily Batty a další hvězdy světového cross-country!

V roce 2014 se nám opět podařilo potvrdit pozici na špici mezi pořadateli SP - obhájením trofeje pro nejlepší SP sezony. Rovněž jsme dostali přiděleno pořádání MS v roce 2016.Kompletní program naleznete zde.

--- 
Mrkněte také na články o SP v biatlonu anebo o Cyklo aréně Vysočina, které jsme vám v minulosti přinesli.
 
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner