REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. květnový týden (4. – 10. 5.)

03.05.2015 |Lu | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Triatlon, Koloběžky

Foto: Etapák

Běh


Tento týden se bude asi nejvíce běhat na severu a to v pátek na Děčín Run Fest Labe,  kde si můžete zazávodit buď na trasách do 5 km nebo i zaběhnout púlmaraton. Přidruženy budou i závody pro děti a rodinný běh.


Duatlon


Kdo běh raději střídá s kolem, ten by měl vyrazit do Klínů v Krušných horách, kde v sobotu proběhne Krušnoman Long and Short Distance Duathlon. Ve variantě Long Distance se můžete těšit na kombinaci Long (5 km běh – 80 km cyklistika – 15 km běh) nebo ve variantě Short na 5 km běh - 40 km cyklistiky - 5 km běhu. Na své si opět přijdou i děti.

Další duatlon nás ve stejný den čeká i v Dobříši na Albixon brdském duatlonu, tentokrát na vzdálenosti 4,2 km běh – 20 km kolo – 4,2 km běh. Vzdálenosti budou kratší, nicméně na cyklistickou sekci tentokrát pořadatelé doporučují MTB.Kolo


A kdo upřednostňuje pouze kolo, ten by měl vyrazit do Račího údolí v Rychlebských horách na sobotní Rychlebskou 30MTB na MTB závod na 30 nebo 15 km. 15 km trať je určena pro rekreační jezdce a juniory. Pořadatelé vzkazují: „Naší snahou je přilákat co nejširší okruh lidí k aktivnímu pohybu, více než o závod půjde opět o setkání lidí, kteří mají rádi sportovní atmosféru, kolo a přírodu.“

Z jiného soudku budou závody ze série Peklo severu a to sobotní  GEMA XC Hrádek v okolí rozhledny Hrádek a nedělní XC Dymník Kola Brabec v Rumburku v okolí rozhledny Dymník, v obou případech půjde o technické XCO plné hravých singlů a dalších vychytávek.

A ti nejdrsnější mohou vyrazit na nedělní EnduroXrace, tedy na závod z enduro MTB série v Sušici. Můžete se těšit na X-mountain přejezdy, které se střídají s měřenými sjezdovými úseky s technicky náročnými pasážemi.

Extrémní závody


A pokud jste nejspokojenější hned u více disciplín, tak doporučujeme páteční Kvadriatlon dvojic z Kempu Stvořidla u Ledče nad Sázavou. Zazávodíte si hned ve čtyřech disciplínách: běh, kanoistika, horské kolo a orientační běh. Disciplíny absolvují týmy v určeném pořadí bez přestávky po sobě. Závod je vyhlášen pro dvojice v kategoriích Muži, Ženy, Smíšené páry a Veteráni.  

Foto: Kvadriatlon dvojic


Orienťák


Pro orienťáky na kole je připraven o víkendu rovnou MTBO Český Pohár a Mistrovství republiky (štafet). Centrum závodu bude v Autokempu Stříbrný rybník v Hradci Králové, takže vás čeká příměstský les s velmi hustou sítí komunikací, prostě okolo Hradce.


Koloběžky


Příznivce koloběhu jistě naláká středeční Etapák v Chebu. Půjde o koloběžkovou soutěž jednotlivců a tříčlenných týmů, ale i vrchařskou a bodovací (rychlostní) soutěž.


Tipy na další akce a závody najdete v kompletním kalendáři.
Ti, co neradi závodí, se mohou alespoň nechat inspirovat naší mapou.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner