REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Závod Pilsenman 2013 zná své vítěze

Článek od pořadatelů terénního triatlonu a kvadriatlonu

22.08.2013 |Pilsenman | Extrémní závody

Foto: Pilsenman

V neděli 18. srpna se na louce U sv. Jiří v Plzni Doubravce odehrál 11. ročník sportovní akce Pilsenman. Sportovci si mohli zvolit ze dvou variant závodu – triatlonu IBIS Pilsenman Easy a kvadriatlonu Pilsenman. Závodu se zúčastnil rekordní počet sportovců a celkem se na start postavilo 118 závodníků. Letošní ročník poprvé absolvovalo i několik zahraničních sportovců.
 
Závod v triatlonu IBIS Pilsenman Easy je určen pro každého a věk závodníků se pohyboval v rozmezí od 11 do 44 let. Nejrychlejšího času 1:06:26 dosáhl Petr Janoušek. Mezi ženami se na prvním místě umístila Vendula Janoušková. Novinkou letošního IBIS Pilsenman Easy byla kategorie týmů, do které se přihlásilo 10 družstev. Po součtu jednotlivých časů se na prvním místě umístilo družstvo ve složení: Vendula Janoušková, Petr Janoušek a Dominik Tyrner.

Foto: Pilsenman

Foto: Pilsenman

Během vyhlášení vítězů došlo také na předání šeků s peněžními dary dvěma dobrovolnickým organizacím – Regionálnímu dobrovolnickému centru TOTEM a Dětskému centru Plzeň. Obě organizace převzaly 45 tis. korun od hotelu IBIS Plzeň Borská Pole a partnerů.

Foto: Pilsenman

Foto: Pilsenman

Do terénního kvadriatlonu Pilsenman se pustilo 53 odvážlivců a čekala na ně náročná trať složená ze čtyř disciplín. Podle očekávání organizátorů zvládl první muž v cíli celou trať pod pět hodin. Z celkového vítězství se v čase 4:41:00 radoval veterán Michal Peitz, který tak pokořil své mladší konkurenty. Druhý doběhl Richard Jánošík a třetí Miroslav Jun. V kategorii žen zvítězila Johana Šťastná. Kategorii dvojic mužů ovládla dvojice Pavel Mužíček a Ondřej Teplý, mezi ženami dominovala dvojice Andrea Jelínková a Petra Kavijová a smíšenou kategorii vyhrála dvojice Martina Janoušková a Michal Toner.
 
Foto: Pilsenman

Foto: Pilsenman

O zpestření se postaral tradiční účastník závodu Pilsenman Petr Weissar a obtížnou cyklistickou trať absolvoval na koloběžce. Uznání i potlesk přítomných diváků si zasloužil každý závodník, který se výzvu Pilsenman rozhodl pokořit.
 
„Jsem nadšený z neustále narůstajícího počtu závodníků. Rád bych také poděkoval sponzorům a partnerům, bez jejichž podpory by se závod uskutečnit nemohl. Poděkování samozřejmě patří i všem dobrovolníkům, kteří pomohli během organizace závodu a utvořili jedinečnou atmosféru. Úspěch letošního ročníku pro nás bude skvělou motivací pro spuštění příprav na Pilsenman 2014,“ zhodnotil ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner